Dodaj do ulubionych

Co na to władze Zamościa ?

12.09.19, 16:15
Z tego co wiemy (mieszkańcy Zamościa) to w budżecie miasta brak wystarczających środków na utrzymanie Starego Miasta, na rewitalizację Rotundy Zamojskiej, modernizację zalewu, budowę budynku I sali koncertowej dla Orkiestry Symfonicznej,... i inwestycje infrastrukturalne oraz dot. produkcji energii z źródeł odnawialnych..
Wiemy też, że już raz Zamość korzystał z norweskiego funduszu. Liczymy (pisze w imieniu grupy miłośników Starego Miasta).
Liczymy i będziemy obserwować starania władz miasta....jakie starania o środki z funduszu norweskiego prowadziła i jakie są efekty tych starań.
Informacja dzisiejsza o nowej edycji środków.... niżej:

"3,5 mld zł z funduszy norweskich dla Polski. Na co zostaną wydane?
Kolejne 3,5 mld zł z funduszy norweskich dla Polski zostanie przeznaczone na przedsięwzięcia związane m.in. z kulturą, zdrowiem, innowacjami, rozwojem przedsiębiorczości - powiedział w czwartek min. inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński podczas inauguracji trzeciej edycji funduszy norweskich.


Zaznaczył, że do tej pory Polska zagospodarowała z tych funduszy ok. 1 mld euro i jak dodał - Polska jest największym beneficjentem środków przeznaczonych przez Norwegię, Islandię i Liechtenstein.
Z trzeciej transzy będą finansowane przedsięwzięcia w ramach czterech programów: "Kultura",
"Sprawy wewnętrzne", "Zdrowie" oraz "Rozwój przedsiębiorczości i innowacje".
W konferencji wzięli też udział między innymi minister środowiska Henryk Kowalczyk, wiceszef resortu zdrowia Sławomir Gadomski, wiceprezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Adam Banaszak, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju Wojciech Kamieniecki, Dyrektor Generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji Paweł Poszytek oraz przedstawiciele norweskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Biura Mechanizmów Finansowych w Brukseli.
Minister środowiska Henryk Kowalczyk dodał, że Fundusze Norweskie zostaną przeznaczone również na zwiększenie produkcji energii ze źródeł odnawialnych, ochronę przyrody oraz na wsparcie pilotażowych przedsięwzięć z zakresu GOZ i energetycznego wykorzystania biomasy.
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka