Dodaj do ulubionych

pytanie: emerytura w niemczech

21.05.11, 17:38
pracujemy oboje z mezem w niemczech od 4 lat jako inzynierowie. planujemy zostac tu jeszcze pare lat a potem wyjechac, albo do Polski albo do innego kraju, bez opcji powrotu do Niemiec. mamy oboje po 33 lata, wiec uzalismy, ze pozno, bo pozno, ale czas najwyzszy zajac sie emerytura. nasz finanzberater proponuje nam oprocz tego co od 4 lat mamy czyli obowiazkowe Deutsche Rentenversicherung po pierwsze BASISRENTE (czyli Rürup) + BERUFSUNFÄHIGKEITsversicherung, po drugie RIESTER-RENTE, no i po trzecie jakis dodatkowy Baustein typu Fonds, Aktien itd. wydaje nam sie, ze to troche duzo, z tego ostatniego zamierzamy zrezygnowac, tymbardziej, ze maz wplaca dodatkowo na Pensionskasse w swoim miejscu pracy. mamy pytanie, czy to wszystko w naszym przypadku w ogole ma sens, skoro i tak za pare lat wyjedziemy z niemiec. czy w ogole moglibysmy potem te pare euro, ktore sie potencjalnie za pare lat naskladaja, dostawac w postaci czesci emerytury do polski? czy nie lepiej kupic jakies mieszkanie i to nazwac inwestycja w emeryture? prosimy bardzo o porade, moze ktos sie zna na tych sprawach, lub jest w podobnej sytuacji. dziekujemy z gory!
Edytor zaawansowany
  • jureek 21.05.11, 21:35
    Z zasady nie wierzę doradcom finansowym.
    Jura

• caysee 21.05.11, 23:26
    Nie jestem zadnym specjalista w tej dziedzinie, ale jakos tak 4 lata temu przeanalizowalismy dokladnie z mezem rozne opcje odnosnie zabezpieczenia na przyszlosc i o tym ci krotko opowiem. Bardzo wtedy duzo bylo mowione o Riesterrente, wiec na tym sie w sumie skupilismy. Wyliczylismy ile bysmy wplacali co miesiac i ile z tego dostaniemy w jakim wieku, bralismy tez pod uwage rozne opcje typu wczesniejsza emerytura itp. Detali ci juz nie przytocze, ale wyszlo na to, ze jak sie ma pecha to mozna tej kasy nie zobaczyc (jak obydwoje za szybko umrzemy), a jako inwestycja tez nie jest to jakas rewelacja. Ostatecznie zdecydowalismy sie nie bawic w Riesterrente a jako zabezpieczenie na przyszlosc potraktowac inwestycje we wlasny dom. Mamy go juz teraz, korzystamy z zycia "na swoim" w komfortowych warunkach, nie placimy czynszu komus do kieszeni, jak na starosc mialoby nam brakowac kasy to dom mozna zawsze obrocic w gotowke i zrobic sobie z tego fundusz na podniesienie standardu zycia, a poza tym patrzac bardzo przyszlosciowo to zawsze dziecko/dzieci costam odziedzicza. Wolelismy miec wlasny konkretny dom, niz wlewac pieniadze do jakiejstam kasy. I my nie bierzemy pod uwagi emigracji do jakiegokolwiek innego kraju, a majac to w perspektywie i to w ciagu kilku lat w zyciu nie inwestowalabym w zadne tam Riesterrente w Niemczech! Wez sobie lepiej na te kilka lat jakos inaczej zainwestuj te pieniadze, a potem jak zmienisz miejsce zamieszkania i stwierdzisz, ze to juz raczej na stale, to kup sobie lepiej wlasne cztery sciany, napewno bedziesz miala z nich wiecej pozytku i radosci niz z jakiejs tam sumki lezacej gdziestam w innym kraju na jakimstam koncie, z ktorej moze kiedystam za 35lat dostaniesz jakies tam grosze co miesiac.

--
    Make love, not war :)
  • annajustyna 22.05.11, 10:50
    Sluszna decyzja! Ja mam Riestera, ale wplacam nan jakies grosze (taki quasi-Sparbuch).
    --
    Gasofnia
  • cyberanka 22.05.11, 14:13
    caysee wielkie dzieki, za obszerna odpowiedz, dokladnie to co opisalas, jest naszym dylematem, obawiam sie, ze zaczne tutaj wplacac na cos, a potem gdy wyjade z niemiec nie bedzie sensu tego kontynuowac, wiec pytanie czy w ogole oplaca sie zaczynac...
  • gadupa 22.05.11, 00:48
    Jedyna Risterrente to ze jest Unpfändbar i dzieci ja moga odziedziczyc, przejac i placic sobie dalej.
  • gadupa 22.05.11, 00:49
    Mialo byc - jedyna zaleta Rister renty.
  • annajustyna 22.05.11, 10:49
    Ale Was z Rüruüem wrobil ten doradca ;). Widac, ze w ogole pojecia nie macie. Uprawnienia do niemeickiej emerytury nabedziecie po 5 latach pracy, czyli juz niedlugo.
    --
    Gasofnia
  • pierwszy-donosiciel 22.05.11, 11:28
    annajustyna napisała:

> Ale Was z Rüruüem wrobil ten doradca ;). Widac, ze w ogole pojecia nie macie. U
    > prawnienia do niemeickiej emerytury nabedziecie po 5 latach pracy, czyli juz ni
    > edlugo.
    0000000000000000000000000000000000000000000000000000

Przybysze z byłego Związku Radzieckiego dostają rentę mimo, że nigdy nic nie wpłacili do Niemieckiej Rentenkasse...

--
    Dzień Zwycięstwa
    There's no place like home.
    Whites Only
  • gadupa 22.05.11, 11:33
    Niemcy, dla ciebie to za trudne.

Ty masz chyba plaski nos jak czarnuch od ciaglego udowadniania,
    ci ze dla ciebie nie ma wejscia. buahahahahah
  • ja.nusz 22.05.11, 12:38
    pierwszy-donosiciel napisała:

> Przybysze z byłego Związku Radzieckiego dostają rentę mimo, że nigdy nic nie wp
    > łacili do Niemieckiej Rentenkasse...

Zanm zaczniesz ponownie pierdolić od rzeczy, poczytaj trochę poniżej.
    Takim chujom jak ty, za sianie tej debilnej propagandy powinni zabierać rentę całkowicie, i marsz do psychiatryka - na kosz podatnika - a niech ci będzie.

"Nach in Kraft treten des Kriegsfolgenbereinigungsgesetzes am 1.1.1993 erhalten Neuzugänge in der Altersrente nur noch dann Leistungen aus nichtdeutschen Beitragszeiten auf der Grundlage des Fremdrentengesetzes, wenn die Antragsteller Spätaussiedler nach §4 des Bundesvertriebenengesetztes sind. Die Rente liegt nur knapp über den Leistungen zur Sicherung des Lebensunterhalts (SGB II).

Sind beide Ehegatten oder Lebenspartner Spätaussiedler nach § 4 des BVFG, dann erhalten sie einen gekürzten Betrag.

Hat der eine Ehegatte nur einen Status nach §7 Abs.2 oder §8 Abs. 2 des BVFG so erhält er keine Rente aus den nichtdeutschen Beitragszeiten.

Spätaussiedler tragen auf Grund der Altersstruktur in der Regel zur Sicherung unseres Rentensystems bei.

Der Anteil der über 45 jährigen bei den Spätaussiedlern liegt bei ca.36,0% im Vergleich zur ansässigen Bevölkerung bei 46,1%. Der Anteil der unter 25 jährigen bei den Spätaussiedlern bei 35,6% im Vergleich zur ansässigen Bevölkerung mit 25,5%(im Jahre 2006)." - źródło: Ministerstwo Pracy i Spraw Socjalnych
  • pierwszy-donosiciel 22.05.11, 12:52
    Pójdę jutro po nowe okulary, bo o rentach dla przybyszy z ZSRR nic nie mogłem znaleźć...
    --
    Dzień Zwycięstwa
    Whites Only
  • pierwszy-donosiciel 22.05.11, 13:18
    de.sevenload.com/sendungen/Europa-Aktuell/folgen/WSLZ65u-Deutschland-Neue-Heimat-fuer-russische-Juden
    ---------------------------------------

Dla ciebie ci Państwo są Spätaussiedler ?

--------------------------------------

> Pójdę jutro po nowe okulary, bo o rentach dla przybyszy z ZSRR nic nie mogłem z
    > naleźć...

--
    Dzień Zwycięstwa
    Whites Only
  • gadupa 22.05.11, 13:36
    Bardzo dobrze. hehehe
  • pierwszy-donosiciel 22.05.11, 14:10
    katowice.gazeta.pl/katowice/1,35058,9640651,Peadar_de_Burca__W_pogoni_za_partnerem__Czesc_I_.html

Specjalnie dla Gadupskiej...

Uważaj na niedźwiedzia!

--------------------------------------------------

gadupa napisała:

> Bardzo dobrze. hehehe

--
    Dzień Zwycięstwa
    Whites Only
  • pierwszy-donosiciel 23.05.11, 09:04

de.wikipedia.org/wiki/Kontingentfl%C3%BCchtling

Kurs dla ukochanego Januszka:

Co to jest Kontingentflüchtling ?

Wytłumaczone na przykładzie znanej i sławnej niemieckiej pisarki: Lena Gorelik

de.wikipedia.org/wiki/Lena_Gorelik

--
    Dzień Zwycięstwa
    Whites Only
  • pierwszy-donosiciel 23.05.11, 09:10

de.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A4taussiedler

A tu jest kontrastowo do >> Kontingentflüchtling<< wytłumaczone pojęcie :

>>Spätaussiedler<<

--
    Dzień Zwycięstwa
    Whites Only
  • ja.nusz 23.05.11, 09:20

> Co to jest Kontingentflüchtling ?
    >
    > Wytłumaczone na przykładzie znanej i sławnej niemieckiej pisarki: Lena Gorelik

No to może jeszcze zacytuj te akapity, w których stoi, że mają prawo do niemieckiej renty - nigdy do niej nie wpłaciwszy. Chyba o to ci chodziło sklerotyku - czy jak zwykle po prostu mydlisz oczy matole?

• pierwszy-donosiciel 23.05.11, 09:49
    ja.nusz napisał:

> pierwszy-donosiciel napisała:
    >
    > > Co to jest Kontingentflüchtling ?
    > >
    > > Wytłumaczone na przykładzie znanej i sławnej niemieckiej pisarki: Lena Gorelik
    >
    >
    > No to może jeszcze zacytuj te akapity, w których stoi, że mają prawo do niemieckiej renty - nigdy do niej nie wpłaciwszy. Chyba o to ci chodziło sklerotyku -
    > czy jak zwykle po prostu mydlisz oczy matole?
    -------------------------------------------------------------------->

Na jakiś rzeczowy wpis z merytoryczną zawartością, to cię nie stać?

--
    Dzień Zwycięstwa
    Whites Only
  • pierwszy-donosiciel 23.05.11, 10:08
    www.rp.pl/artykul/562885.html

Masz na myśli te linki do >>Rzeczpospolitej<<?

Ten u góry, albo jakieś inne? Mam je wszystkie po kolei przytoczyć?

================================================

ja.nusz napisał:
    >
    > No to może jeszcze zacytuj te akapity, w których stoi, że mają prawo do niemieckiej renty - nigdy do niej nie wpłaciwszy. Chyba o to ci chodziło sklerotyku -
    > czy jak zwykle po prostu mydlisz oczy matole?
    >

--
    Dzień Zwycięstwa
    Whites Only
  • jureek 23.05.11, 10:37

> www.rp.pl/artykul/562885.html
    >
    > Masz na myśli te linki do >>Rzeczpospolitej<<?

A w tym przytoczonym linku coś o emeryturach było?
    Jura
  • pierwszy-donosiciel 23.05.11, 10:47
    www.rp.pl/artykul/447129.html

Nie było!

Było o mydleniu oczu linkami do >>Rzeczpospolitej<<

============================================

jureek napisał:

> A w tym przytoczonym linku coś o emeryturach było?
    > Jura

--
    Dzień Zwycięstwa
    Whites Only
  • cyberanka 23.05.11, 18:56
    niesamowite o czym przyszlo mi czytac, gdy weszlam dzis na forum sprawdzic, czy moze ktos odpowiedzial na nurtujace mnie pytanie. niebardzo mi pomogliscie tymi swoimi zajadlymi sporami, tak gdzies odtad, gdzie wstawiam ten tekst dyskusja poszla swoim torem. ok, kazdy ma prawo pisac o czym chce i gdzie chce. jezeli jednak ktos sie znajdzie, kto przeczyta moje pytanie na samej gorze i bedzie w stanie sie merytorycznie ustosunkowac, to ponawiam prosbe i dzieki z gory :)
  • cyberanka 22.05.11, 14:09
    annajustyna dzieki za odpowiedz, moglabys troche rozwinac, dlaczego rurüp to nie dla nas? piszesz, ze nas z tym doradca wrobil
  • annajustyna 22.05.11, 14:37
    Rürup generalnie oplaca sie (jesli w ogole) osobom pracujacym na wlasny rachunek. Finanztest pisal o tym juz parokrotnie.
    --
    Gasofnia
  • cyberanka 22.05.11, 14:07
    nie wiem, ktos tu wkreca jakis dziwny temat o rosjanach, ktorzy pewnie sa tak naprawde niemcami z dziada pradziada i dlatego maja prawo do renty.
    ja z mezem jestesmy polakami, bez niemieckich "papierow".
    bardzo dziekuje za dotychczasowe odpowiedzi na pytanie, jezeli ktos jeszcze mialby co na ten temat do dodania to bardzo prosze.
  • gadupa 22.05.11, 14:34
    To taki antypolonijny czerwony psychol ktory zyje w przeszlosci na etacie pompowacza propagandy po roznych forumach.
  • pierwszy-donosiciel 22.05.11, 14:57
    gadupa napisała:

> To taki antypolonijny czerwony psychol ktory zyje w przeszlosci na etacie pompo
    > wacza propagandy po roznych forumach.
    ----------------
    prędzej padniesz ofiarą napaści niedźwiedzia niż znajdziesz męża

Buahahahahah!

--
    Dzień Zwycięstwa
    Whites Only
  • julia.jan 22.05.11, 15:12
    z riester to tez jest tak,
    ze jak bedziecie mieli dostawac emeryture to bedzie sie ona liczyc jako dochod od ktorego trzeba odprowadzic podatek
  • gadupa 22.05.11, 22:48
    buahahahahaha
  • pierwszy-donosiciel 23.05.11, 09:45
    cyberanka napisała:

> nie wiem, ktos tu wkreca jakis dziwny temat o rosjanach, ktorzy pewnie sa tak naprawde niemcami z dziada pradziada i dlatego maja prawo do renty.
    =====================================

Prawo do renty nie wywodzi się od pochodzenia, lecz od ilości lat i wysokości składek na rentę, które wpłacano w odpowiedniej ubezpieczalni ( W Polsce ZUS, w Niemczech BfA )

Dopiero po upadku ZSRR i Zjednoczenia Niemiec powstał problem rent dla grup ludnościowych, które nigdy nie wpłacały żadnych składek do BfA. (Lub innych niemieckich ubezpieczeń)

Chodzi tu głównie o ludność byłej NRD i rocznego kontyngentu ludności z byłego ZSRR.
    Idea zjednoczenia Niemiec trafiła na wiele zajadłych przeciwników, głównie w odpowiednich kołach USA. W ramach długotrwałych negocjacji ówczesny Kanclerz RFN, H. Kohl uzgodnił z wpływowym East Coast w USA, że Niemcy przyjmą z byłego ZSRR odpowiedni roczny kontyngent ludności prześladowanej w byłej ZSRR.

Zaistniała potrzeba zagwarantowania tym osobom jakiś środków do życia.
    Rząd Kohla ziścił kilka ustaw, w których skreślono już nabyte prawa do renty innym grupom ludnościowym w Niemczech.

W ten sposób stworzono fundusz rent dla osób, które nigdy nie wpłacały żadnych składek do BfA a które mimo to dostają zapomogę od państwa ( czytaj innych grup ludnościowych, którym ustawowo skreślono uprzednio nabyte prawa do renty...)

Są to po prostu koszty Zjednoczenia Niemiec...

Niemcy same sobie na to zarobiły...

--
    Dzień Zwycięstwa
    Whites Only
  • jureek 23.05.11, 10:52

> Prawo do renty nie wywodzi się od pochodzenia, lecz od ilości lat i wysokości s
    > kładek na rentę, które wpłacano w odpowiedniej ubezpieczalni ( W Polsce ZUS,
    > w Niemczech BfA )
    >
    > Dopiero po upadku ZSRR i Zjednoczenia Niemiec powstał problem rent dla grup lud
    > nościowych, które nigdy nie wpłacały żadnych składek do BfA. (Lub innych niemie
    > ckich ubezpieczeń)

No coś takiego! To aussiedlerzy zaczęli przybywać do Niemiec dopiero po upadku Związku Sowieckiego i zjednoczeniu Niemiec?
    Dopiero po upadku Związku Sowieckiego i zjednoczeniu Niemiec zaczęto wypłacać emerytury dla Beamte?
    A Ty sam? Za wszystkie lata, za które pobierasz emeryturę, płaciłeś składki do BfA?
    Jura
  • pierwszy-donosiciel 23.05.11, 11:02
    jureek napisał:

No coś takiego! To aussiedlerzy zaczęli przybywać do Niemiec dopiero po upadku Związku Sowieckiego i zjednoczeniu Niemiec?
    Dopiero po upadku Związku Sowieckiego i zjednoczeniu Niemiec zaczęto wypłacać emerytury dla Beamte?
    A Ty sam? Za wszystkie lata, za które pobierasz emeryturę, płaciłeś składki do BfA?
    Jura
    ======================================

Ja nie rozumiem, czego Ty nie rozumiesz!

Ja wiem tylko tyle, że bez upadku ZSRR i Gorbaczowa miałbym obecnie 3 x razy większą rentę.

I żyłbym na Florydzie!

Ot co!!!

--
    Dzień Zwycięstwa
    Whites Only
  • jureek 23.05.11, 11:05

> Ja wiem tylko tyle, że bez upadku ZSRR i Gorbaczowa miałbym obecnie 3 x razy wi
    > ększą rentę.

Aż tak wysokie były te ubeckie renty?
    Jura
  • pierwszy-donosiciel 23.05.11, 11:18
    jureek napisał:

>
    > > Ja wiem tylko tyle, że bez upadku ZSRR i Gorbaczowa miałbym obecnie 3 x razy większą rentę.
    >
    > Aż tak wysokie były te ubeckie renty?
    > Jura
    ============================================

Pod względem zawartości merytorycznej Twego wpisu pobiłeś na głowę naszego ukochanego Januszka.

--
    Dzień Zwycięstwa
    Whites Only
  • ja.nusz 23.05.11, 11:39
    Bez upadku ZSRR i bez Gorbaczowa miałbyś ewentualnie jeszcze 3 razy większego pierdolca - bo rentę z całą pewnością nie.

• pierwszy-donosiciel 23.05.11, 11:50
    www.rp.pl/artykul/552823.html

ja.nusz napisał:

> Bez upadku ZSRR i bez Gorbaczowa miałbyś ewentualnie jeszcze 3 razy większego p
    > ierdolca - bo rentę z całą pewnością nie.
    --------------------------------------------------------------->

Serdeczne podziękowania za niezwykle rzeczowy wkład do dyskusji...

--
    Dzień Zwycięstwa
    Whites Only
  • jureek 23.05.11, 11:58

> Serdeczne podziękowania za niezwykle rzeczowy wkład do dyskusji...

Nie mniej rzeczowy niż Twoje linki nie na temat.
    Jura
  • pierwszy-donosiciel 23.05.11, 12:07
    jureek napisał:

>
    > > Serdeczne podziękowania za niezwykle rzeczowy wkład do dyskusji...
    >
    > Nie mniej rzeczowy niż Twoje linki nie na temat.
    > Jura
    ================================

Problematyka jest bardzo kompleksowa...

Jedno wiąże się z drugim...

Ot co...

--
    Dzień Zwycięstwa
    Whites Only
  • ja.nusz 23.05.11, 12:19

> Problematyka jest bardzo kompleksowa...
    >
    > Jedno wiąże się z drugim...
    >
    > Ot co...

Przyznaję ci w 100%-ach rację chory starcze:

Jeden pierdolnięty cytuje drugiego pierdolniętego - praktykujesz to na tym forum od lat stary ośle.
  • pierwszy-donosiciel 23.05.11, 12:34
    pl.wikipedia.org/wiki/Inwektywa

ja.nusz napisał:

>
    > > Problematyka jest bardzo kompleksowa...
    > >
    > > Jedno wiąże się z drugim...
    > >
    > > Ot co...
    >
    > Przyznaję ci w 100%-ach rację chory starcze:
    >
    > Jeden pierdolnięty cytuje drugiego pierdolniętego - praktykujesz to na tym foru
    > m od lat stary ośle.

Kulturalni ludzie udowadniają lub obalają w ten sposób pewne tezy.

Ty "udowadniasz" swoje tezy niewybrednymi inwektywami.

Od przeszło 10 lat...

pl.wikipedia.org/wiki/Inwektywa

--
    Dzień Zwycięstwa
    Whites Only
  • jureek 23.05.11, 12:55

> Kulturalni ludzie udowadniają lub obalają w ten sposób pewne tezy.

Jakie tezy? Ty coś udowadniasz? Postawiłeś tezę, że imigranci żydowscy w Niemczech dostają emerytury tak samo wysokie, jakby płacili przez całe życie składki do niemieckiego ubezpieczenia emerytalnego. Gdzie dowód tej tezy?
    Jura
  • pierwszy-donosiciel 23.05.11, 13:02
    forum.gazeta.pl/forum/f,10226,Savoir_vivre.html

Ciekawe forum.

Możliwość uzupełnienia braków z domu rodzinnego.

Braki z tak zwanej > Kinder Stube...<
    --
    Dzień Zwycięstwa
    Whites Only
  • jureek 23.05.11, 13:14

> Braki z tak zwanej > Kinder Stube...<

Dla mnie ważniejsza od zakłamanej kindersztuby jest zwykła ludzka przyzwoitość. A ta przyzwoitość wymaga, że jeżeli stawiasz komuś zarzut, to wypadałoby go uzasadnić. Padł z Twojej strony zarzut, że imigranci żydowscy dostają wysokie emerytury kosztem tych, którzy płacili do kas emerytalnych. Uzasadnienia do tej pory brak i takie oskarżanie bez uzasadnienia jest dla mnie gorsze niż to, że ktoś wypije niewłaściwe wino do jakiejś potrawy.
    Jura
  • pierwszy-donosiciel 23.05.11, 13:24
    jureek napisał:

>
    > > Braki z tak zwanej > Kinder Stube...<
    >
    > Dla mnie ważniejsza od zakłamanej kindersztuby jest zwykła ludzka przyzwoitość.
    > A ta przyzwoitość wymaga, że jeżeli stawiasz komuś zarzut, to wypadałoby go uz
    > asadnić. Padł z Twojej strony zarzut, że imigranci żydowscy dostają wysokie eme
    > rytury kosztem tych, którzy płacili do kas emerytalnych. Uzasadnienia do tej po
    > ry brak i takie oskarżanie bez uzasadnienia jest dla mnie gorsze niż to, że kto
    > ś wypije niewłaściwe wino do jakiejś potrawy.
    > Jura
    ==========================

Znam Twoje niekończące się >>dyskusje>> z Marysią.

Jesteś po prostu odporny na podstawowe argumenty...

Nic o wysokich emeryturach nie pisałem, pisałem, że w ten sposób stworzono fundusz emerytalny dla pewnych grup ludnościowych w Niemczech, które dostają rentę, mimo że same nic do tych funduszy do dołożyły...

Roger!

--
    Dzień Zwycięstwa
    Whites Only
  • jureek 23.05.11, 13:32

> Jesteś po prostu odporny na podstawowe argumenty...

Argumenty? Gdzie te argumenty? Zaprzeczysz, że beamte dostają emerytury, chociaż składek nie płacą?
    Jura
  • ja.nusz 23.05.11, 13:05
    Widzę, że muszę spróbować wytumaczyć ci to na piechotę - zwapnienia spowodowały najwyraźniej nieodwracalne zmiany na byłym umyśle.

Od lat cytujesz tu wypowiedzi jakiegoś pierdolniętego rabina i jeszcze nigdy nie wypowiedziałeś się, o co ci w tym kontekscie tak właściwie chodzi.
    Oczekujesz, że ktoś, podobnie jak ty, będzie traktował te idiotyzmy poważnie?
    Wniosek może być tylko jeden - cytujący tego typu debilizmy i oczekujący w tym poklasku musi być sam nieźle szurnięty.
    To jest tylko jeden przykład twojej chorej twórczości na tych forach.
    I jeszcze tradycyjnie mała inwektywa: jesteś zgorzkniałym, siejącym chorą propagandę skapciałym staruchem.
  • pierwszy-donosiciel 23.05.11, 13:10
    ja.nusz napisał:

> Widzę, że muszę spróbować wytumaczyć ci to na piechotę - zwapnienia spowodowały
    > najwyraźniej nieodwracalne zmiany na byłym umyśle.
    >
    > Od lat cytujesz tu wypowiedzi jakiegoś pierdolniętego rabina i jeszcze nigdy ni
    > e wypowiedziałeś się, o co ci w tym kontekscie tak właściwie chodzi.
    > Oczekujesz, że ktoś, podobnie jak ty, będzie traktował te idiotyzmy poważnie?
    > Wniosek może być tylko jeden - cytujący tego typu debilizmy i oczekujący w tym
    > poklasku musi być sam nieźle szurnięty.
    > To jest tylko jeden przykład twojej chorej twórczości na tych forach.
    > I jeszcze tradycyjnie mała inwektywa: jesteś zgorzkniałym, siejącym chorą prop
    > agandę skapciałym staruchem.
    ===================================

Cel inwektywy

Posługiwanie się inwektywą ma podłoże emocjonalne i oznacza jedną lub więcej okoliczności:
    brak opanowania u osoby obrażającej,
    dążenie do pozbawienia opanowania osoby obrażanej,
    skrzywdzenie osoby obrażanej,
    ukaranie osoby obrażanej,
    użycie określenia nieadekwatnego do sytuacji, byle tylko było ono negatywne.

--
    Dzień Zwycięstwa
    Whites Only
  • jureek 23.05.11, 13:16

> użycie określenia nieadekwatnego do sytuacji, byle tylko było ono negatywne.

Uważasz, że określenie tego rabina, że jest pierd...nięty jest nieadekwatne do sytuacji?
    Jest tak samo adekwatne jak to, że Ty masz pierdolca na punkcie żydów czy Żydów.
    Jura
  • pierwszy-donosiciel 23.05.11, 13:28
    jureek napisał:

>
    > > użycie określenia nieadekwatnego do sytuacji, byle tylko było ono negatyw
    > ne.
    >
    > Uważasz, że określenie tego rabina, że jest pierd...nięty jest nieadekwatne do
    > sytuacji?
    > Jest tak samo adekwatne jak to, że Ty masz pierdolca na punkcie żydów czy Żydów
    > .
    > Jura
    =====================================

Nu i wyszło znowu szydło z worka!

Brak dalszych argumentów, więc wyciągamy NAZI KEULE!

Koniec dyskusji!

--
    Dzień Zwycięstwa
    Whites Only
  • jureek 23.05.11, 13:48

> Brak dalszych argumentów, więc wyciągamy NAZI KEULE!

Eeee tam, od razu nazi. Nie przeceniaj się. Po prostu masz pierdolca na punkcie żydów czy Żydów.
    Chlapnąłeś coś, czego nie bardzo potrafisz udowodnić, więc wycofujesz się rakiem pod byle pretekstem.
    Jura
  • ja.nusz 23.05.11, 13:51
    Tu Jurek podsypał soli do twojej antysemickiej rany.
    Czy uważasz wszystkich uczestników tych forów za idiodów?

Kto od lat rozpisuje się od rana do wieczora na temat uzależnienia całego świata od finansjery Wschodniego Wybrzeża USA, która jest wg ciebie w 100%-ach w rękach Zydów ( a nawet jesżeli)? Kto od lat cytuje z uporem maniaka wypowiedzi jakichś chorych psychicznie rabinów - i prezentuje te wypowiedzi jako zagrożenie dla całej ludzkości? Kto zmienia automatycznie temat na zbrodnie żydowskich ubeków - pomimo że mowa jest np. o Procesach Norymberskich? Kto bredzi permanentnie o całkowitym uzależnieniu niemieckiej polityki i gospodarki od organizacji żydowskich? Kto twierdzi (oczywiście niezgodnie z prawdą), że przestępstwa Amerykanów o żydowskim pochodzeniu są zamiatane pod dywanik?
    Strauss-Kahn pomimo obrzezanego fiuta siedzi - choć nie wiadomo czy słusznie.
    To jest tylko delikatne streszczenie twojej proagandowej szczekaczki - to nie ma nic wspólnego z żadną "NAZI KEULE" - to są najzdrowsze na świecie reakcje na twoą paranoję.
  • gadupa 23.05.11, 14:48
    Za oceanem mocna nerwowka wsrod nieudacznikow. hehe
  • gadupa 23.05.11, 13:03
    Kazdemu tam odbila palma wiec dobre miejsce dla tego palanta. hehe
  • niki_8 23.05.11, 23:38
    Takich tu nie potrzeba
    znalezione w sieci(z innego forum)
    cytuje wpis inżyniera:((((

wiem ze ciezko wyjechac ale jak zyjesz wsrod ludzi z ktorymi w 99% nadajesz na innych falach to jestes w stanie kiedys podjac ryzyko i ruszyc 4 litery. Zycie jest jedno, a nawiasem mowiac trudno mi sobie wyobrazic ze moje dziecko bedzie lepiej mowilo po niemiecku niz po polsku albo bedzie mowilo "rower" z gardlowym "r". Na zyganie mnie zbiera na sama mysl... NIe to zebym nie lubila Niemcow ale .... miloscia ich tez nie darze. Szanuje ich ale nie czuje sie dobrze w ich towarzystwie. Moze to kwestia jezyka... Temat na dluga rozmowe.

• pierwszy-donosiciel 24.05.11, 08:19
    www.mypolacy.de/forum/topic/pytanie-emerytura-niemiecka,34394?page=3

Dalsze cytaty z tego samego forum:

Cyberanka a mnie niedobrze sie robi ze takie badziewia jak ty tu przyjezdzaja, geld gut, leute scheisse.

Nic tylko holota za pieniadzem tu przyjezdza, plujac na reke ktora im zryc daje.

Niemiec i Francuz za te Twoje R by sie ze wstydu spalil, bo to swiadczy o dziadowskim pochodzeniu, kazdy rumun slowak czy rusek tak akcentuje.

=============================

Niemcy byłyby fajnym krajem, gdyby tu nie było tylu Niemców...

--
    Dzień Zwycięstwa
    Whites Only
  • ja.nusz 24.05.11, 08:45

> Niemcy byłyby fajnym krajem, gdyby tu nie było tylu Niemców...asiekowego pokroju.
    >
  • pierwszy-donosiciel 24.05.11, 09:21
    ja.nusz napisał:

>
    > > Niemcy byłyby fajnym krajem, gdyby tu nie było tylu Niemców...asiekowego
    > pokroju.
    ---------------------------------------------> >

Certyfikaty o dobrych i złych Niemcach wydawaliby rdzennie "polscy" patrioci znad Łaby.

Których nie wpuszczono do Izraela....

W Polsce ich także nie chcą....

I tak się tułają po całym świecie i nie wiedzą co to strony rodzinne...

--
    Dzień Zwycięstwa
    Whites Only
  • jureek 24.05.11, 09:56

> Certyfikaty o dobrych i złych Niemcach wydawaliby rdzennie "polscy" patrioci z
    > nad Łaby.
    >
    > Których nie wpuszczono do Izraela....
    >
    > W Polsce ich także nie chcą....
    >
    > I tak się tułają po całym świecie i nie wiedzą co to strony rodzinne...

A potem się obrażasz i coś o "nazi-kojle" bredzisz, jeśli ktoś stwierdzi oczywisty fakt, że masz pierdolca na punkcie Żydów.
    Jura
  • gadupa 24.05.11, 10:34
    Jakby cie z hameryki wykopali bos za glupi i leniwy
    to nie pozostaloby ci nic innego jak tylko na Zydow narzekac.
    W Niemczech sa dla takiego ciula nazisci i tak jakos moze sobie ten ciul-nieucznik ponarzekac.
    hehe
  • pierwszy-donosiciel 24.05.11, 10:38
    iobic.de/29448

Dwóch patriotycznych gierojów się znalazło i ciągną poprzez polskie fora walcząc z niemieckim faszyzmem...

życzę sukcesu w waszej bohaterskiej walce z niemieckim faszyzmem!

W dwójkę bardzo dobrze się nawzajem uzupełniacie....

===================================================

jureek napisał:
    >
    > A potem się obrażasz i coś o "nazi-kojle" bredzisz, jeśli ktoś stwierdzi oczywi
    > sty fakt, że masz pierdolca na punkcie Żydów.
    > Jura

--
    Dzień Zwycięstwa
    Whites Only
  • ja.nusz 24.05.11, 11:03
    Od czynnej walki z faszyzmem są inni - ja osobiście z wielką przyjemnością zwalczam twoją chorą twórczość na tych forach - drugiego takiego świra ze świecą szukać.

A tu dla przypomnienia:

Kto od lat rozpisuje się od rana do wieczora na temat uzależnienia całego świata od finansjery Wschodniego Wybrzeża USA, która jest wg ciebie w 100%-ach w rękach Zydów ( a nawet jesżeli)? Kto od lat cytuje z uporem maniaka wypowiedzi jakichś chorych psychicznie rabinów - i prezentuje te wypowiedzi jako zagrożenie dla całej ludzkości? Kto zmienia automatycznie temat na zbrodnie żydowskich ubeków - pomimo że mowa jest np. o Procesach Norymberskich? Kto bredzi permanentnie o całkowitym uzależnieniu niemieckiej polityki i gospodarki od organizacji żydowskich? Kto twierdzi (oczywiście niezgodnie z prawdą), że przestępstwa Amerykanów o żydowskim pochodzeniu są zamiatane pod dywanik?
    Strauss-Kahn pomimo obrzezanego fiuta siedzi - choć nie wiadomo czy słusznie.
    To jest tylko delikatne streszczenie twojej proagandowej szczekaczki - to nie ma nic wspólnego z żadną "NAZI KEULE" - to są najzdrowsze na świecie reakcje na twoą paranoję.
  • gadupa 24.05.11, 15:35
    Material dobry na Esbeka tylko 20-30 lat za püozno sie scierwo urodzilo.
    Dlatego mu zal ze komune chooy strzelil i sie miota biedactwo.
    buahaha
  • jureek 24.05.11, 10:08

> www.mypolacy.de/forum/topic/pytanie-emerytura-niemiecka,34394?page=3
    >
    > Dalsze cytaty z tego samego forum:
    >
    >
    > Cyberanka a mnie niedobrze sie robi ze takie badziewia jak ty tu przyjezdzaja,
    > geld gut, leute scheisse.
    >
    > Nic tylko holota za pieniadzem tu przyjezdza, plujac na reke ktora im zryc daje
    > .
    >
    > Niemiec i Francuz za te Twoje R by sie ze wstydu spalil, bo to swiadczy o dziad
    > owskim pochodzeniu, kazdy rumun slowak czy rusek tak akcentuje.

Jeden pajac wart drugiego. Polski inżynier uważa się za coś lepszego, bo jest Polakiem, a ten z kolei się wywyższa pisząc, że inni mają dziadowskie pochodzenie bo tak, a nie inaczej r wymawiają.
    Sami pewnie niewiele w życiu dokonali, więc dowartościują się przynależnością do takiego, czy innego narodu. A jeszcze do tego, taki Niemiec myśli sobie, że im bardziej będzie na Polaków pluł, tym lepszym Niemcem będzie i odwrotnie - Polak uważa, że dobre wyrażanie się o Niemcach, to brak patriotyzmu. Plemienna mentalność w pigułce.
    Jura
  • gadupa 24.05.11, 10:32
    Niech przyjezdzaja robaczki.
    My ich juz wyprostujemy na normalnych ludzi.
    heheheheheheheheheheheheheheheheheheheheheheheh
  • cyberanka 24.05.11, 20:10
    Witaj pierwszy donosicielu! Nie odwzajemnie twojej niecheci do mnie, bo cie nie znam i z reguly nie odpowiadam inwektywami na inwektywy. Mysle ze mam prawo nie lubiec kogo mi sie podoba i nikomu nic do tego. Tak jak mam prawo glosowac na partie na ktora chce, mam prawo sobie kupic spodnie takie jakioe mi sie podobaja i w knajpie wypic piwo takie jakie lubie. Nie sadzisz ze ludzie poprostu maja cholerne prawo byc indywidulani. No a ty chyba ani Polak jestes ani Niemiec, patrzac na to jak mowisz o wlasnym kraju. Nie uwazam ze Polak, Slowak czy Rumun kiedykolwiek powiedzialby ze jego "pochodzenie jest dziadowskie". No i jeszcze cos. Myslisz ze ja ta kase od Niemcow dostaje za darmo?! Spora kase zarabiam dla mojego pracodawcy i pewien uczciwy procent z tego dastaje. A ogolnie mowiac: Czy ty wiesz gdzie by byly dzisaj Niemcy bez Ausländerow?! Jasne, wiekszasc z nas pracuje na zmywaku, przy sprzataniu, malowaniu itd. Tez to znam z czasow studiow. Ale sa tez tacy ktorzy wypracowuja spore zyski dla swoich firm. Mimo wszystko zycze ci milego dnia.
  • fan.club 25.05.11, 07:39
    gdyby rzeczywistość nie potwierdzała stereotypów.
  • jureek 25.05.11, 10:54
    ... bo na ogół jednak te stereotypy się nie sprawdzają.
    Jakoś nie zauważam wokół siebie, żeby większość Niemców była butnymi nazistami.
    Jura
  • fan.club 25.05.11, 10:59
  • jureek 25.05.11, 11:56
  • fan.club 25.05.11, 14:01
    Prosze o wybaczenie.
  • pierwszy-donosiciel 25.05.11, 08:43

www.shortnews.de/id/821257/Franzoesische-Finanzministerin-Deutsche-Wettbewerbsfaehigkeit-Schuld-an-EU-Krise

Französische Finanzministerin: Deutsche Wettbewerbsfähigkeit Schuld an EU-Krise (Patrz link u góry)

cyberanka  napisała co następuje:
    ===========================================================
     A ogolnie mowiac: Czy ty wiesz gdzie by byly dzisaj Niemcy bez Ausländerow?! Jasne, wiekszasc z nas pracuje na zmywaku, przy sprzataniu, malowaniu itd. Tez to znam z czasow studiow. Ale sa tez tacy ktorzy wypracowuja spore zyski dla swoich firm. Mimo wszystko zycze ci milego dnia.
    ===========================================================

Nu i spojrzy na powyższy link, jakie z tego skutki są!

Pani francuska minister finansów uważa, że to Niemcy swymi eksportami zawiniły kryzys w UE.
    To Ty jesteś winna, że Niemcy tyle eksportują.

A w Grecji, Portugalii i Hiszpanii na nowo odradzają się nastroje antyniemieckie.

To Niemcy są winne, że w tych krajach gospodarka stagnuje i zadłużenie się ciągle zwiększa.
    Grecy upodobali sobie niemieckie U-Botty. Zamówili kilkanaście sztuk. I teraz Niemcy są winne, że Grecy za kilka tygodni ogłoszą oficjalnie niewypłacalność. Mój kioskarz w sąsiedztwie zapytjue się dzieciaków chcących kupić lizaka: A macie odpowiednią ilość pieniążków?

Nu, ale ja myślę, że ci państwo w rządzie greckim, którzy zamówili te U-Booty są osobami pełnoletnimi i muszą sobie zdawać sprawę ze swych czynów???

I Grecy nie mieli żadnych skrupułów z konfiskacją Goethe-Institut w Atenach. Uważają, że podatnicy między Odrą i Renem (Także Ty) muszą łożyć za zbrodnie Hitlerowców przed 1945.
    (Gwoli ścisłości; wyrok nie został jeszcze wyegzekwowany)

W Niemczech idzie się normalnie na emeryturę po ukończeniu 65 roku życia. Za kilka lat wejdzie w życie nowa ustawa z 67 rokiem życia. Dyskutuje się 69 rok życia.

Gracy o tym wszystkim nie chcą nic szłyszeć. Większość Greków idzie na emeryturę przed 60 rokiem życia. Fajnie jest być członkiem UE! Głupki między Odrą i Renem (Także Ty) finansują to swymi podatkami....Najwięcej milionerów na liczbę ludności mamy w Grecji. Najbardziej luksusowe Jachty kołyszą się w greckich marinach.

Powracając do francuskiej pani minister finansów. Ta pani ma podobno największe szanse zajęcia wakatu po Straus-Khanie w Nowym Yorku. I ta pani uważa, że to ludność między Odrą i Renem ( także Ty) jest winna kryzysowi w UE!

To Ty, swoją pracą, przyczyniłaś się do antyniemieckim nastrojów w Europie.

Ot co!

PS

I od 01.05.2011 Niemcy z pomocą Polaków będą jeszcze bardziej zarzucać świat swoim eksportem.

Deutachland Deutschland über alles, über alles in der Welt! ( Z pomocą Polaków )

--
    Dzień Zwycięstwa
    Whites Only
  • ja.nusz 25.05.11, 09:11

>Grecy upodobali sobie niemieckie U-Botty. Zamówili kilkanaście sztuk. I teraz Niemcy są winne, >że Grecy za kilka tygodni ogłoszą oficjalnie niewypłacalność. Mój kioskarz w sąsiedztwie >zapytjue się dzieciaków chcących kupić lizaka: A macie odpowiednią ilość pieniążków?
    >Nu, ale ja myślę, że ci państwo w rządzie greckim, którzy zamówili te U-Booty są osobami >pełnoletnimi i muszą sobie zdawać sprawę ze swych czynów???

Czy mogłbym otrzymać jakieś dokładniejsze dane dotyczące tego (rzekomego) zlecenia na kilkanaście łodzi podwodnych? No i jeszcze jak to jest z płatnością za te, które 10 lat temu były rzeczywiście zamówione?
  • pierwszy-donosiciel 25.05.11, 09:37
    forum.gazeta.pl/forum/w,51283,125449498,125489335,Twa_firma_zarzadza_glownie_Twa_tesciowa_.html

ja.nusz napisał:

==================================================
    > Czy mogłbym otrzymać jakieś dokładniejsze dane dotyczące tego (rzekomego) zlece
    > nia na kilkanaście łodzi podwodnych? No i jeszcze jak to jest z płatnością za t
    > e, które 10 lat temu były rzeczywiście zamówione?
    ==================================================

Kochany Januszku! ( Patrz link na samej górze)

Wszystko po kolei.

Wpierw spełni Ty moją prośbę i następnie ja rozważę celowość spełnienia Twojej prośby.

--
    Dzień Zwycięstwa
    Whites Only
  • gadupa 25.05.11, 10:06
    Mocne wizje bez psychotropow.
    Ach ci nieudacznicy, probuja wszystkich sposobow zeby sie wkrecic.
    buahah
  • pierwszy-donosiciel 26.05.11, 07:26

Rzeczywistym beneficjentem GLOBALIZMU są wyłącznie wielkie firmy. Przeciętny Niemiec na globalizmie najbardziej stracił.

Umowy o pracę są w 99.99 % tylko jeszcze na okres czasowy "uzgadniane".

Od pracowników oczekuje się, że „dobrowolnie” robią nieodpłatne nadgodziny.

Za Stalina, nazywano to >>Subotnikami.<<

Zeitarbeitsverträge dominują rynek pracy.

Pracownicy zarabiają tyle, że muszą mimo pełnego dnia pracy, być alimentowani z Hartz IV.

Wykształceni Niemcy, głównie medycy, masowo opuszczają Niemcy.

Ich miejsca zajmują osoby z Europy Wschodniej.

Terminy do specjalistów med. dochodzą do poziomu wschodnioeuropejskiego.

Kilka miesięcy czekania w kolejce do kardiologa.

Rzeczywiste bezrobocie wynosi 15 000 000

Deutschland, Deutschland über Alles, über Alles in der Welt....

--
    Dzień Zwycięstwa
    Whites Only
  • pierwszy-donosiciel 25.05.11, 09:28
    www.mypolacy.de/forum/topic/pytanie-emerytura-niemiecka,34394?page=3

cyberanka  napisała co następuje: (Patrz link u góry)
    ==========================================================
     Nie uwazam ze Polak, Slowak czy Rumun kiedykolwiek powiedzialby ze jego "pochodzenie jest dziadowskie".
    ==========================================================

Kochana Cyberanka!

Ja nie mam i nie miałem zamiaru Ciebie obrażać.

Całkiem odwrotnie, oważam, że Twój wpis jest jednym z najbardziej rzeczowych w historii tego forum. Szczególnie gdy się jego zawartość porówna z zawartością merytoryczną innych wpisów.

Nie zauważyłaś, że powyższy tekst, który Ciebie tak uraził, nie jest mego autorstwa, a jest cytatem z Forum:

MY POLACY.DE

A czytanie z rozumieniem powinno być naczelnym przymiotem inżyniera!

Nie zauważyłaś powyższego linka do tamtego forum.

Na niniejszym forum linki umieszczone między tekstem, nie zawsze się automatycznie wyświetlają.
    Więc wklejam je na samej górze, co prowadzi do tego, że niektórzy je nie zauważają.

Od Ciebie, jako wykształconego inżyniera można by wymagać, aby wszystko czytał, zanim odpowie na wpis.

Serdecznie pozdrawiam

--
    Dzień Zwycięstwa
    Whites Only
  • pierwszy-donosiciel 25.05.11, 10:58

cyberanka  napisała co następuje:
    =====================================================
    No a ty chyba ani Polak jestes ani Niemiec, patrzac na to jak mowisz o wlasnym kraju.
    =====================================================

Kochana Cyberanka!

Z nastaniem światowego ustroju sprawiedliwości społecznej, tak zwanego GLOBALIZMU zniknęły poszczególne nacje, rasy i etnie.

Spójrz proszę jak wieszcz to pięknie sformułował:

Poucz nas, że pod słońcem Twoim
    "Nie masz Greczyna ani Żyda".
    Puszącym się, nadymającym
    Strąć z głowy ich koronę głupią,
    A warczącemu wielkorządcy
    Na biurku postaw czaszkę trupią.
    (Julian Tuwim, Modlitwa Kwiaty Polskie I/II/VIII fr.) 

Jesteśmy wszyscy obywatelami świata i troszczymy się głównie o zapełnienie własnej kabzy.

Jeder kümmert sich um sich selbst und Gott um uns alle.

Także z Twojego wpisu dowiedziałem się, że i wy uważacie, że Niemcy za kilka lat staną się mało atrakcyjne pod względem finansowym i już planujecie przeniesienia się do bardziej atrakcyjnego kraju pod względem finansowym.

Nie da się ukryć, że z upadkiem ZSRR i następującymi wydarzeniami straciłem większą część moich poprzednio nabytych i potwierdzonych praw do mej renty starczej.

Starałem się tu rzeczowo zwrócić uwagę na fakt, że częścią tych historycznych zmian, jest fakt, że w Niemczech osiedliła się grupa osób, która nigdy nie wpłaciła żadnej składki do solidarnościowej kasy emerytalnej, a jednak także musi z czegoś żyć.

Więc trza było stworzyć jakiś nowy fundusz emerytalny.

A EURASY nie spadają z nieba, tylko trza je jakoś wygospodarować.

Zaraz wyskoczyli dwaj znani wojownicy (Jureeczek i Januszek) z niemieckim antysemityzmem i faszyzmem i rasizmem, niemieckim rewizjonizmem, niemieckim militaryzmem i szeregiem innych izmów, oskarżając mnie o wredną herezję.

--
    Dzień Zwycięstwa
    Whites Only
  • ja.nusz 25.05.11, 11:25
    Już wyskakuję - jak na zawołanie, ale nie z niemieckim antysemityzmem i faszyzmem i rasizmem, niemieckim rewizjonizmem, niemieckim militaryzmem i szeregiem innych izmów - jedynie z lapidarną informacją, że jesteś niezmiennie pierdolnięty. Uzasadniać chyba nie muszę - ślepy to widzi.
  • pierwszy-donosiciel 25.05.11, 11:38
    ja.nusz napisał:

> Już wyskakuję - jak na zawołanie, ale nie z niemieckim antysemityzmem i faszyzm
    > em i rasizmem, niemieckim rewizjonizmem, niemieckim militaryzmem i szeregiem in
    > nych izmów - jedynie z lapidarną informacją, że jesteś niezmiennie pierdolnięty
    > . Uzasadniać chyba nie muszę - ślepy to widzi.
    -------------------------------------------------------------->

Od przeszło 10 lat, typowe wkłady do dyskusji naszego ukochanego Januszka. (Bojownika z antysemityzmem w Niemczech Rewizjonistycznych)

Januszek przybył do Niemiec przed przeszło 30 laty i nikt tu na forum nie wie, z czego on właściwie żyje.

A pieniędzy jak widać mu nie brakuje.

Jest podobno wspólnikiem prosperującego przedsiębiorstwa.

Tylko kiedy on się zajmuje sprawami przedsiębiorstwa, skoro jest 24 godziny aktywny na forach?

--
    Dzień Zwycięstwa
    Whites Only
  • jureek 25.05.11, 12:03

> Starałem się tu rzeczowo zwrócić uwagę na fakt, że częścią tych historycznych z
    > mian, jest fakt, że w Niemczech osiedliła się grupa osób, która nigdy nie wpłac
    > iła żadnej składki do solidarnościowej kasy emerytalnej, a jednak także musi z
    > czegoś żyć.

No więc rzeczowo zwróciłem Ci uwagę, że na długo przed tymi historycznymi wydarzeniami osiedliło się w Niemczech setki tysięcy osób, które nie wpłacały wcześniej składek do kasy emerytalnej, ale emerytury z tej kasy pobierają (w tym także Ty).
    Ale Ty w swojej paranoi widzisz tylko jedną (i to stosunkowo nieliczną grupę), co do której nawet nie potrafisz wykazać, że naprawdę korzystają z solidarnościowej kasy emerytalnej. Właśnie te zmiany doprowadziły do tego, że nawet dla aussiedlerów emeryturę wypłaca nie niemiecka kasa emerytalna, ale te kraje, gdzie wcześniej płacili składki. Czyli jest dokładnie odwrotnie, jak to przedstawiasz. Przybysze sprzed zmian obciążali bardziej niemieckie kasy emerytalne, przybysze późniejsi z tych kas nie czerpią.
    Jura
  • pierwszy-donosiciel 25.05.11, 12:31
    Jureczek relacjonuje jak następuje:

========================================================
    No więc rzeczowo zwróciłem Ci uwagę, że na długo przed tymi historycznymi wydarzeniami osiedliło się w Niemczech setki tysięcy osób, które nie wpłacały wcześniej składek do kasy emerytalnej, ale emerytury z tej kasy pobierają (w tym także Ty).
    ========================================================

Ja to już od dawna podejrzewałem, że w tym niemieckim ZUSie, w Berlinie, siedzą same niedouczniki! Po prostu nie znają Twoich tez na temat rent i emerytur.

Ja tu mam przede mną jeden gruby segregator z niemieckiego ZUSu w którym mnie informują o prawach emerytalnych, jakie w ciągu lat uzyskałem.

I ja tu mam przede mną drugi gruby segregator, w którym matołki z niemieckiego ZUSu mnie informują o ustawach, zgodnie z którymi skreślają mi uprzednio uzyskane prawa emerytalne.

O wpłacaniu składek do niemieckiej solidarnościowej kasy emerytalnej dołączyłbym tu kilka linków z >>Rzeczypospolitej<<...

Ale wszyscy tu, bez wyjątku wiemy, co to to za organ.

Więc zaniecham tego zamiaru.

--
    Dzień Zwycięstwa
    Whites Only
  • jureek 25.05.11, 12:52

> I ja tu mam przede mną drugi gruby segregator, w którym matołki z niemieckiego
    > ZUSu mnie informują o ustawach, zgodnie z którymi skreślają mi uprzednio uzyska
    > ne prawa emerytalne.

No to dawaj te ustawy, wreszcie będzie jakiś konkret.
    Bardzo jestem ciekaw, jakie to prawa emerytalne nabyte w drodze płacenia składek zostały skreślone.
    Jura
  • pierwszy-donosiciel 25.05.11, 13:08
    jureek napisał:

>
    > No to dawaj te ustawy, wreszcie będzie jakiś konkret.
    > Bardzo jestem ciekaw, jakie to prawa emerytalne nabyte w drodze płacenia składe
    > k zostały skreślone.
    > Jura
    ===============================================

Biorę się za kopiowanie moich rodzinnych dokumentów.

Wolisz pojedyńcze skanny albo format pdf ?

Jest tego trochę, może więc trochę potrwać..

--
    Dzień Zwycięstwa
    Whites Only
  • jureek 25.05.11, 13:44

> Biorę się za kopiowanie moich rodzinnych dokumentów.
    >
    > Wolisz pojedyńcze skanny albo format pdf ?
    >
    > Jest tego trochę, może więc trochę potrwać..

Nie udawaj debila większego niż jesteś. Wystarczy nazwa i data ustawy + odpowiednie paragrafy.
    Jura
  • pierwszy-donosiciel 25.05.11, 13:57
    jureek napisał:

>
    > > Biorę się za kopiowanie moich rodzinnych dokumentów.
    > >
    > > Wolisz pojedyńcze skanny albo format pdf ?
    > >
    > > Jest tego trochę, może więc trochę potrwać..
    >
    > Nie udawaj debila większego niż jesteś. Wystarczy nazwa i data ustawy + odpowie
    > dnie paragrafy.
    > Jura
    =========================================

Jeśli ja się podejmuję jakiegoś zadania, to wykonuję to zadanie rzetelnie, albo w ogóle nie wykonuję.

Ustawa bez konkretnego kontekstu nie ma żadnego znaczenia.

I z twymi ciągłymi zapytaniami wstrzymujesz mnie od roboty...

A słowo >>DEBIL<< to komplement czy obraza?

Ja mam prośbę do Ciebie, czy Ty masz prośbę do mnie?

--
    Dzień Zwycięstwa
    Whites Only
  • jureek 25.05.11, 14:41

> A słowo >>DEBIL<< to komplement czy obraza?

Ani to, ani to. Stwierdzenie faktu. Albo trzeba być debilem, albo udawać debila, żeby moją prośbę o podanie aktu prawnego zrozumieć w ten sposób, że chcę, żebyś ujawnił Twoją korespondencję z kasą emerytalną.

> Ja mam prośbę do Ciebie, czy Ty masz prośbę do mnie?

Sugerujesz, że łaskę robisz podając jakieś konkrety, które uzasadniałyby postawiony przez Ciebie zarzut, że z powodu "kontingentflüchtlinge" odebrano ludziom prawa do emerytury, które nabyli płacąc składki?
    Jura
  • jureek 25.05.11, 16:27
    jureek napisał:

> Sugerujesz, że łaskę robisz ...
  • pierwszy-donosiciel 25.05.11, 16:54
    jureek napisał:

> jureek napisał:
    >
    > > Sugerujesz, że łaskę robisz ...

Do tego trza niezwykle wysokiego IQ.

Tylko nieliczni go osiągają...

Ale ja nie mam osobiście nic naprzeciwko laskom...

Przeciwnie, bardzo je lubię...

--
    Dzień Zwycięstwa
    Whites Only
  • jureek 25.05.11, 17:01

> Ale ja nie mam osobiście nic naprzeciwko laskom...
    >
    > Przeciwnie, bardzo je lubię...

... robić? A fuj. To już lepiej zrób łaskę niż laskę.
    Jura

P.S. Widzę, że wolisz smoltolk niż podanie tych ustaw i paragrafów.

• pierwszy-donosiciel 25.05.11, 17:26
    www.spiegel.de/wirtschaft/soziales/0,1518,764839,00.html

Na przykład tu u góry ^

Fajna laska! Chce aby Niemcy mniej pracowali.

Całkowicie popieram!

Kanclerzowa przed kilku dniami wygłosiła mowę, że Niemcy powinni zdecydowanie więcej pracować.

Zdecydowanie NIE popieram.

Ale jej (kanclerzowej) się dostało po tym w SPIEGELu od prostego luda...

Chyba niedługo pozostanie na tym stanowisku...

Tak, ja bardzo lubię SMALL TALK ...

=======================================

jureek napisał:

>
    > > Ale ja nie mam osobiście nic naprzeciwko laskom...
    > >
    > > Przeciwnie, bardzo je lubię...
    >
    > ... robić? A fuj. To już lepiej zrób łaskę niż laskę.
    > Jura
    >
    > P.S. Widzę, że wolisz smoltolk niż podanie tych ustaw i paragrafów.
    >

--
    Dzień Zwycięstwa
    Whites Only
  • pierwszy-donosiciel 26.05.11, 09:16
    www.haaretz.com/misc/writers/natasha-mozgovaya-1.493
    Наташа Мозговая - Także fajna laska...

Niema co ukrywać, lubię takie laski...

--
    Dzień Zwycięstwa
    Whites Only
  • gadupa 26.05.11, 09:46
    buahahahahaha
    Juz miekniesz. buahahahahahahahahahahaha
  • ja.nusz 25.05.11, 13:26
    Powinien leżeć przed tobą jeszcze jeden , ale bardzo cienki, segregator.
    W nim powinno tkwić pismo, na podstawie którego zabierają ci 100% renty.
    Przecież taki świr nie powinen mieć dostępu do pieniędzy - jeszcze kupi pistolet i zacznie strzelać do normalnych ludzi.
    Dać żreć z jakiegoś publicznego koryta, czekać aż zdechnie i do piachu.
  • pierwszy-donosiciel 25.05.11, 13:34
    ja.nusz napisał:

> Powinien leżeć przed tobą jeszcze jeden , ale bardzo cienki, segregator.
    > W nim powinno tkwić pismo, na podstawie którego zabierają ci 100% renty.
    > Przecież taki świr nie powinen mieć dostępu do pieniędzy - jeszcze kupi pistole
    > t i zacznie strzelać do normalnych ludzi.
    > Dać żreć z jakiegoś publicznego koryta, czekać aż zdechnie i do piachu.
    ===================================

Januszek ma rodzinne tradycje w walce z faszyzmem.

Googel, Herschel Grynszpan ....

Grynszpan zakatrupił faszystę nie byle jakiego!

On zakatrupił faszystę chorego na syfa!

--
    Dzień Zwycięstwa
    Whites Only
  • gadupa 26.05.11, 09:46
    Nie prawda

Ty zyjesz.

buahahahahahahahahahah
  • pierwszy-donosiciel 26.05.11, 09:53
    gadupa napisała:

> Nie prawda
    >
    > Ty zyjesz.
    >
    > buahahahahahahahahahah

Zauważyłeś?

Januszek zajmuje się od kilkunastu godzin wyłącznie sprawami swego przedsiębiorstwa.

Das ist gut so...

Może Cię zatrudni?

Na 1/4 etatu?

--
    Dzień Zwycięstwa
    Whites Only
  • pierwszy-donosiciel 07.06.11, 15:52
    www.aktuellste-nachrichten.de/wirtschaft.php?ticker=verstorbene&tm=1307376000

Różnica pomiędzy Grecją a Niemcami? Patrz link u góry! Patrz link u góry! Patrz link u góry!

W Grecji wypłacają renty od lat zmarłym osobom.

W Niemczech systematycznie skracają renty jeszcze żyjącym osobom.

Unia Europejska jest wspaniałym wynalazkiem dla różnej maści krętaczy!

========================================

> Jureczek relacjonuje jak następuje:
    >
    > ========================================================
    > No więc rzeczowo zwróciłem Ci uwagę, że na długo przed tymi historycznymi wydar
    > zeniami osiedliło się w Niemczech setki tysięcy osób, które nie wpłacały wcześn
    > iej składek do kasy emerytalnej, ale emerytury z tej kasy pobierają (w tym takż
    > e Ty).
    > ========================================================
    >
    > Ja to już od dawna podejrzewałem, że w tym niemieckim ZUSie, w Berlinie, siedz
    > ą same niedouczniki! Po prostu nie znają Twoich tez na temat rent i emerytur.
    >
    > Ja tu mam przede mną jeden gruby segregator z niemieckiego ZUSu w którym mnie i
    > nformują o prawach emerytalnych, jakie w ciągu lat uzyskałem.
    >
    > I ja tu mam przede mną drugi gruby segregator, w którym matołki z niemieckiego
    > ZUSu mnie informują o ustawach, zgodnie z którymi skreślają mi uprzednio uzyska
    > ne prawa emerytalne.
    >
    > O wpłacaniu składek do niemieckiej solidarnościowej kasy emerytalnej dołączyłby
    > m tu kilka linków z >>Rzeczypospolitej<<...
    >
    > Ale wszyscy tu, bez wyjątku wiemy, co to to za organ.
    >
    > Więc zaniecham tego zamiaru.
    >
    >

--
    Koniec z gloryfikowaniem niemieckiego Gartenzwerga
    Whites Only
  • pierwszy-donosiciel 07.06.11, 16:22
    www.faz.net/s/Rub3ADB8A210E754E748F42960CC7349BDF/Doc~E52EBD8B8E81C491AB3D41903FB2A88CF~ATpl~Ecommon~SMed.html

==========================================

W Grecji wypłacają renty od lat zmarłym osobom.
    >
    W Niemczech systematycznie skracają renty jeszcze żyjącym osobom.

--
    Whites Only
  • pierwszy-donosiciel 28.05.11, 12:00
    www.spiegel.de/spiegel/0,1518,765294,00.html

Bez komentarza...

cyberanka napisała:

A ogolnie mowiac: Czy ty wiesz gdzie by byly dzisaj Niemcy bez Ausländerow?!

--
    Dzień Zwycięstwa
    Whites Only
  • pierwszy-donosiciel 29.05.11, 09:02
    wyborcza.pl/1,75248,9684420,Jak_Obama_chce_zniesc_wizy_dla_Polakow.html

======================================================
    Polska jako jedyny, obok Bułgarii i Rumunii, kraj UE nadal potrzebuje wiz przy wjeździe do USA. Dzieje się tak dlatego, że wciąż spory odsetek Polaków ubiegających się o wizyty w konsulatach USA zostaje odprawionych z kwitkiem. Są to przeważnie ludzie, którzy ubiegają się o wizę turystyczną nie potrafiąc sprecyzować swych planów wakacyjnych i nie mając dość pieniędzy na spędzenie wakacji w USA. Według nieoficjalnych informacji Amerykanie odrzucają w Polsce mniej więcej co dziesiąte podanie o wizę.

Amerykanie także nie wiedzą, co tracą, nie pozwalając Polakom w Ameryce pracować.

Ale mają zamiar wpuścić polskich turystów, aby mogli dokonywać zakupów na Fifth Avenue...

W Niemczech, przed Bramą Brandenburską, Ronald Reagan prosił Gorbaczowa, aby obalił Mur Berliński, a sami stawiają stalowe zapory przeciw głodującym Meksykanom.... Na swej granicy z Meksykiem...

Można być bardziej zakłamanym?

Pytam się!

cyberanka napisała:

A ogolnie mowiac:
    > Czy ty wiesz gdzie by byly dzisaj Niemcy bez Ausländerow?!

--
    Dzień Zwycięstwa
    Whites Only
  • gadupa 30.05.11, 11:47
    Nam sie wydaje ze jako zawodowy oszolom pomyliles forum. hehehe
    My jak chcemy zawsze moze leciec do USa. Tylko po co do tego chorego kraju z chorymi obyczajami i mieszkancami? Ot co!
  • pierwszy-donosiciel 11.06.11, 20:57
    wyborcza.pl/1,75248,9764360,Alabama_nie_chce_obcych.html

####################
    Alabama przyjęła najsurowsze w całej Ameryce prawo imigracyjne. Od 1 września przestępstwem będzie w tym stanie nawet podwiezienie nielegalnego imigranta w swoim aucie
    ###################

cyberanka napisała:

A ogolnie mowiac:

--
    Whites Only
  • pierwszy-donosiciel 13.06.11, 10:20
    wyborcza.pl/1,76842,9756625,Pini_Polonia_w_Kutnie__Numery_w_rzezni.html?as=2&startsz=x

Coraz więcej tu Ukraińców, którzy przyjeżdżają całymi rodzinami - matki, córki, babki, szwagierki, ojcowie, synowie. Śpią w hotelach robotniczych w Krośniewicach i Gostyninie. Ci chcą pracować do upadłego, bo zapożyczyli się na bilet do Polski.

Wszyscy sobie wzajemnie i solidarnie pomagamy w Globalizmie ...
    Ale Ukraińcy pracują wydajniej od Polaków...
    Co Ty na to?

cyberanka napisała:

A ogolnie mowiac:

--
    Whites Only
  • pierwszy-donosiciel 14.06.11, 09:17
    wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9778957,Coraz_wieksze_zapotrzebowanie_na_prace_cudzoziemcow_.html

Mimo że prawie 2 miliony Polaków nie mają stałej pracy, to nasi bezrobotni nie chcą podejmować najprostszych i najgorzej płatnych zajęć. Dlatego firmy i gospodarstwa rolne z rosnącą determinacją szukają pracowników na Wschodzie.

Nu, po to Polacy są w Wielkiej Rodzinie Europejskiej, aby nie oddawać się tak niskim zajęciom...

PS

A na jakich zasadach unijnych Polska zatrudnia obcokrajowców unijnych?

Orientuje się kto?
    -------------------------------------------
    cyberanka napisała:

A ogolnie mowiac:

--
    Whites Only
  • fan.club 14.06.11, 11:37
    Ukraińcy, Białorusini, Rosjanie, Mołdawianie i Gruzini są unijne?
    Folks, Ty chyba znowu robisz jakąś sondę, conie?
  • pierwszy-donosiciel 14.06.11, 11:51
    fan.club napisał:

> Ukraińcy, Białorusini, Rosjanie, Mołdawianie i Gruzini są unijne?
    > Folks, Ty chyba znowu robisz jakąś sondę, conie?

Ja się pytam na podstawie jakiego prawa oni w Polsce pracują? ( Chodzi o Unię Lubelską?)

Skoro w Unii jest kilka mil. ludzi bez pracy?

Trza w Polsce jeszcze Polaków, skoro inne etnie bardziej ochoczo i wydajniej i z głęboką wdzięcznością pracują?

Taka maluteńka analogia do Niemiaszkowa tylko, nic po za tym...

--
    Whites Only
  • pierwszy-donosiciel 23.06.11, 16:08

republika.pl/blog_xs_400087/660463/tr/howard-terpning-capture-of-the-horse-bundle.jpg

Gdzie by była autochtoniczna ludność amerykańska bez Ausländerów ?

Ale te autochtony amerykańskie to cwaniaczki!

Naściągali sobie do Ameryki Ausländerów i ich troski się z miejsca skończyły!

Nie muszą już ganiać za bizonami przy siarczystym mrozie,

Ausländerzy dostarczają im Corned Beef w puszkach i Brandy w butelkach.

Autochtoniczni Amerykanie żyją sobie jak Pan Bóg we Francji.

Żadnych, absolutnie żadnych trosk...

Niedługo i Niemiaszkom także będzie się tak doskonale powodzić...

Ot co...
    ==============================================

cyberanka napisała:

A ogolnie mowiac:

--
    Whites Only
  • pierwszy-donosiciel 02.07.11, 11:20
    gazetapraca.pl/gazetapraca/1,67734,9871586,100_tys__imigrantow_bedzie_zyc_z_brytyjskich_benefitow_.html

. A ogolnie mowiac: Czy ty wiesz gdzie by byly dzisaj Angole bez Polaków?!

====================================
    cyberanka napisała:

A ogolnie mowiac:

--
    Whites Only
  • pierwszy-donosiciel 09.07.11, 09:13
    wyborcza.pl/1,75477,9909449,Zagubiony_na_brazylijskim_lotnisku__I_am_Poland.html

Tak ogólnie mówiąc: Gdzie byłaby Brazylia bez Polaków?

cyberanka napisała:

A ogolnie mowiac:

--
    -Mama,- she said to me, -I am Israeli. I was born here and I will stay here.-
  • pierwszy-donosiciel 09.07.11, 10:30
    Szukam kogoś rzetelnego, kto by mi odebrał dwa telefony w Brazylii. Bardzo dobrze zapłacę...
    --
  • pierwszy-donosiciel 10.11.11, 14:54
    www.spiegel.de/politik/ausland/0,1518,796542,00.html

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Millionen Griechen sehen mittlerweile die EU als das "Vierte Deutsche Reich" an. Das sehen nicht nur Journalisten, Akademiker, Schauspieler oder einfache Bürger in Griechenland so. Sogar der amtierende Finanzminister Evangelos Venizelos gab im Juni zu, dass Griechenland unter "finanzpolitischer Besatzung" stehe.
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Doigrały się Niemce znowu...

cyberanka napisała:

A ogolnie mowiac:
    ===============================================

--
    Deportacje dawniej...
  • pierwszy-donosiciel 28.05.11, 08:39

Nowa forma kolonializmu

W ubiegłych stuleciach bardziej agresywne kraje europejskie podbiły ludy w innych częściach świata, aby korzystać z ich surowców i rynków zbytu.

Anglicy robili to tak sprytnie, że większość podbitych ludów uważała, że ta polityka jest w ich interesie. W Indiach rządzili kilka stuleci w kooperacji z miejscowymi Maharadżerami.

W obecnym stuleciu klasycznego kolonializmu raczej już nie ma.

Powstał jednak inny. Drenaż mózgów i siły roboczej z innych krajów.

Po co wydawać pieniądze na oświatę i szkolnictwo wyższe, skoro inne kraje produkują akademików w nadwyżce?

Angole wprowadzili w swoim kraju opłatę za studia, kilka tysięcy Funtów rocznie.

Oczywiście zamknięto w ten sposób dostęp do studiów dla dużej części własnej ludności.

Ale po co własna kadra wykształconych ludzi, skoro można je kupić taniej na światowym rynku?

Obca kadra akademicka nie pracuje dla dobra własnego kraju, tylko zwiększa dobrobyt nowych panów kolonialnych. I znowu, dzieje się to tak sprytnie, że obie strony uważają, że dzieje się to w obopólnym interesie.

Patrz los polskich „sierot unijnych”, których matki obcierają tyłki bogatych Niemców i które nie widzą swych dzieci poprzez kilka miesięcy.

W pięknym świecie żyjemy!

Potrzebujemy nowego Mahatmę Ghandi aby otworzył ludziom oczy, że są w bezwstydny sposób wyzyskiwani!

--
    Dzień Zwycięstwa
    Whites Only
  • gadupa 30.05.11, 11:15
    buahaha
  • pierwszy-donosiciel 30.05.11, 17:25
    forum.gazeta.pl/forum/w,13,125629484,125629484,Tusk_szantazuje_Obame_gospodarka_USA_zagrozona_.html

Gospodarka USA zagrożona....

--
    Dzień Zwycięstwa
    Whites Only
  • gadupa 30.05.11, 18:03
    Czy USA jest w EU?
    Jak bedzie to sie ociec zamelduj.
    buahaha
  • pierwszy-donosiciel 31.05.11, 11:14
    www.juedische-allgemeine.de/article/view/id/9968

Dajcie także tym ludziom pracę!

--
    Dzień Zwycięstwa
    Whites Only
  • gadupa 12.06.11, 12:01
  • pierwszy-donosiciel 21.06.11, 09:33
    wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,9820475,Holender_nie_znosi_Polaka.html

Tak ogólnie mówiąc,

gdzie byłaby Holandia bez Ausländerów?

--
    Whites Only
  • jureek 21.06.11, 10:13
    Założyłem się, że do godziny 10 zalinkujesz ten artykuł.
    Jura
  • pierwszy-donosiciel 21.06.11, 10:20
    jureek napisał:

> Założyłem się, że do godziny 10 zalinkujesz ten artykuł.
    > Jura

Moje szczere gratulacje!

Na mnie możesz zawsze polegać!

A merytorycznie co masz do powiedzenia?

Skurwiele, te Holendry!

Na całym świecie kochają przecie Polaków...

--
    Whites Only
  • jureek 21.06.11, 10:27

> Skurwiele, te Holendry!

Wcale tak nie uważam. Ci, którzy chcą się dorwać do żłoba na sianiu nienawiści do obcych, to są skurwiele jak najbardziej, ale to jednostki, które znajdą się w każdym narodzie, więc nie można powiedzieć, że Holendrzy jako ogół to skurwiele.

> Na całym świecie kochają przecie Polaków...

To nieprawda. Niektórzy Polacy dają się lubić, ale ogólnie Polacy nie są kochani. Za co niby? Za te ponure miny? Za przekonanie, że my jesteśmy debeściaki, a inni to głupki?
    Jura

• pierwszy-donosiciel 21.06.11, 10:33
    www.tagesschau.de/ausland/polen386.html

Polak - Niemiec - Dwa Bratanki!

Zakład przegrałeś!

--
    Whites Only
  • pierwszy-donosiciel 22.06.11, 11:19
    wyborcza.pl/1,75248,9827948,Luksemburg_najbogatszym_krajem_UE__Polska_nadal_wsrod.html

Najwidoczniej mają u siebie przeszło 90 % Ausläderów...

Ausländerzy przynoszą szczęście narodowi...

Ciekaw jestem na co się user Jurek tym razem zakładał?

Tam, gdzie dużo Ausländerów Pan Bóg sypie mannę z nieba...

Pan Bóg kocha Ausländerów w obcych krajach.

Tylko zapomina o Ausländerach we własnych krajach, nawet logiczne, bo we własnym kraju nie mają statutu Ausländerów...

Ot co...

--
    Whites Only
  • jureek 22.06.11, 11:36
    Wqurwia mnie takie dziennikarstwo, jak w przytoczonym linku. Lanie wody, pieprzenie kotka za pomocą młotka, a tabelki w całości nie przedstawili. Ja oczekuję informacji, skomentować mogę sobie sam. A tu dokładnie odwrotnie, dostaję komentarz, a informacji mam poszukać sobie sam.
    Dziadostwo, a nie dziennikarstwo.
    Jura
  • pierwszy-donosiciel 23.06.11, 17:05
    jureek napisał: Jak w tytule u góry...
    -------------------------------------------------

Myśmy na MIT-cie mówili: to bet on sth.

Insynuujesz, że Amerykanie źle mówili?

Masz coś może przeciw Amerykanom?

Jeśli tak, to konkretnie co?

--
    Whites Only
  • gadupa 02.07.11, 11:36
    Kraj paranoikow i poyebow.
  • gadupa 12.11.11, 12:59
    Jezeli oplacasz skladki w Niemczech ponad 20 lat, mozesz liczyc na w miare spokojna starosc.

Placenie skladek przez kilka lat skonczy sie na starsoc tak i tak w socjalamcie.

Przyklad:
    powiedzmy ze dostaniesz marne 600 eur (wartosc pieniedzy na stan dzisiejszy), pomijajac ze juz dzisiaj te 600,00 euro to jedno wielkie goovno i mozesz z tym moze w zyc w Tunesji, to bedzie jeszcze jeszcze wieksze goovno za 20-30 lat.

I tym sposobem skonczyla sie iluzja o jazdach w przyszlosci do Polski jako niemiecki emeryt w zlotych okularach.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka