Dodaj do ulubionych

Lübeck, Niemcy czy Londyn, UK? Gdzie wyjechać

20.09.19, 11:39
Czy jest ktoś kto mieszka bądź mieszkał w Lübeck i przeprowadził się do Londynu bądź innego miasta w UK? Czy może wypisać zalety/ wady życia w obu tych miejscach? Wiem że sensowniej byłoby na cel wyjazdu (na stałe) brać pod uwagę Berlin ale chyba nie jest to moje ulubione miejsce na ziemi. Lübeck znam dobrze ale tylko jako "turysta". Nie wiem jak wygląda rynek pracy i co ma do zaoferowania dla młodych osób.
Kolejna sprawa to oczywiście język. Angielski i podstawy niemieckiego (lubię i jestem z nim osluchana)

Londyn natomiast wydaje mi się dosyć elastyczny jeśli chodzi o pracę ale są to tylko moje domysły. Nie wiem jaka jest rzeczywistosc, dlatego chętnie dowiem się jakie jest Państwa zdanie.
Edytor zaawansowany
  • vermieter 20.09.19, 15:35
    jaki masz zawód i ile masz lat?
    Dlaczego Berlin jest sensowniejszy, jakie masz priorytety życiowe?
  • givenchymark 29.09.19, 13:59
    25. Dopiero tak na prawdę obieram nową ścieżkę zawodową. Jest zapotrzebowanie na ten zawód - opiekun osób starszych. Sensowniejszy - tak by ktoś mógł pomyśleć. Priorytety - bliskość Polski, przyjaciół i rodziny. Możliwość zapraszania ich do siebie na przykład. Nie mam wielkich wymagań. Klimat jest najważniejszy, nocne życie - nie jestem tym typem ale raz na jakiś czas lubię gdzieś wyjść. Musi być różnorodnie i fajnie by było moc gdzie odpocząć no ale w każdym z tych miast znajdzie się takie miejsce.
  • vermieter 29.09.19, 21:21
    no to masz wszelkie szanse, nauka zawodu trwa trzy lata a potem możesz przebierać w ofertach.

www.jetzt.de/wie-viel-verdient/wie-viel-verdient-ein-altenpfleger
  • saksalainen 21.09.19, 02:16
    Nie mieszkałem ani tu ani tam, rozumiem że Berlin nie bardzo bo za duży? Londyn jest chyba jeszcze większy. Albo dlatego że wokół "pustynia"? (niezupełnie pustynia, ale nie ma tyle cywilizacji co na Zachodzie).

Ale wybrałbym Lübeck, bo to jednak do domu bliżej. I osobiście wolę średniej wielkości miasta.

Niemiecka gospodarka zasadniczo cierpi na brak pracowników, ale oczywiście różnie może być, w zależności od branży.

--
    Sie müssen nur den Nippel durch die Lasche ziehn
    und mit der kleinen Kurbel ganz nach oben drehn.
    Da erscheint sofort ein Pfeil
    und da drücken Sie dann drauf
    und schon geht die Sache auf!
  • givenchymark 29.09.19, 14:04
    W zasadzie nie wiem co mi nie pasuje w Berlinie. Chyba już znam odpowiedź. Pustynia wokół :P Do głowy mi jeszcze przyszedł Hamburg. I jest jeszcze bliżej do Polski :) Jeśli chodzi o branżę to póki co rozważam na początek Opiekę nad starszymi osobami. Wiem że w Anglii jest duże zapotrzebowanie na ten zawód i pracują tam młode osoby 18+ również.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka