Dodaj do ulubionych

Starania Zamościa o rozwój z KSRR nie są znane !!

09.10.19, 15:58
"W budżecie Unii Europejskiej na lata 2021-2027 będą pieniądze na rozwój małych miast. Do 10 procent środków unijnych przeznaczonych dla Polski zainwestujemy w rozwój małych miast – zapowiada Jerzy Kwieciński, minister finansów, inwestycji i rozwoju, który przedstawił założenia „Pakietu dla małych miast". Program wsparcia dla miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców ma być finansowany z budżetu krajowego i unijnego. Szacunkowa wartość wsparcia może wynieść nawet kilka miliardów złotych.
Wsparcie dla małych miast zaplanowane jest w Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030 oraz w Strategii Zrównoważonego Rozwoju Wsi, Rolnictwa i Rybactwa 2030.
Resort inwestycji i rozwoju zaplanował cztery kategorie działań, w tym projekty zintegrowane.
W małych miastach bije serce Polski lokalnej. Problem w tym, że często bije nierówno. Nasz pakiet to EKG, czyli diagnoza i rozwiązania oraz leki, które zapobiegają arytmii – mówi Kwieciński.
We wtorek 8 października Jerzy Kwieciński przedstawił "Pakiet działań na rzecz rozwoju małych miast", nad którym pracuje Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Nowy program ma zostać przyjęty uchwałą rządu już po wyborach parlamentarnych, które odbędą się w najbliższą niedzielę 13 października.
- Małe miasta to metropolie Polski lokalnej. To tu znajdują się firmy i instytucje najważniejsze dla lokalnych społeczności. W małych miastach bije serce Polski lokalnej. Problem w tym, że często bije nierówno. Nasz pakiet to EKG, czyli diagnoza i rozwiązania oraz leki, które zapobiegają arytmii – mówi Kwieciński."
www.portalsamorzadowy.pl/polityka-i-spoleczenstwo/minister-ma-plan-ozywienia-malych-osrodkow-miejskich-do-miasteczek-poplyna-miliardy,133030.html
Władze centralne i Zamościa łaski nam nie robią. Obowiązkiem ich jest informowanie i konsultowanie w przedstawicielami mieszkańców przy prowadzeniu starań o nowe inwestycje, zakłady pracy i miejsca pracy w Zamościu. Czekamy !!! Słyszeliśmy - jeśli wybierzecie p.Wnuka miasto otrzyma inwestycje i środki finansowe. Chcemy widzieć jak te obietnice teraz zostaną zrealizowane.
Wiadomo, że chodzi o nowoczesny przemysł i usługi, o nowe miejsca pracy - by młodzi , wykształceni mieszkańcy Zamościa nie szukali pracy i zamieszkania poza Polską, Zamościem.
Mamy duże obiekty do zagospodarowania na potrzeby instytucji centralnych, mamy Podstrefę Ekonomiczną uzbrojoną w infrastrukturę techniczną, mamy najstarszą w Polsce Orkiestrę Symfoniczną która nie ma warunków lokalowych (potrzebna jest sala koncertowa,...), niewystarczające są środki na utrzymanie (rewitalizację) światowego zabytku - Starego Miasta......
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka