Przeprowadzka do niemiec Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam! Takich tematów jak mój bylo juz pewnie duzo ,wiec z góry
    przepraszam :P
    Mój problem polega na tym ,ze planuje wyjechac z zona do niemiec na
    stale ,konkretnie do Singen. Mam obywatelstwo niemieckie , zona nie
    ma . W Singen mam rodzinę . Planuję by pojechać w połowie kwietnia i
    od maja zacząć prace sezonowe [szparagi....] , chcę pojechać sam .
    Chciałbym starać się o mieszkanie i zamieszkać z żona z w niemczech ,
    nie mam pojęcia czy da sie tak zrobic , gdzies slyszalem ze w
    niemczech mozna dostac mieszkanie socjalne , jesli nie ma sie gdzie
    mieszkac... Czy moglby ktos mi napisac co zrobilibyscie na moim
    miejscu by się osiedlic w tym kraju. Sytuację mam nieciekawą ,
    poniewaz w wrzesniu bralem slub ,mamy 24 i 22 lata a w PL nie widze
    przyszlosci . Największym problemem jest język... ja umie niemiecki
    na poziomie komunikatywnym [rozumie , dogadam sie , ale z pisaniem
    lipa] , za to umie bdb angielski , ale slyszalem ze w niemczech malo
    osob umie ten jezyk.
    Bardzo bym prosił o jakies rady
    Pozdrawiam Artur
    • No ale jak masz tam na miejscu rodzine, to czemu oni ci nie pomoga na poczatku,
      tylko musisz szukac u obcych pomocy?

--
      Make love, not war :)
    • artopoo napisał:

za to umie bdb angielski , ale slyszalem ze w niemczech malo
      > osob umie ten jezyk.
      > Bardzo bym prosił o jakies rady
      > Pozdrawiam Artur
      --------------------------------------

I understand English very well...

But withaut German Your chances are small.

Just stay put!

--
      You are welcome here
      Chiny - Internet
      Lepiej tego nie czytaj!
      Internet - nie tylko zagrożeniem Komunistycznej Parti Chin - ale także naszej demokracji!
    • A masz jakis zawod ? Dlaczego myslisz o szparagach a nie o jakiejs nie-
      sezonowej pracy ? Jesli masz niem. obywatelstwo i meldunek u rodziny to
      idz najpierw do Arbeitsamtu i pytaj o prace. MIeszkania mozesz
      poszukasc przez internet juz teraz (socjalne mieszkania tez kosztuja -
      nie sa za darmo jesli sie nie jest na socjalu). Za praca tez juz teraz
      mozesz sie przez internet rozejzec.
      Powodzenia!
    • poczytaj tutaj

www.sozpol.com/pl/osiedlenie-w-niemczech
      --
      "Kobieta to jest człowiek miły w dotyku. A człowiek miły w dotyku to więcej niż
      człowiek". Jerzy Pilch
    • Hej :) Wg mnie powinienes , jak juz ktos wspomnial udac sie do
      Arbeitsamtu po informacje, porade ,pomoc ,opisz swoja sytuacje,
      umiejetnosci, znajomosc jezka angielskiego i to ,ze chcialbys
      pracowac w zawodzie albo sie dalej szkolic. Przetlumacz wszystkie
      swoje dokumenty odnosnie skonczonych szkol, praktyk itp. Wydaje mi
      sie, ze nie byloby bledem jakbys poszedl rowniez do Sozialamtu z
      osoba ktora dobrze zna jezk ( np ta u ktorej mieszkasz) i rowniez
      przedstawil swoja stuacje. Jako obywatelowi niemieckimu powinni Ci
      pomoc.Popytaj rowniez na inny forach,moze ktos ma podobna sytucje i
      bedzie mogl Ci fachowo pomoc.
      Pozdrawiam i zycze dobrego startu.
      • Chodzi mi glownie o to , ze na poczatku jade sam , dopiero jak znajde
        mieszkanie to zona przyjedzie -a wiadomo najlepiej jak najbardziej
        skrocic ten okres rozłąki, czy istnieje taka mozliwosc ze np. miasto
        znajdzie mi jakies mieszkanie socjalne gdzie nie bedzie trzeba placic
        duzego czynszu? wiadomo poczatki sa najtrudniejsze...
        Pozdro
        • Hej!Wydaje mi sie, ze znalezienie mieszkania lezy juz w Twojej
          gestii a miasto moze ci pokryc lub doplacic do czynszu jak im to
          zglosisz. Moga Ci cos oczywiscie doradzic,pokierowac .W kazdym
          miescie sa "spoldzielnie mieszkaniowe" Wohnungsgesellschaften gdzie
          mozna znalez naprawde niedrogie mieszkania.Nie wiem dokladnie jak to
          jest teraz.
        • artopoo napisał: czy istnieje taka mozliwosc ze np. miasto
          > znajdzie mi jakies mieszkanie socjalne gdzie nie bedzie trzeba placic duzego
          czynszu?

nie nie ma takiej mozliwosci
          mieszkanie musisz znalesc sam (z kulawym niemiecki bardzo trudno)
          a miasto Ci ewentualnie doplaci do czynszu

czyli musisz znalesc albo spöldzielnie mieszkaniowa ktöra wynajmie mieszkanie
          osobie bezrobotnej na socjalu lub pracujacej sezonowo z podstawowa znajomoscia
          jezyka
          albo wynajc od osoby prywatnej
          przygotuj sie na kaucje w wysokosci ok trzymiesiecznego czynszu tak na poczatek
          min 1.000 €

--

"Kobieta to jest człowiek miły w dotyku. A człowiek miły w dotyku to więcej niż
          człowiek". Jerzy Pilch
          • Glosisz sie w Jobcenter lub ARGE (zalezy co tam u was jest)
            wypelniasz wnioski na zasilek ALG2
            szukasz mieszkania 45m na 1 osobe(oni daja Ci potwierdzenie ze Ci pokryja)i to
            przedstawisz w spoldzielni lub prywatnemu
            na kaucje udziela pozyczki..potem zalatwiasz w krankenkasse ubezpieczenie ktore
            tez pokryja i rentowe tez te najnizsze..(zaplaca)
            na specjalny osobny wniosek dostaniesz pomoc na umeblowanie
            najpierw musisz chwilowo sie u kogos zameldowac (bez tego ani rusz)i oczywiscie
            konto zalozyc zaraz
            niektorym udaje sie to zalatwic w 2 tygodnie
            i wniosek na dowod osobisty zaraz zloz w ratuszu....na podstawie dokumentu
            potwierdzajacego obywatelstwo Niem..wydaja Ci dowod do 14 dni

jak zona dojedzie to troche kiepska sytuacja (musisz miec prace zeby udowodnic
            ,ze jestes w stanie ja utrzymac z wlasnych dochodow)potrzebuje ona
            Freizügigkeitsbescheinigung

reszte info tu
            www.mypolacy.de/forum/topic/pozwolenie-czy-zezwolenie-na-pobyt-staly,17305
            • jak potrzebujesz wiecej info zadaj to pytanie na forum link podalam wyzej
              napisze Ci tam wszystko na PW
              jednemu udalo sie to zalatwic w ciagu 2 tygodni(przyjechal miesiac temu )z
              niemieckim paszportem(teraz na kurs chodzi)wnioski z neta mozna sciagnac..wszystko
            • Od kiedy miasto daje forse ludziom, ktorzy nigdy w Niemczech nie pracowali?
              • eye-witness napisała:

> Od kiedy miasto daje forse ludziom, ktorzy nigdy w Niemczech nie pracowali?

Ano daje. Liczy się "niemiecka krew". Nie oceniam, czy to dobrze, czy źle, ale
                tak jest.
                Jura
                • www.google.de/search?hl=de&source=hp&q=kontingentfl%C3%BCchtlinge&meta=&aq=1&aqi=g10&aql=&oq=kontingent&gs_rfai=
                  Tak zwani Kontingentflüchtlinge...

Oraz osoby z Polski, którzy wyłudzili prawo pobytu w Niemczech w związku ze stanem wojennym w Polsce.

Stan wojenny w Polsce już się dawno skończył, a oni są ciągle jeszcze w Niemiaszkowie...

Dalsze szczegóły patrz na forum: "Mossad Cassino"

Pozostali tu w Niemiaszkowie, aby walczyć z odradzającym się faszyzmem niemieckim...

Ot co...

Wiekuista chwała im za to...

========================================================

jureek napisał:

> eye-witness napisała:
                  >
                  > > Od kiedy miasto daje forse ludziom, ktorzy nigdy w Niemczech nie pracowali?
                  >
                  > Ano daje. Liczy się "niemiecka krew". Nie oceniam, czy to dobrze, czy źle, ale tak jest.
                  > Jura

--
                  You are welcome here
                  Chiny - Internet
                  Lepiej tego nie czytaj!
                  Internet - nie tylko zagrożeniem Komunistycznej Parti Chin - ale także naszej demokracji!
                  • www.youtube.com/watch?v=_vZGweQ2Sxk
                    =====================================================
                    Aneks! U góry!

donnerbalken napisała:
                    >
                    > Dalsze szczegóły patrz na forum: "Mossad Cassino"
                    >
                    > Pozostali tu w Niemiaszkowie, aby walczyć z odradzającym się faszyzmem niemieckim...
                    >
                    > Ot co...
                    >
                    > Wiekuista chwała im za to...
                    >
                    > ========================================================
                    >
                    > jureek napisał:
                    >
                    > > eye-witness napisała:
                    > >
                    > > > Od kiedy miasto daje forse ludziom, ktorzy nigdy w Niemczech nie pr acowali?
                    > >
                    > > Ano daje. Liczy się "niemiecka krew". Nie oceniam, czy to dobrze, czy źle, ale tak jest.
                    > > Jura
                    >

--
                    You are welcome here
                    Chiny - Internet
                    Lepiej tego nie czytaj!
                  • donnerbalken napisała:

> Oraz osoby z Polski, którzy wyłudzili prawo pobytu w Niemczech w związku ze sta
                    > nem wojennym w Polsce.
                    >
                    > Stan wojenny w Polsce już się dawno skończył, a oni są ciągle jeszcze w Niemias
                    > zkowie...

I przez cały czas pobierają socjal? Nie mój drogi, oni nawet jeśli aktualnie
                    socjal pobierają, to wcześniej musieli pracować. Jeżeli chodzi o przybyszów z
                    Polski, to aktualnie na socjal od razu na wejściu moga liczyć tylko tzw.
                    pochodzeniowcy.
                    Jura
                    • do pomocy socjalnej. Poczytaj dokładnie SGB.
                      • drugiich napisał:

> do pomocy socjalnej. Poczytaj dokładnie SGB.

Mógłbyś konkretniej, bo nie mam czasu na studiowanie SGB, tym bardziej, że mnie
                        sytuacja nie dotyczy? Przyjeżdża ktoś z Polski, nie ma niemieckiego obywatelstwa
                        i od razu udaje się do ratusza po pomoc socjalną?
                        Jura
                        • jureek napisał:

> drugiich napisał:
                          >
                          > > do pomocy socjalnej. Poczytaj dokładnie SGB.
                          >
                          > Mógłbyś konkretniej, bo nie mam czasu na studiowanie SGB, tym bardziej, że mnie
                          > sytuacja nie dotyczy? Przyjeżdża ktoś z Polski, nie ma niemieckiego obywatelstw
                          > a
                          > i od razu udaje się do ratusza po pomoc socjalną?
                          > Jura
                          ---------------------------------------

Jeżeli udowodni, że w Polsce go prześladują to jak najbardziej.

Na ten przykład Romów i Syntów...

Notabene Syntów i Romów.

Ministrowie Spraw Wewnętrznych Niemiec i Kosowa dogadali się, że Kosowo zabierze z Niemiec 14 000 swoich obywateli z okresu wojny domowej.

Good Czełowieki natychmiast zaprotestowali, zwracając uwagę na fakt, że większość tych osób należy do etni romskiej lub syntowskiej i ci są w Kosowie prześladowani.

A więc nie można ich deportować, bo to się kojarzy za bardzo z deportowaniem rodziny Grynszpanów.

Co zrobić, gdy taki prześladowany pojedzie do Ambasady Niemieckiej do

Paryża nad Sekwaną? I zrobi Pif, Paf, Puf!!!

A Syntom i Romom bardzo się podoba życie między Niemiaszkami...

Podobnie jak innej etni z przeszło 6000 lenią tradycją i historią...

Nu i co?

--
                          You are welcome here
                          Chiny - Internet
                          Lepiej tego nie czytaj!
                          • Myślisz, że jakimiś marginalnymi przykładami Cyganów zakrzyczysz rzeczywistość,
                            która jest taka, że imigranci z "pochodzeniem" pod względem pomocy socjalnej
                            nadal są uprzywilejowani? Nie są to tak duże przywileje, jak kiedyś, ale nadal
                            "niemiecka krew" ma znaczenie.
                            Jura
                            • jureek napisał:

> Myślisz, że jakimiś marginalnymi przykładami Cyganów zakrzyczysz rzeczywistość,
                              > która jest taka, że imigranci z "pochodzeniem" pod względem pomocy socjalnej
                              > nadal są uprzywilejowani? Nie są to tak duże przywileje, jak kiedyś, ale nadal "niemiecka krew" ma znaczenie.
                              =========================================================

Nu, szkaradne pozostałości z prawodawstwa hitlerowskiego.

Musimy wspólnie walczyć, aby je szybciuteńko pogrześć...

Ford powiedział: "Co jest dobre dla Forda, jest dobre dla Ameryki"

A ja mówię: Co jest dobre dla Międzynarodowego Kapitału, jest dobre dla Niemiec.

A więc swobodny dostęp chińskich robotników wędrownych na niemiecki rynek pracy.

Ot co...

Zasada o swobodnym tranzycie kapitału i siły roboczej w ramach UE jest starociem.

To jest tak, jak w Twoim przykładzie o tej babie w autobusie...

Ty już jesteś w UE a chińskich robotników wędrownych nie chcesz wpuścić!

A jestem przekonany, że taki Chiński robotnik jest lepiej wykształcony, bardziej umotywowany i bardziej sprawny, aniżeli Ty.

I Twoją pracę wykonałby za ułamek Twoich apanaży...

I tylko to się dla Międzynarodowego Kapitału liczy...

A nie tam jakieś plemienne "Blut und Erde"... pierdoły...

--
                              You are welcome here
                              Chiny - Internet
                              Lepiej tego nie czytaj!
                              • donnerbalken napisała:

> Nu, szkaradne pozostałości z prawodawstwa hitlerowskiego.

Napisałem mało wyraźnie, że nie oceniam, czy to dobrze, czy źle? Napisałem
                                tylko, jak jest bez oceniania, więc nie wciskaj mi z łaski swojej rzeczy,
                                których nie napisałem.

> Musimy wspólnie walczyć, aby je szybciuteńko pogrześć...
                                >
                                > Ford powiedział: "Co jest dobre dla Forda, jest dobre dla Ameryki"
                                >
                                > A ja mówię: Co jest dobre dla Międzynarodowego Kapitału, jest dobre dla Niemiec
                                > .
                                >
                                > A więc swobodny dostęp chińskich robotników wędrownych na niemiecki rynek pracy

Dokładnie odwrotnie. Dla międzynarodowego kapitału lepiej jest, gdy kapitał może
                                swobodnie przepływać, a robotnicy są przywiązani do ziemi, jak chłopi
                                pańszczyźniani. Nie muszą wtedy się obawiać, że robotnicy, którym płacą grosze,
                                pójdą sobie pracować do innego kraju, gdzie dostaną więcej. Na tej nierównowadze
                                (kapitał bez granic, ludzie przywiązani do ziemi) kapitał zyskuje najwięcej.
                                Trzeba być zaślepionym, żeby nie widzieć, że to nie Chińczyków sprowadza się do
                                pracy w europejskich fabrykach, bo tu trzeba by im płacić więcej, lecz buduje
                                się te fabryki w Chinach, gdzie można płacić im grosze.
                                Parę lat temu nasza siostrzana firma w Kolonii postanowiła sprowadzić do pracy
                                informatyków z Indii, bo wydawało się, że będą tańsi i lepsi. Parę miesięcy
                                później to mnie przyszło spędzić parę miesięcy w Kolonii, żeby "posprzątać" po
                                Hindusach. Jak się coś umie i nie ma dwóch lewych rąk, to raczej nie trzeba się
                                obawiać konkurencji. Najwięcej o zalewie obcych robotników słychać pod kioskami
                                z piwem. Ciekawe, nie?
                                Jura
                                • jureek napisał:

=============================================
                                  Parę miesięcy
                                  później to mnie przyszło spędzić parę miesięcy w Kolonii, żeby "posprzątać" po
                                  Hindusach. Jak się coś umie i nie ma dwóch lewych rąk, to raczej nie trzeba się
                                  obawiać konkurencji. Najwięcej o zalewie obcych robotników słychać pod kioskami z piwem. Ciekawe, nie?
                                  =============================================

Nu,

nareszcie się zoutowałeś jako rasista i ksenofob...

Ot co...

PS

Wolny tranzyt siły roboczej w EU wprowadził Duch święty?

--
                                  You are welcome here
                                  Chiny - Internet
                                  Lepiej tego nie czytaj!
                                  • donnerbalken napisała:

> jureek napisał:
                                    >
                                    > =============================================
                                    > Parę miesięcy
                                    > później to mnie przyszło spędzić parę miesięcy w Kolonii, żeby "posprzątać" po
                                    > Hindusach. Jak się coś umie i nie ma dwóch lewych rąk, to raczej nie trzeba się
                                    > obawiać konkurencji. Najwięcej o zalewie obcych robotników słychać pod kioskami
                                    > z piwem. Ciekawe, nie?
                                    > =============================================
                                    >
                                    > Nu,
                                    >
                                    > nareszcie się zoutowałeś jako rasista i ksenofob...

???????
                                    Krytyka postaw roszczeniowych, kiedy samemu ma się dwie lewe ręce, to rasizm i
                                    ksenofobia?

> Wolny tranzyt siły roboczej w EU wprowadził Duch święty?

Jako katolik wierzę, że Duch Święty miał w tym swój udział oświecając
                                    decydentów, że tak dalej być nie może, że kapitał nie zna żadnych granic, a
                                    przed ludźmi stawia się bariery.
                                    Jura

• pl.wikipedia.org/wiki/Herschel_Grynszpan
                              I historia się powtarza.
                              =======================================================
                              W marcu 1938 władze Polski wprowadziły ustawę pozbawiającą obywatelstwa polskiego osoby, które przez okres dłuższy niż pięć lat stale przebywały poza krajem. Adresatem tej ustawy było przede wszystkim ok. 70 tys. polskich Żydów, mieszkających w Niemczech i Austrii. Utrata obywatelstwa uniemożliwiała im ponowne osiedlenie się w Polsce.

W sierpniu 1938 władze niemieckie ogłosiły, że zostają anulowane wszelkie dotychczasowe stałe pozwolenia na zamieszkanie dla cudzoziemców i wprowadziły obowiązek uzyskania nowych pozwoleń. Było oczywiste, że Żydzi pozwoleń tych nie otrzymają. Władze polskie zadeklarowały, że Żydzi polskiego pochodzenia, na mocy wcześniejszej ustawy nie uznawani już za obywateli polskich, zostaną przyjęci do Polski wyłącznie w okresie do końca października 1938.
                              =======================================================

Jurek powiedział:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                              Myślisz, że jakimiś marginalnymi przykładami Cyganów zakrzyczysz rzeczywistość,

W roku 1938 powiedziałbyś:

“Myślisz, że jakimiś marginalnymi przykładami Żydów zakrzyczysz rzeczywistość,”

A tak poza nawiasem, to tak zwani “Cyganie” dla Ciebie ludzie niższej kategorii?

Cywilizowani ludzie nie mówię “Cygan”, mówią Roma/Cynti

Ot co...

--
                              You are welcome here
                              Chiny - Internet
                              Lepiej tego nie czytaj!
                              • donnerbalken napisała:

> A tak poza nawiasem, to tak zwani “Cyganie” dla Ciebie ludzie niższ
                                > ej kategorii?

Nie, nie są. Skąd taki wniosek wyciągasz? Może zmyliło Cię użyte przeze mnie
                                słowo "marginalni"? Nie, nie chodziło o żaden margines społeczny, tylko o skalę
                                liczbową - te parę przypadków Cyganów uzyskujących w Niemczech pomoc socjalną na
                                podstawie prawdziwych czy rzekomych prześladowań w kraju, skąd przybyli, to
                                niewiele znaczący margines wobec dużo większej ilości "pochodzeniowców"
                                korzystających ze świadczeń socjalnych.

> Cywilizowani ludzie nie mówię “Cygan”, mówią Roma/Cynti
                                >
                                > Ot co...

Nie raz pisałem już, że mam gdzieś polityczną poprawność. Cyganie, których znam,
                                wcale nie obrażają się o to, że ich tak nazywam. Brzydzi mnie taka hipokryzja,
                                że "scheinheilig" czepisz się słówka, a nie masz żadnych oporów, żeby
                                przedstawiać Cyganów "pauschal" jako wyłudzaczy świadczeń socjalnych.
                                Jura
                        • www.bmi.bund.de/cln_156/SharedDocs/Pressemitteilungen/DE/2010/04/kosovo.html
                          Tragedia rodziny Grynszpanów w nowym wydaniu...

Ot co!

Ksenofobilskie Niemiaszki!

==============================================================
                          Bundesinnenminister Dr. Thomas de Maizière und sein kosovarischer Amtskollege Bajram Rexhepi haben am 14. April 2010 in Berlin ein Abkommen unterzeichnet, welches die wechselseitige Rückübernahme ausreisepflichtiger Personen aus dem Gebiet der jeweils anderen Vertragspartei regelt. Darüber hinaus unterzeichneten die beiden Minister ein Abkommen über die Zusammenarbeit im Sicherheitsbereich, das die verbesserte Bekämpfung der grenzüberschreitenden Kriminalität sowie des internationalen Terrorismus zum Gegenstand hat.
                          ==============================================================

jureek napisał:

> drugiich napisał:
                          >
                          > > do pomocy socjalnej. Poczytaj dokładnie SGB.
                          >
                          > Mógłbyś konkretniej, bo nie mam czasu na studiowanie SGB, tym bardziej, że mnie
                          > sytuacja nie dotyczy? Przyjeżdża ktoś z Polski, nie ma niemieckiego obywatelstwa i od razu udaje się do ratusza po pomoc socjalną?
                          > Jura

--
                          You are welcome here
                          Chiny - Internet
                          Lepiej tego nie czytaj!
przejdź do: 1-100 101-111
(101-111)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.