02.01.19, 18:53

Chyba nigdy wcześniej nie trafiłem na te rozmowę, bo bym pewnie zapamiętał.

Za fakenewsa stworzonego przez służby, oberwała w prawicowych mediach, przekazująca tylko informacje dalej, Bogu ducha winna dziennikarka.

Gdyby psychoprawicowcy z Ga-Pola i Wsieci byli uczciwi, potrafiliby po tych słowach Kaczyńskiego wycofać się z medialnego linczu na niej. Gdyby byli.

============

Pamiętam, jak w 2010 r. uczestniczyłem w posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, gdzie nam przedstawiono te fałszywe taśmy...

Jakie fałszywe taśmy?

Stenogramy, gdzie były te wszystkie nieprawdziwe odczyty, w stylu "on mnie zabije…"

Chodzi o jedną z wersji odczytu. "Jak nie wyląduję/wylądujemy, to mnie zabiją/zabije" - tak miał mówić kapitan tupolewa Arkadiusz Protasiuk. Sugestia była jasna — bał się reakcji pańskiego brata na spóźnienie na uroczystości w razie lądowania na innym lotnisku.

To było horrendum. Po tej sytuacji już nie chciałem chodzić na posiedzenia RBN

wiadomosci.onet.pl/kraj/j-kaczynski-o-smolensku-odpowiedzialnosc-karna-dla-tuska-mozliwa/n5bfyk

Edytor zaawansowany
  • tomek.125 02.01.19, 20:41

Gdyby psychoprawicowcy z Ga-Pola i Wsieci byli uczciwi, potrafiliby po tych słowach Kaczyńskiego wycofać się z medialnego linczu

------

Samego wywiadu w każdym razie partyjni stachanowcy nie przeoczyli.

wpolityce.pl/polityka/312000-kaczynski-ocenia-ekipe-tuska-sledztwo-za-poprzedniego-rzadu-bylo-skandalem-za-ktore-wielu-ludzi-powinno-usiasc-na-lawie-oskarzenia
  • tomek.125 03.01.19, 17:44

Za fake newsa stworzonego przez służby, oberwała w prawicowych mediach, przekazująca tylko informacje dalej, Bogu ducha winna dziennikarka.

------

Gramatycznie to zdanie wygląda fatalnie. Czasami pisząc coś na szybko i próbując skupić się na meritum, można zapomnieć i o elementarnych regułach językowych.

Jeszcze odnośnie istoty sprawy. Corocznie w okolicach 10 kwietnia na TT wylewa się na wspomnianą fala nienawiści podsycana przez rzesze prawicowych dziennikarzy, gdy tymczasem jak się z wywiadu okazuje to nie >ona< powinna przepraszać , a >jej< należą się przeprosiny. Za ten wieloletni festiwal pogardy.
    Zrobiła wtedy to co należało do obowiązków newsowej dziennikarki – przekazała otrzymaną informację. Tygodniami miała potwierdzać wiarygodność informacji pochodzącej ze służb?

• tomek.125 03.01.19, 18:12

Zawsze jak chorągiewka

natemat.pl/203997,karnowski-jak-choragiewka-zdziwisz-sie-co-kilka-lat-temu-pisal-o-pracy-dziennikarzy-z-niemieckich-koncernow

• tomek.125 03.01.19, 22:35

Kończąc temat.
    Nie tylko miała dziennikarską powinność poinformowania społeczeństwa o informacji którą zdobyła, ale również i obowiązek zachowania w tajemnicy jej źródło.
    Prawicowcy/wolnościowcy bardzo zabiegali w przeszłości o zachowanie w mocy przepisu
    gwarantującego taką ochronę.

-----

SDP serdecznie zaprasza na panel dyskusyjny pt: „Tajemnica dziennikarska - dobro niechronione?”
    - Czy obowiązujące dziś przepisy prawa w należyty sposób zabezpieczają tajemnicę dziennikarską?

wpolityce.pl/polityka/153328-tajemnica-dziennikarska-dobro-niechronione-zaproszenie-na-panel-dyskusyjny
    Koniec tajemnicy dziennikarskiej?
    wpolityce.pl/media/267235-koniec-tajemnicy-dziennikarskiej-sad-nakazal-ujawnienie-zrodel-publikacji-o-aferze-tasmowej

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.