mieszkanie w Berlinie - lepiej wynajac czy kupic Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam,
    wyjezdzam na 2 lata na studia do Berlina, pewno juz tam zostane i nie wroce do
    Polski. Mam pytanie jak w temacie - lepiej wynajmowac czy kupic i jakby mi sie
    cos odwidzialo, to je potem sprzedac lub wynajmowac innym? Widzialam w
    internecie ogloszenia, ze mozna kupic mieszkanie za 20-30 tys. euro, to duzo
    taniej niz w Polsce, oczywiscie nie wiem, w jakim stanie.
    Pozdrawiam
    Ewa
    • nigdy nie liczylam, ale w Berlinie wiekszosc ludzi wynajmuje mieszkania (i ja
      tez). Poza tym nie radze Ci kupowac mieszkania przed przyjazdem tutaj, bo miasto
      jest bardzo roznorodne i warto najpierw zobaczyc gdzie by sie chcialo mieszkac.
      Stan kamienic tez moze byc bardzo rozny, od rudery z toaletami na klatce
      schodowej i piecami kaflowymi w mieszkaniach (serio!), do tip-top wyremontowanych.

Rynek nieruchomosci do wynajecia jest fantastyczny, oferta bardzo bogata, ceny
      niskie, wiec jesli nie wiesz ze na pewno tu zostaniesz, to mysle ze kupowanie
      jest zupelnie bez sensu.
    • 20-30 tys. Euro za mieszkanie w Berlinie???
      to chyba tylko jakas rudera we wschodniej czesci berlina, w blokach z betonu,
      takich pozostalosciach po socjalizmie jak w Polsce. Wiele osob sie z takich
      blokow wyprowadza i stoja puste (chociaz nie wiem czy w Berlinie tez), wiec
      wiele z tych blokow jest przeznaczone do rozbiorki. Mam wrazenie, ze przy tych
      ofertach moze tylko o takie mieszkania chodzic- ktos lata temu wtopil w to
      peniadze, wynajmowac nikt nie chce, bo w takich dzielnicach mieszka tylko ten
      kto musi i nie ma wyjscia, wiec ludzie chca sie tych nieruchomosci pozbyc za
      kazda cene.
      Ostatnio moj znajomy kupowal mini mieszkanko - w Palatynacie, miasteczko 20 000
      mieszkancow - czyli znacznie taniej niz w Berlinie. Za pokoj z weneka kuchenna
      + mala lazienka (tylko prysznic i ubikacja)okolo 22 - 25 metrow kw. - zaplacil
      cos ponad 20 000. Mieszkanie bylo do remontu! I to byla okazja!
      Bylabym ostrozna z ofertami 20 000 -Berlin.
    • ewciak8 napisała:
      Widzialam w
      > internecie ogloszenia, ze mozna kupic mieszkanie za 20-30 tys. euro, to duzo
      > taniej niz w Polsce, oczywiscie nie wiem, w jakim stanie.

Za taka cene nie kupisz "normalnego" mieszkania ,tylko rudere (do kompletnego
      remontu ,byc moze bez ogrzewania)w najgorszej dzielnicy Berlina.

:o)
      Koko
      --
      Zawsze z prądem tylko zdechłe ryby płyną.

><((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸¸<°))))><`·.¸¸.·´¯`·.¸¸><((((º>
    • W tej chwili kupno mieszkania w Berlinie oplaca sie. Ceny nieruchomosci sa
      niskie jak nigdy w historii miasta. Ale 20-30 tys Euro to chyba jednak zbyt
      fantazyjna cena (za niska). Jesli masz kapital i zamiezasz pozostac w Berlinie
      na stale to mysl o kupnie mieszkania nie jest wcale glupia.
      Ja kupilam mieszkanie w Berlinie i nie zaluje decyzji.

Ceny czynszy za wynajem tez nie sa wygorowane (w poruwnaniu z Monachium czy
      Hamburgiem na przyklad). Radze wynajac mieszkanie na pare miesiecy, porozgladac
      sie po miescie i poszukac mieszkania do kupienia.
      Pozdrawiam.
      • oplaca sie wtedy, kiedy sa szanse na wzrost cen w przyszlosci. masz na to
        nadzieje? moim zdaniem w Niemczech ceny nie beda rosly. Praca wymaga od ludzi
        coraz wiekszej mobilnosci, coraz mniej jest rodzin z dziecmi, miasteczka
        pustoszeja..
        • Ja kupujac mieszkanie kierowalam sie nie checia spekulacji na rynku
          nieruchomosciami ale prostym rachunkiem: miesieczny czynsz za mieszkanie o
          takim standarcie jak to ktore kupilam bylby tak samo wysoki jak miesieczna rata
          za splate kredytu na kupno mieszkania. Po 15 latach mieszkanie bedzie splacone
          i nie bede juz musiala placic "czynszu". Gdy wtedy zdecydowalabym sie sprzedac
          mieszkanie (nawet taniej niz je kupilam) to bylby to i tak czysty zysk.
    • Po pierwsze lokalizacja! Jesli kupowac to tylko w miejscach, gdzie wiekszosc
      chcialaby mieszkac. Mieszkanie o nieciekawej lokalizacji mozna sprzedawac
      latami.

Ciekawa jestem, czy jest ktos, kto budowal dom w Niemczech i moze podzielic sie
      swoimi doswiadczeniami?

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.