zdecydowany

(21 wyników)
  • Cesarskie cięcie zmienia DNA dziecka. Zródło PAP. Zabieg cesarskiego cięcia może zmienić strukturę DNA dziecka - ogłosili szwedzcy naukowcy z instytutu Karolinska w Sztokholmie. To dlatego dzieci urodzone przez cesarkę częściej zapadają na choroby immunologiczne, takie jak cukrzyca, rak czy astma. Zmianę zaobserwowano w białych ciałkach krwi, pobranych z pępowiny noworodków. Naukowcy odkryli, że białe krwinki mają inną strukturę u dzieci urodzonych przez planowane cesarskie cięcie, niż...
  • Witam e-mamy! No właśnie kiedy po cc można zdecydować się na drugie dziecko, aby było to bezpieczne? Jestem 8 miesięcy po porodzie, czy jużmożemy planować kolejnego bobaska? Poradżcie mi mamy. Pozdrawiam. Ania
  • Witam Chodzi mi o laserową krekcję wady wzroku Może jest tutaj ktoś ,kto poddał się takiemu zabiegowi? Ja noszę się z takim zamiarem już od dłuższego czasu ,ale jakoś nie mam na tyle odwagi ,żeby się zdecydować. Byłam już nawet na badaniach kwalifikacyjnych i przeczytałam setki informacji ,ale...no właśnie...poprostu się boję... Zauważyłam też jedną dziwną rzecz Skąd taka duża różnica w cenie zabiegów w Katowicach i innych klinikach? Np. metoda lasik w Katowicach kosztuje...
  • Ci, co to mają, wiedzą o co pytam :-) Wczoraj na forum kafeteria wyczytałam, że tego nie da się wyleczyć, żaden laryngolog w Polsce nie potrafi. Można tylko usunąć. Ja męczę się już kilka miesięcy, wyciskanie co kilka dni, do tego dochodzą zakażenia. Wcześniej miałam kilkanaście lat spokoju... Co robić? Poddać się?
  • Witam, Zdecydowałam się na ten zastrzyk ale mam pytanie czy będzie skuteczny jeśli płyn substancja była przechowywana w temp +5 zamiast jak napisano w ulotce +15-30 stopni. Dzięki za odpowiedź wiera1
  • Witam niestety od ponad roku mam nadżerkę II stopień. Po wizytach u dwóch różnych ginekologów polecono mi zabieg krioterapi. Dużo czytałam i wynika z różnych źródeł że nie jest to najlepsze wyjście zwłaszcza że planuje ciążę. wynik mojego badania cytologicznego: Komórki nabłonka płaskiego oraz komórki metaplastyczne endocerwikalne bez dyskariozy znaczny odczyn leukocytarny. mam dość mocne plamienie. od dawna aplikuję Sterovag obecnie mam aplikować Albothyl nie wiem czy zde...
  • Dziewczę zaczęło narzekać na nasilenie bóli miesiączkowych i zamierza wybrać się do gina. No to mam pytanie czy szukać specjalisty od dzieci /dziewica/? No i pytnie może bardziej na forum rodzicielskie, ale zadam tutaj : czy pozwolić jej pójść samej, czy wybrać się z nią?
  • Mam głębokie przebarwienia na łydce po silnym zapaleniu mieszków włosowych. Przebarwienia mam również po trądziku - na twarzy i ramionach. Usłyszałam o kremie thiospot (30ml za ok100 pln - podobno wydajny). Czy któraś z was stosowała ten dermokosmetyk i czy pomógł. A jeśli tak, to czy efekt można zauważyć przynajmniej po miesiącu używania? Oczywiście to zależy od rodzaju przebarwień, typu skóry etc. ale czy można w ogóle się zdecydować na zakup? czy jakos nie poszkodzi? Mam pewne obawy...
  • witam Was kobitki ! napiszcie co sądzicie o Mirenie, mam półtoraroczną córeczkę i przez najbliższe kilka lat nie planujemy mieć więcej dzieci, zdecydowałam się więc już praktycznie na tę wkłądkę ale ostatnio wyczytałam, że może się pogorszyć cera a ja i tak mam już z nią problemy, no i jak wygląda zakładanie, czy bardzo boli ? lekarz zaproponował /sam z siebie/ głupiego jasia ale nie wiem czy chce się "ogłupić" za dodatkowe 250 zł, spytałam o miejscowe znieczulenie - odradził, moż...
  • Dzwoni mi ostani dzwonek na dziecko. Nie wiem czy się zdecydować, czy prowadzić nadal życie jakie prowadzę.
  • Czy chorując na chorobę przewlekłą (ciągnącą się latami) zdecydowałbyście się na dziecko wiedząc ,że choroba może być dziedziczona, ale nie w sensie prostym z rodziców na dzieci. Można odziedziczyć skłonność genetyczną do zachorowania, ale nie musi to oznaczać, że choroba wystąpi. Zdecydowałybyście się? Przekazałybyście "złe" geny dla swoich potomków?
  • Witajcie., mam pytanie, mój bBd ze wczesniej nie zglebilam wiedzy na temat tego zastrzyku, bo lekarz dal mi do wybory 3 metody; tabletki , zastrzyk no i spirale. Jako ze dzieci jeszzce palnuje za jakies 3 lata to nie chcialam spirali ktora zaklada sie na 5, tabletek tez nie chcialam bo kiedy bralam i nie czulam sie najlepiej wiec wybralam ten zastrzyk. W sumie pomyslalam ze i wygodny, codziennie nie trzeba pamietac itp. tylko raz na 3misiace. No wiec go wzielam, problem sie zacza...
  • czy ktoras z was po wstrzyknieciu Depo-Provery nie krwawila ? ja przez pierwsze 2 tyg. krwawienie jak w pierwszych dniech okresu a pozniej nagle ono zniknelo i jest ok
  • solcogyn

(4)
    mam 25 lat, nie rodziłam, lekarz zauwazył u mnie małą nadżerkę i przepisał solcogyn. po miesiaczce mam przyjsc do niego na aplikacje tego leku, po kilku dniach znowu. czy ktoras z was miała leczona w ten sposób nadzerke czy podziałało? bede wdzieczna za wszystkie opinie.
  • Mam problem słyszałam o zastrzyku antykoncepcyjnym który działa przez 3 miesiące i kosztuje ok. 50zł. Nie ukrywam że cena ma dla mnie ogromne znaczenie. A tabletki dla matek karmiących słyszałam że kosztują na miesiąc 50 zł, więc wolałabym przyjąć ten zastrzyk. Jednak mój lekarz odradza mi go z uwagi na skutki uboczne, mimo wszystko chciałabym go wziac i dlatego chętnie poznam wasze opinie. A i zapomniałam napisać że karmię piersią i mam 5 miesieczna córeczkę.
  • Witam, chciałabym zapytać Was o rzetelne i sprawdzone strony, na których można poznać rzeczywiste skutki (plusy i minusy) metody antykoncepcyjnej, jaką są pigułki. Mam 19 lat i chcę zacząć brac tabletki, ponieważ prezerwatywy oznaczają zbyt wiele stresu dla mnie i mojego pratnera. jednak po przeczytaniu większości postów poświęconych temu tematowi mam mętlik w głowie - z jednej strony, jestem przekonana, że jest to skuteczna metoda antykoncepcji, z drugiej - nagle zaczęłam się bać, że ...
  • Ostatnio dosc duzo sie zastamawiam nad tym tematem i tak naprawde to nie moge znalezc na to pytanie odpowiedzi. Mam 27 lat i z jednej strony chcialabym miec dzeci z drugiej jednak cos mi podpowiada, ze powinnam jeszcze poczekac. Wiem, ze jeszcze troche poczekam. Mysle, ze nie jestem jeszcze gotowa. Chcialabym jednak Was zapytac co zadecydowalo, ze postanowilyscie miec dzieci, kiedy sie na nie zdecydowalyscie, i czy uwazacie, ze podjelyscie dobra decyzje.
  • Mam dylemat. Nie znalazłam jeszcze w moim mieście ginekologa, który budziłby moje zaufanie, każdy mówi co innego, każdy też poleca leki z trzeciej generacji, a ja się jej boję, bo źle tolerowałam. Obecny lekarz przepisał mi Evrę (to chyba w ogóle jakaś inna zupełnie generacja czy co) i Minisiston i mam poczytać i się zdecydować. No i nie wiem...Justy, powiedz, proszę, co jest bezpieczniejsze? Trochę mniej estrogenów i jakiś nowy progestagen, czy więcej estrogenów i sprawdzony prog...
  • Mam zero ochoty na sex i jestem strasznie sucha tam. Biore microgynon od miesiąca i chyba zdecyduje się na coś innego...... ale kompletnie nie wiem na co moge zmienic (żeby było najlepiej mniej wiecej w tej samej cenie tzn. refundowane). Dziewczyny, czytając wasze wypowiedzi widze że często zdarza się wypowiadać o takich właśnie objawach po microgynon jakie mam ja. Może to własnie jest naszą cechą wspólną...wspólnym typem(może istnieje coś takiego jak typ dziewczyn które reagują p...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się