IP: 80.252.1.* 11.05.18, 14:50
Fff
Edytor zaawansowany
 • Gość: t IP: *.promax.media.pl 17.09.19, 16:40
  .
 • Gość: t IP: *.promax.media.pl 10.10.19, 15:58
  Polskę zbyt często przedstawia się jako kraj, gdzie nie ma szans na sprawiedliwy proces, bez demokracji, wolności słowa oraz wolnych mediów. Mówi się o niej, że gnębią ją cenzura, korupcja i nepotyzm a kraj ugina się pod jarzmem skrajnie prawicowej władzy. Żaden z tych zarzutów nie jest prawdziwy - pisze w Politico Agnieszka Kołakowska niezależna publicystka i pisarka.

  - Nikt w Polsce nie siedzi w więzieniu z powodów politycznych. Protestujący mają pełną swobodę demonstrowania na ulicach, jak wszędzie w Unii. Sądy zapewniają sprawiedliwy proces, panuje równość wobec prawa. Uniwersytety są niezależne, podobnie jak sądy. Ani one, ani żadna inna instytucja demokratyczna nie jest pod większą presją niż gdziekolwiek indziej. A być może ta presja jest mniejsza.

  W Polsce nie ma też cenzury. Zaiste, większość mediów jest ostro antyrządowa. Ale nie wydaje się, żeby cokolwiek z tego zaistniało w świadomości europejskiego komentariatu, który regularnie porównuje Polskę do Turcji, Węgier czy wręcz nazistowskich Niemiec.


  www.tysol.pl/a38042-Corka-prof-Kolakowskiego-w-Politico-Polskie-wladze-sa-na-swiecie-niesprawiedliwie-atakowane

  https://radom24.pl/zarzadzanie/uploads/artykuly/duze_kol12.jpg

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka