zastrzyki

(91 wyników)
  • Za tydzien rozpoczynam leczenie i chcialam sie dowiedziec jakie leki przeciwbolowe trzeba wziasc aby jakos to przezyc.
  • Zrobilam kolejny zastrzyk i niestety chyba za szybko wcisnelam przycisk Pena, po wyciagnieciu igly na skórze w miejscu wkłócia byla malenka kropelka plynu tzn leku. Czy ktos z was w swojej praktyce tak mial? prosze o pomoc bo boje sie czy to moze miec wplyw na powodzenie terapii. Co prawda kropelka byla naprawde malutka ale jednak zawsze jakis " mikrogram" sie nie dostanie do organizmu, prosze o rady
  • Witam, Jestem już po 16 zastrzyku. Miałam robione badania i tarczyca oszalała, z niedoczynności przy TSH 8,08 wpadłam w nadczynność TSH 0,28. Musiałam ściąć włosy na krótko, bo zaczęły wychodzić garściami, a do tego skóra głowy tak mnie swędzi, że na głowie mam pełno strupków. Poza tym nic mi już nie smakuje, oczami zjadłabym wszystko, a jak już sobie przygotuję coś na co chyba mam ochotę, pojawia się odruch wymiotny. Piłam 4 filiżanki kawy po turecku dziennie, a teraz sam zapach kawy zac...
  • Witam Was serdecznie, Wczoraj wzięłam 32 zastrzyk i dzisiaj czuję się fatalnie - niesamowity ból głowy, stawów, gorączka, dziwny kaszel, odruch wymiotny, psychiczny dołek ... Coś organizm się zbuntował ... Chyba pójdę na zwolnienie, bo już nie mam siły, a pracując w księgowości muszę cały czas myśleć, co robię. Trudno, wytrzymałam tyle miesięcy, a teraz nie mam już siły. Czuję się tak, jakby walec mnie przejechał. W pracy wspomniałam o zwolnieniu i jestem be. Trudno ... W sumie jak zdro...
  • Witam, Jestem już po 26 zastrzyku i dopiero dzisiaj zaczynam odczuwać skutki, głównie zmęczenie, zadyszkę i kiepski nastrój. Poza tym zastrzyk zrobiłam sobie w udo, nie w brzuch i w miejscu wkłucia boli jak cholera. Ostatnio usłyszałam, że w sumie po mnie nie widać, że jestem chora, bo dobrze wyglądam (waga wzrosła o 5 kg), a jedynie włosów mi ubyło. Tylko nikt nie wie, jak ja się fatalnie czuję. Ale postawiłam sobie cel - po zakończeniu terapii chcę zmienić pracę, otoczenie, bo życie ma...
  • Witam, Zrobiłam dzisiaj wyniki TSH i FT4. I szok - miesiąc temu TSH 0,281, a dzisiaj po kolejnych zastrzykach TSH 9,790. A do końca jeszcze 27 zastrzyków. I co dalej robić ?
  • Kończę terapię 12 stycznia. Już nie mogę się doczekac. Mam pytanko, po jakim czasie zacznę czuc się jak człowiek a nie wrak? Interferon utrzymuje się pół roku w organiźmie, czy to znaczy że jeszcze przez pół roku będę czuc sie do du.py?
  • Witam, We wtorek wzięłam 33 zastrzyk, zaraz będzie 34, a ja mówiąc wprost padam na pysk (przepraszam za słownictwo). Czuję się jakby pociąg mnie potrącił parę razy dziennie - gorączka, ból i zawroty głowy, bóle stawów, cholerny kaszel, który w nocy nie daje spać, katar na maksa, metal w ustach, odruch wymiotny parę razy dziennie, ogólne przybicie, ... I znowu mam doła i pretensje do całego świata dlaczego ja, no za co ta kara, patrzę na innych i im zazdroszczę, że nigdy się nie dowiedzą c...
  • Witam, moja dziewczyna rozpoczela wczoraj leczenie. Zalapala sie na intruza o genotypie A. Wczoraj miala pierwszy zastrzyk, objawy takie jak goraczka, bol glowy znosi dzielnie. Poczytalem troszke na temat hcv na Waszym forum i mam kilka pytan. Jak w Waszym przypadku wygladala 1 dawka? Ona dostala Pegasys 135mcg i 2x2 Copegus. O ile dawka Copegus porownujac z innymi wydaje mi sie normalna to interferonu nie dostala duzo. Czy to moze miec zwiazek z jej wynikami krwi? Nie wiem czy istot...
  • Witam wszystkich serdecznie, Jestem już po 44 zastrzyku, do końca tylko 4 (nie 5, co wyjaśniłam na ostatniej wizycie). Na finiszu wrócił kaszel i pojawiła się wysypka na twarzy i szyi, do tego bóle stawów, przymulenie, apatia i ciężko gojące się skaleczenia na rękach (kupiłam krem Dernilan - super). Tak myślę, że wpływ na samopoczucie ma też pogoda - zima nie odpuszcza. Wizyta u stomatologa wypadła dobrze - zęby są w dobrym stanie, nie ma próchnicy i to mnie cieszy. Włosy znowu obcięła...
  • Wczoraj w szpitalu przyjąłem ostatni zastrzyk i lekarka powiedziala żeby nie brać już rybawiryny - nie ma to związku z moimi wynikami tylko z procedurą leczenia w moim szpitalu. Z wpisów na forum wydawalo mi się, że wszyscy biorą rybke jeszcze przez tydzien , co z resztą jest bardzo logiczne. Staram się sluchać lekarzy ale mam wątpliwości i postanowilem wybrać kompromis i przyjmować rybke przez 3 dni po ostatnim zastrzyku :). Dziwi mnie brak jednej procedury i dowolnosc ż jaką szpital s...
  • Witam za tydzien w piątek biorę ostatni zastrzyk,i właśnie tak sie zastanawiam czy jak wezmę w piątek ten zastrzyk to znaczy że od następnego dnia mam już nie brać rebatolu bo z tego co widze to troche mi tych tabletek zostanie napiszcie jak to z wami było po prostu zapomniałem spytać mojego lekarza pozdrawiam
  • Wczoraj mialam miec zastrzyk,ale ze moja corka 6 lat,miala wczoraj operacje dentystyczna pod narkoza,spedzilam caly dzien w szpitalu,wrocilismy ze szpitala okolo 22, no i siedzac z nia usnelam,bylismy bardzo zmeczeni i zestresowali,przypomnialo mi sie dzis po poludniu i odrazu zrobilam zastrzyk,probowalam dodzwonic sie do kliniki, ale juz mieli zamkniete,maja otwrte w kratke(jeden dzien po poludniu,nastepnego dnia rano,no i dzis mieli otwarte rano)kurde cala terapie biore regularnie lek...
  • Jestem po pierwszym zastrzyku:) Wczoraj zaczęłam leczenie..Dostałam tabletki rybawiryna + Debio 025 i zastrzyk. Po wizycie w szpitalu (lecze sie w warunkach ambulatoryjnych) poszlam normalnie do pracy. Czekałam na skutki uboczne:) I zaczęło się jakieś 6,5 h po zastrzyku. Zrobiło mi się strasznie zimno, zaczęły boleć mnie mięsnie ud, i co dziwne zaczał mnie bolec kręgosłup w odcinku lędzwiowym. Chciałam być dzielna i nie brać nic przeciwbolowego ale nie dałam rady:( zarzyłam po jakiś 2 ...
  • Chciałam zapytać - jak to jest w takiej sytuacji: robią mi badania, wyniki nie wychodzą zbyt dobre i lekarz decyduje, że w tym tygodniu nie dostanę zastrzyku. Czy wtedy po prostu ta terapia tak jakby 'przedluża' się o tydzień, czy normalnie leczenie trwa tak, jakbym zastrzyk dostała i terapia kończy się zgodnie z planem?
  • Witam wszystkich! W czwartek miałam drugi zastrzyk.Mam genotyp 3a-kuracja 24 tygodnie (szczęście w nieszczęściu),biorę Peglntron 80 mcg i Rebetol 2 razy po 2 tabletki.Trochę jestem tym przerażona,bo było dużo gorzej niż po pierwszym razie.Straszne dreszcze,aż mnie ciało bolało od trzęsienia sie,a przestac jakoś nie mogłam,no i wymioty się pojawiły.Oprócz tego straszne osłabienie przez dwa dni.Boję się,bo mam synka 14 miesięcy,a on potrzebuje silnej mamy(zaczyna chodzić),a ja nie...
  • Witam! MAm pytanko? W ktore miejsca dajecie sobie zastrzyk, ja 10 dawalem w reke raz w jedna raz w druga, na poczatku bolala mnie reka, ale z czasem przestala. Teraz zmienilem na noge - udo i tez niestety mnei boli i nie wiem czy boli mnie bo dalem zastrzyk czy poprostu jakos zle wbilem i teraz mam objawy. Jeszcze jest opcja w brzuch ,ale jakos tak sie boje dawac w brzuch:)! Napiszcie mi jak wy sobei z tym dajecie rade i czy macie jakies bole w miejscu w ktorym dajecie sobie zas...
  • wreszcie koniec... i przesiadka na nowy problem...jak będzie "po".
  • witam wszystkich przed rozpoczęciem terapi alat 160, aspat?? po dwóch tygodniach (dwóch zatrzykach) alat 178,aspat 67 geneotym mam 3a jak rozumieć wzrost alat powinien przeciesz spadać czy to znaczy ze interferon z rybawiryną słabo reaguje na wirusa???
  • zastrzyki

(8)
    Czy robicie sobie sami zastrzyki w domu ? Jeśli tak, to które miejsce wybieracie: brzuch? udo? a może zupełnie gdzieś indziej?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się