Dodaj do ulubionych

Wakacje w Berlinie - prośba o kilka porad

07.06.19, 10:17
Witajcie :)
Nie wiem czy to dobre miejsce, ale nie wiem gdzie szukać.
Pod koniec lipca wybieramy się z dziećmi - niecałe 9 i 17lat na urlop do Berlina. Nie bywamy za granicą więc moje pytania moga być infantylne -czy musimy wykupić jakieś specjalne ubezpieczenie?
Jaką dzielnicę wybrać w Berlinie jako bazę wypadową? Czy z każdej jest dobra komunikacja?
Rozważamy podróż pociągiem, Flixbusem lub samolotem - jesli trafimy na tanie bilety.
Dawno temu znajomi byli w Berlinie i kupili taką książeczkę z kuponami zniżkowymi - czy są one nadal dostępne? Gdzie można je nabyć?
I czy mogłabym prosić o jakąś stronkę z cenami biletów miejskich? Np. tygodniowych?
Bardzo dziękuję za wszelkie porady i pozdrawiam serdecznie,
Monika z Pomorza
Edytor zaawansowany
  • saksalainen 09.06.19, 02:18
    Z ubezpieczeniem nie wiem, bo ja mieszkam w Berlinie, ale pewnie nie zaszkodzi - swego czasu miałem w Finlandii mały wypadek i moja niemiecka kasa chorych pokryła tylko część rachunku (i doradziła mi żebym następnym razem kupił dodatkowe ubezpieczenie), chociaż niby w ramach Unii wszystko powinno działać.

Komunikacja miejska w Berlinie działa bardzo dobrze, o każdej porze można dojechać niemal wszędzie, ale taniej jest w ramach strefy AB ( fahrinfo.bvg.de/Fahrinfo/bin/query.bin/en?ujm=1&MapLayer=NETWORK ). Tu jest strona berlińskiego zakładu komunikacji: www.bvg.de/ , jest po niemiecku i angielsku.

Bilet tygodniowy na strefę AB kosztuje 30 €, jest ważny na wszystkie środki komunikacji (kolejka podmiejska, metro, autobusy, tramwaje, pociągi w ramach strefy), na ABC 37,50 (duży areał, łącznie z Podsdamem). Poza tym są oferty dla turystów zwane Welcome Card albo City Tour Card, trochę droższe ale w cenie jest wstęp do muzeów, i dziecko do 14 lat może jechać razem z dorosłym na jednym bilecie. Szczegóły na stronie BVG.

Pociągiem można dojechać w niecałe 3 godziny z Poznania (tak że jeżeli masz dobre połączenie do Poznania, to może być najlepszy wybór).

Kiedy jeszcze nie mieszkałem w Berlinie, zatrzymywałem się w hostelach A&O ( www.aohostels.com/de/berlin/ ), tanio i całkiem sensowny standard.

--
    Sie müssen nur den Nippel durch die Lasche ziehn
    und mit der kleinen Kurbel ganz nach oben drehn.
    Da erscheint sofort ein Pfeil
    und da drücken Sie dann drauf
    und schon geht die Sache auf!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.