Forum Zdrowie Borelioza
ZMIEŃ
      zastrzyki

zastrzyki

(10 wyników)
    • Witam, poszukuję przychodni lub pielęgniarki w Lublinie (najchętniej okolice Konstantynowa i Węglina - mieszkam tu na stancji, a w przychodni rejonowej nie chcą wykonywać zastrzyków prywatnych), w/u której można tanio wykonać zastrzyki dożylne (poniżej 20 zł). Od sierpnia zaczynam brać Biotrakson, i jak wiadomo nie chodzi o jeden zastrzyk tylko ponad dwadzieścia... Z góry dziękuję za pomoc.
    • Komu pomogły zastrzyki z B 12, jakie są przeciwskazania, czy można brać podczas antybiotykoterapii ?
    • Witajcie, Nie znalazłam na forum żadnej informacji na ten temat, a może komuś się przyda. W moim przypadku całkiem dobrze na objawy neuroboreliozy (parestezje, neuropatie, osłabienia siły mięśniowej, drżenia mięśni, objaw Lhermite'a, tiki, lekkie zaburzenia równowagi, ucisk w części potylicznej głowy, etc.) pomaga podawana domięśniowo mieszanka wit. B (zastrzyki o nazwie "Milgamma", zawierające wit. B1, B6 i B12). Zapisał mi je neurolog, jednocześnie nakazując dbanie o to, by magnez i pota...
    • Gdzie chodziliscie na zastrzyk z debecyliny? w przychodni powiedzieli, ze nie robią bo sa przypadki smiertelne i trzeba byc pod okiem lekarza w szpitalu. W szpitalu, ze powinien to nadzorowac lekarz u ktorego sie lecze, a nie jest on z miasta w ktorym obecnie studiuje i kółko się zamyka. W dodatku w aptekach nie ma penicyliny krystalicznej na próbę. Co robić? Czy można zastapić ten lek jakimś doustnym? :/ :/ :/
    • Debecylina

(62)
      Ponieważ dawne wątki się zarchiwizowały, zakładam nowy. Miałam wczoraj (środa) próbę i przyznam, ze mocno się zdziwiłam na wieść, że gdyby zastrzyk był w piątek, to próba byłaby już nieważna. Poza tym, pielęgniarka twierdzi, że próbę robi się przed każdym zastrzykiem :O (na dodatek próba jest z debe, więc automatycznie zostaje mniej leku na zastrzyk). No i jestem ciekawa, czy ci, którzy już brali debecylinę, są w tej chwili równie zdziwieni jak ja kilka godzin temu. I jeszcze py...
    • Witam, dostałem Biotrakson 2g i mam do wyboru dożylnie podawany lub w małych wlewach kroplówkowych? Co bardziej polecacie? Pozdrawiam
    • Debecylina

(103)
      Czy debecylinę powinno się brać w dwóch zastrzykach w tygodniu po 1.200.000 j.m (czyli 2.400.000 j.m na tydzień) czy w jednym zastrzyku 2.400.000. Tak sobie myślę ,że jeśli już idę na zastrzyk to lepiej byc raz kuta niż przychodzic po nastepny zastrzyk. Czy pod wzgledem działania jest duza różnica w przyjmowaniu debecyliny raz w podwójnym zastrzyku a 2 razy pojedyńczy? Jak długo brać wtedy debecylinę?
    • Witam i serdecznie pozdrawiam Uczestników Forum. W związku z dyskusją na temat roli witamin w przebiegu boreliozy i jej leczeniu chciałbym zwrócić uwagę na witaminę B12, której znaczenie wydaje się na tyle istotne, że warto poświęcić jej oddzielny wątek. W znanym zapewne wszystkim tekście dr. Burrascano czytamy: "Doświadczenie pokazuje, że u osób chorych od dłuższego czasu występuje podobna sytuacja. Należy zbadać poziom B12 i być przygotowanym na radykalne leczenie witamin...
    • Ktos mnie o to spytal poczta. Za najlatwiejsze uwazam to stworzone przez Dr.Shardt'a z Niemiec. Debecylina 2 zastrzyki tygodniowo przez miesiac, nastepny miesiac Difulcan 200 mg dziennie. I tak dalej; powtarzac ten cykl wiele razy np 3-6 razy az do uzyskania znaczacej poprawy. Jak to w boreliozie, jednemu pomoze a innemu nie, ale jest sposob bardzo malo obciazajcy.
    • Mam pytanie do Artura. W wątku "kiedy PCR?" podałeś 2 protokoły zwiekszające wykrywalność antygenu. W metodzie PCR wg Burrascano napisałeś:" Wg autora uzycie protokolu pozwala na wykrycie boreliozy u 70-80% pacjentow. Dzien pierwszy dwa zastrzyki: 2 g Rocephinu domiesniowo (z lidokaina), 1.2 g Bicillin LA (Debecylina) Dzien 2,4 i 6: poranne probki moczu sa pobrane na badanie PCR". Chciałam zapytać, czy trzeba tu wziąć tylko 2 zastrzyki pierwszego dnia i potem 2,4 i 6 dnia pobrać m...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się