zdecydowany

(25 wyników)
  • Do obecnych i przyszłych mamuś: W jaki sposób tu się zdecydować na jakieś imię? Już od dobrych kilku tygodni znamy płeć dziecka i o ile wcześniej mieliśmy jakieś typy imion, tak teraz nic nie wydaje się odpowiednie. Nie wiecie może czy są prowadzone jakieś statystyki nadawalności imion, bo nie chciałabym trafić w to najbardziej popularne (później będzie Adam, Adam, Adam:)) Co śmieszniejsze wszyscy w rodzinie podejrzewają nas o jakieś tajemnice, że niby nie chcemy powiedzieć, a my zwyczajn...
  • Pisałam tu niedawno i podawałam przykładowe imiona, ale cały czas nie możemy się na nic zdecydować. Jestem w 6 miesiącu więc jeszcze trochę zostało do porodu, ale tak bardzo chciałabym w końcu zwracać się "do mojego brzucha" inaczej niż to dziecko :/ Chcielibyśmy imię, które nie jest w pierwszej 10tce popularności, ale nie jest zbyt wymyślne. Do tego fajnie żeby w miarę pasowało do siostry Emilki i, co najważniejsze, żeby pasowało do nazwiska typu Półka (czyli odpadają zestawienia, brzmiąc...
  • Zupełnie nie mogę się zdecydować na imię dla synka i choć do rozwiązania jeszcze kilkanaście tygodni, to bardzo mnie to męczy. Mam kilka typów, ale każdemu coś brakuje, a to brzydkie zdrobnienie, a to brak formy dla nastolatka, a to zbyt popularne, a to rodzina kręci nosem. Dla córki miałam imię wybrane dużo wcześniej, akceptowałam je bez zastrzeżeń w każdej formie i wyjątkowo mi się podobało, a dla małego jakoś nic mnie nie porywa. Powiedzcie, czy jak nadam imię bez przekonania, to czy w koń...
  • tak jak dla chłopca nie mam problemu, tak dla dla dziewczynki masakra żadnego imienia nie jestem pewna... może wy coś pomożecie.. 1) Liwia Kamila ( to była moja pierwsza propozycja ale zdrobnienie Liwka no kurcze nie wiem) 2) Anastazja Dorota 3) Idalia .... na drugie nie mam pomysłu myślałam tez Dorota ( po babci) 4) Oktawia Julia ( a może Julianna) 5) jest jeszcze Jaśmina ale jak usłyszałam jak na Jaśminkę wołają Jaśka to chyba mi się odechciało :) 6) opcjonalnie dla Anastazji w ...
  • Witam, niedługo rozwiąznie - doradzcie Borys czy Bruno??? Może podpowiecie zdrobnienia do tych imion :)
  • Jutro mąż idzie zarejestrować naszą piękną córcię w urzędzie - to ostatni dzień! Mimo różnych opinii, a także zdecydowanego sprzeciwu rodziny (łącznie z wypowiedzią: "nigdy do niej tak nie powiem, nie przejdzie mi przez gardło") Malinka zostanie Malinką. Cały czas mam obawy, ale mąż, na początku przeciwny, dzielnie mnie teraz wspiera i twierdzi, że nie wyobraża sobie mówić do niej inaczej. Ja też nie. Nie wiem tylko, czy dać jej "w razie czego" drugie imie?
  • mam kilka pomysłów na imiona dla dziewczynki i nie wiem juz sama. nie chce zbyt wymyślnych, obcych przeszczepów, ale tez nie tak strasznie popularne jak Julki i Kubusie ostatnio... Urszula - Ula, Ulka, Urszulka - i na wesoło Ursa :) Lidia - Lidka, Lidzia Milena - Milenka, Milusia, Lenka, Mila Sylwia - (brak pomysłu na zdrobnienie?) Liliana, Bianka, Małgorzata - Małgosia, Gosia problem jest taki że z kazdego z tych imion znam jakaś osobę i z nią mi się to kojarzy, i nie chcę też ...
  • Nazywam się Dorota Bielecka,jestem mamą trzyletniej Amelii i pięcioletniego Bartosza. Już niedługo na świat przyjdzie moja najmłodsza latorośl.Dziewczynka.I tu pojawia się problem,bo od początku ciąży miał być Tymon lub Klara.Chłopca nie urodzę,więc Tymonowi mówimy 'papa',a Klara najzwyczajniej w świecie przestała mi pasować do mojego dziecka(a właściwie brzucha).Wróciłam zatem do listy imion,które rozważałam dla Amelii, ale nadal na nic nie mogę się zdecydować.Napiszę tu te imiona,i mam...
  • Wchodził jeszcze w grę: - Sergiusz - ale uznałam, że trochę za bardzo pretensjonalne - Aleksander i Tomasz - zbyt popularne - Jonatan, Emanuel, Nataniel - także trochę za bardzo udziwnione - Jeremi - chrześniak to Jeremiasz, więc zrezygnowałam Żadne inne imięnie przypadło mi do gustu. No ale teraz kwestia zdrobnień - Tobiaszek - ślicznie, no ale dla starszego chłopczyka? Tobi? Trochę mało jestem przekonana. Musicie mi teraz coś doradzić:)
  • Mamy córcię - Majeczkę (2 latka), od zawsze wiedzieliśmy że będzie Majunia i jak urodziła sie dziewczynka nawet przez chwilę nie myśleliśmy o innym. Jest Maja Patrycja. mamy jeszcze dużo czasu, ale rozmawiamy o imionach i zupełnie nam nic nie przychodzi do głowy. w pierwszej ciąży myśleliśmy że synek to by był Adaś lub Antoś. szczególnie to drugie nam się podoba, ale dziadek męża był Antoni i jego wujek też, to by był trzeci Antoni o tym samym nazwisku. więc odpada. Adam teraz b...
  • pomocy

(4)
    nie zdawałam sobie sprawy,że wybór imienia dla dziecka jest taki trudny, zazdroszczę parom, które z góry wiedzą jak nazwą potomstwo... Dla dziewczynki podoba mi się imię Nina, ale mam problem z doborem pasującego drugiego imienia.Może macie jakieś sugestie? Chłopca chieliśmy nazwać Antoni po dziadku, ale okazuje się że to imię stało się bardzo popularne, więc chyba zrezygnujemy. I znowu problem, bo podoba mi się Miłosz(partner jest na nie) albo Mikołaj( może być), ewentualnie ...
  • Witam Moja dziewczyna rejestrowala dziecko, gdyz ja bylem za granica. Dziecko ma 2 imiona, z ktorych drugie imie zostalo nadane po bylym mezu mojej dziewczyny - rozwod 9 miesiecy temu. Moje pytanie - czy drugie imie jest obowiazkowe podczas rejestracji w USC? Czy jesli matka jest nie zdecydowana na drugie imię dla dziecka, to USC ma prawo nadac DRUGIE imie po domniemanym ojcu? Prosze tylko o powazne odpowiedzi. Byloby swietnie, gdyby ktos kto jest obeznany w temacie, wyslal mi...
  • za dwa tygodnie mam termin porodu a nie moge sie zdecydowac na imie dla chlopca to Aron, Natan, Dominik, Tymoteusz, Nikodem a dla dziewczynki to Nastka, Lisa, Jagoda, prosze napiszcie czy moim dzieciom poniewaz to blizniaki - parka, beda sie w przyszlosi podobaly ich imiona, i ktore z podanych podobja sie wam najbardziej propozycje imoin tez mile widziane dla chlopca i dziewczynki dzieki
  • Po wielu zmaganiach wybralismy Aleksego,po drodze miał byc Alan żeby mój ukochany miał swego Alego,jednak w końcu stanęło na Aleksym Zachariaszu, no pozdrawiam
  • Czy ktoś szłyszał o imieniu MRCELJAN??? Czy jest takie imię? Gdzie można to sprawdzić? Wszystkim "Tropicielom imion" będę wdzięczna za informację. Pzdr.
  • Dante?

(4)
    Mozliwe jest nadanie tego imienia w Polsce? Co o nim myslicie?
  • Mam pytanie do mam kóre już mają swoje maluszki lub juz się zdecydowały- kiedy podjełyście decyjze o i imieniu? My wiedzieliśy od razu jak mały będzie sie nazywał - już przed ślubem byliśmy zgodni że będzie to Sebastian ( jak będzie chłopczyk), co do dziewczynki to niestety nie.Takze jak byłą w ciazy i nie znaliśmy płci to co do imienia chłopca nei mieliśmy wątpliwości- Sebatian.Dziewczynka był problemem -0 miał byc Martyna ( jako ze wszystki znane nam Martyny- raptem 2 - to f...
  • Witam,za tydzień urodzę córeczkę.Jesteśmy z mężem zdecydowani,że nazywać się będzie Mia Anna,ale zastanawiamy się czy nadadzą go na bez problemu czy jednak mamy przygotować się na ewentualną dyskusję z Panią z USC?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.