zdecydowany

(19 wyników)
  • Po wczorajszym zebraniu w przedszkolu przemyśleliśmy wszystko raz jeszcze i postanowiliśmy posłać Konrada od września do pierwszej klasy. Pójdzie do szkoły podstawowej, do której ja chodziłam, a moja teściowa jakiś czas tam uczyła, już po tym, jak ja ją skończyłam. To blisko mojej mamy (Konrad i ja jesteśmy tam zameldowani, ta szkoła to jego rejon), będzie go mogła odbierać i odprowadzać nawet o dziwnych porach. Po trzeciej klasie przeniesiemy go do zespołu szkół w miejscu, gdzie w końcu zami...
  • Ta myśl chodzi mi od ponad 5 lat po głowie. W końcu się zdecydowałam. Będę miała specjalnie przygotowany projekt :-) dla mnie. Ma symbolizować opiekuńczość, miłość, pożądanie i siłę. Termin 8 luty - wtorek miejsce - kark a jak się boję to moje :D choć mój M mówi, że twarda laska jestem i spoko dam radę. Ale On jakoś bardzo twardy nie był na swoim ostatnim a to kawał chłopa :D dziunia ty sobie robiłaś jakiś czas temu? I jak było?
  • Kochane, Jak pewnie część z Was wie, niedawno urodziłam synka. Razem ze mną, w równoległej ciąży, z identycznym terminem porodu była bliska mi koleżanka. Razem robiłyśmy wszystkie badania i razem chodziłyśmy do lekarza. Dla niej to pierwsze dziecko. Ja urodziłam 1 lutego, ona 5 dni wcześniej. Niestety jej dzieciątko, ku zaskoczeniu wszystkich, urodziło się z Zespołem Downa. Ma również wadę serca, niedoczynność tarczycy, niedosłuch na dwoje uszu oraz osłabione napięcie mięśniowe. W związku...
  • Pytanie kieruje głównie kieruje do dziewczyn, które są przeciwne tak zwanym "siłowym rozwiązaniom" czyli narzucaniu przez rodzica kiedy i jak dziecko ma coś zacząć/z czegoś zrezygnować. Chodzi o takie typowo "niemowlęce" atrybuty: - smoczek, - butelkę, - karmienie piersią - pampersy. Chodzi mi o to czy dając dziecku czas dajecie go w nieskończoność? czy też zakładacie, że teraz owszem jeszcze może ale jak już skończy x lat to nie ma przebacz. np czy jak dziecko mając skończone 4 lata bę...
  • Dziewczyny chyba sie zdecydowałam juz na 100% zakładam dział. gosp. wtopie w to i robienie tipsów i moje hoobby czyli kolczyki, Przyniosłam dziś do domu wniosek o wpis do ewidencjii i .... szukam numerów PKD co by mi pasowało wpisać zeby to jako tako szło i dobrze było. Ufff boje sie troche, ale cotam może dam rade, ZUS mniejszy więc może jakoś pociągne. Trzymajcie za mnie kciuki. I prosze o jakieś dobre rady od mamusiek Firmowych ;D
  • Dziewczyny poniewaz moj małż ma 30 urodziny to chce dla niego jakis fajny prezet wymyślic chociaz on uważa ze wystarczy mu buziak :P No wiec zastanawiam sie nad: prezentokracja.pl/Jazda_na_torze_wyscigowym_z_kierowca/produkt.html bo lubi szybko jeździć lub prezentokracja.pl/Jazda_gokartem_na_torze_kartingowym/produkt.html Co lepsze??A może coś innego macie w zanadrzu?? :P
  • I po długich debatach, oglądania, przymierzania kupiłam. Huraa. Jeszcze był w promocji, bo z kolekcji 2007. Piękny Romer.
  • Mamy ślub cywilny ale teraz z racji Klaudii która będzie szła do komunii ksiądz namawia nas na kościelny,zaczyna mi się ten pomysł podobać jako odnowienie ślubu,bo żadnego wesela nie planujemy.Jestem bliska urobienia mojego m,zobaczymy co z tego będzie.Myślę że sukni jakiejś specjalnie ślubnej to nie musiałabym mieć,jak myślicie?
  • dziewczyny znalazlam na allegro: www.allegro.pl/item184689312_wygodna_poduszka_do_karmienia_dla_alergikow_atest.html chyba zrobie ten zakup, najpierw ja jeszcze skorzystam, do spanka, pozniej dziecko bede karmic z jejj pomoca, po porodzie sobie troszke w niej posiedze ;) no i pozniej fajne zabezpieczenie dla dziecka, zeby skads nie daj Boze nie wypadlo ;) chyba duzo zalet ;) a Wy jak tam? kupujecie? -- mój Igorek ;)
  • mam do Was pytanie... w szpitalu wiadomo, Marlenka zaszczepiona...potem perwsze szczepienie w przychodni - nie było szczepionki 5w1 więc zdecydowałam się na 6w1, potem następne dwie 5w1 (u nas lekarka powiedziala ze tak można), no i teraz czas na same WZW... na jakie się zdecydować? Czy ma to znaczenie czy wezmę płatną czy bezpłatną? Z góry dzięki :-) Pozdrawiam
  • Ja sie mocno nad tym zastanawiam, koszt około 3 tys pobranie i rocznie około 500 zł za przechowywyanie. Tak sobie myślę czy zdrowie mojego dziecka ma cenę? Co wy o tym myślicie? Zdecydujecie sie na pobranie?
  • Kompletnie nie wiemy co robic. Ale od poczatku: Jakies 1,5 roku temu chirurg dzieciecy w Polsce stwierdzil u Gucia wodniaka jadra. Kazal czekac rok i zobaczyc co sie wydarzy. Po roku (w styczniuntego roku) poszlismy na wizyte i chirurg zakwalifikowal to do operacji. W miedzy czasie bylismy tu w Szwecji u dwoch chirurgow dziecicecych ktorzy stwierdzili, ze owszem wada jest ale nie tyle duza zeby operowac (sama narkoza niesie ze soba wiecej ryzyka). Jeszcze raz pojechalismy do Polski i poszlism...
  • Mamy, które macie więcej dzieci, pomóżcie :) U mnie różnica wieku będzie 2,5 roku. Ostatnio wpadłam na pomysł, żeby kupić wózek dla dwójki dzieci, tylko zastanawiam się, czy ma to sens na dłuższą metę. Młody już teraz nie chce siedzieć w wózku, woli chodzić na piechotę. Z drugiej jednak strony nie wszędzie chce mu się iść. Czasami jest zmęczony, mówi że bolą go nóżki i nie chce dalej maszerować. Tylko, że nie wiem czy za rok nie będę musiała znowu wózka zmienić, bo Młody będzie miał ...
  • czytam na stronie gabinetu, który muszę odwiedzić w najbliższym czasie: Jednym z najczęstszych problemów z którymi zgłaszają się pacjenci, są zmiany skórne o charakterze włókniaków, brodawek wirusowych i łojotokowych, naczyniaków itp. Stanowią one duży defekt estetyczny, szczególnie wówczas, gdy zlokalizowane są w widocznych miejscach, np. twarz, ręce. Istnieje bardzo skuteczna, niechirurgiczna metoda usuwania takich zmian. Jest to krioterapia. coś tam wiem od koleżanek, które usuw...
  • maluje sobie deseczki na piekny regalik na swieczki w mojej nowej sypialni kolor baklazanowy... ale przyjemne zajecie.. kupilam 2 deseczki po 10 zl w Ikea do tego fajne czarne ''cos '' na czym te deseczki zawisna i swtorza mi wrazenie pólki . powiesze je poziomo nierówno i ehhh bedzie slicznie ten sam kolor mam na takiej polce z halogenami nad łozkiem. pomalowalam tez jedna ramke na zdjecie i wydrapalam widelcem prązki , powiem Wam pierwsza klasa !! ;-)
  • korzystałyście? możecie coś polecić? zdecydowaliśmy sie na zakup, bo mamy psa, i będę z nim musiała wychodzić jak będę samam z dzieckiem, wózek znosić za każdym razem to za duży problem, ewentualnie chusta, ale męzusiowi sie nie podobają, a znosidełka on też będzie korzystał, np. przy wizycie w zoo lub wyjściu na zakupy.
  • lewatywa?

(13)
    Zaczynam powoli mysleć o porodzie i zaczęłam się zastanawiac czy warto poddać się lewatywie, wiem że w szpitalu, w którym chcę rodzić nie robią tego obowiązkowo, tylko jak rodząca sobie życzy. Słyszałam zalety i wady lewatywy i sie zastanawiam czy sobie nie zrobić przed porodem. To mój pierwszy poród i boję się że "coś" sie wydarzy przy porodzie... A Wy jak? za czy przeciw?
  • UFFF ciesze sie ,ze juz to mamy za sobą, kurcze nie mogłam sie na nic zdecydować i dzis stało sie:) ! Mąż w sumie zdecydował , bo jak zwykle nie byłam pewna ale teraz jak na nią patrzę i po tym jak sie już nia przejechalismy jestem super zadowolona, wózek jest lekki, zwrotny, nie trzęsie dziecka az tak bardzo jak w innych, a dzis Tymka wsadzilismy chyba do 10:) aby porownac:))) dzielny chlopczyk ani nawet nie zapiszczał- swietnie spełnił sie w roli testera:))) W sumie to nie chciala...
  • Zdecydowałam się na zakup Mikrusa. W sobotę obejrzałam go dokładnie w sklepie i jestem nim jak narazie zachwycona. Ma skrętną tylną oś i prowadzi się bardzo lekko. Duże pompowane koła ułatwią poruszanie sie po naszej wiosce:) Dodatkowo ma dobrej jakości tapicerkę, wszystko ładnie wykończone. W gondoli jest sporo miejsca, mam nadzieję, że dziecko zmieści sie w niej jeszcze w zimie. Czy macie jakieś uwagi do tego wózka? Wklejam link: www.allegro.pl/item198013229_mikrus_alu_sprint...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się