Zasiłki rodzinne w Niemczech Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Mój mąż prowadzi działalność gospodarczą w Niemczech i przebywa na terenie
    Niemiec ja jestem w Polsce. Pobieramy zasiłek rodzinny na dwoje dzieci w
    Niemczech. W momencie ukończenia syna 18-stu lat wstrzymano nam wypłatę tego
    zasiłku. Ja dowiadywałam się w Polsce że musze dostarczyc druk E402-
    zaświadczajacy że syn uczy sie i to powinno wystarczyć urzednikom niemieckim
    by mogli nadal naliczac zasiłek rodzinny. Prosze aby napisały osoby które
    miały takie same doświadczenia i wiedza napewno jakie dokumenty dostarczyc
    urzednikom niemieckim by wszystko załatwic prawidlowo.
  • Witam,
    A moze najlatwiej byloby sie zapytac w urzedzie? Oni tam sa chyba najlepiej
    poinformowani czego potrzebuja :) Zwykle takie informacje mozna tez znalezc na
    stronie internetowej danego urzedu...

Pozdro
  • zgadza sie, to E402.

idz z tym do ROPSu i tam ci mowia co masz zrobic.
  • moj maz pracuje w niemczech i pobieramy zasilek rodzinny,mamy 2
    dzieci.slyszalam ze nalezy sie tez jakies rozlakowe,dlamnie,niewiem gdzie mage
    sie tego dowiedziec,w mojim urzedzie niewiedza nic nigdy.jak ktos cos wie na
    ten temat prosze o porade.dzieki.
  • do znaczków pocztowych i opłat telefonicznych... Zapomniałem o czymś?
  • tak otym co do kogo piszesz zapomniales.dzieki za podpowiedz madralinski!!!!!!
  • 07.02.07, 20:24
    jaga a dlugo czekalas na decyzje o zasilku bo ja juz czekam od wrzesnia i nadal
    niemam
  • dodatek rodzinny to chyba jedno z nielicznych świadczeń które jest wypłacane
    począwszy od daty nabycia praw a nie złożenia wniosku. W przypadku Kindergeld
    do czterech lat wstecz.
  • Dolacze sie do watku. Ja zalatwiam kindergeld juz prawie rok i zawsze jest cos
    nie tak, albo czegos brakuje. Ostatnio okazalo sie, ze chca pismene
    zaswiadczenie, w jakiej panstwowej ubezpieczalni(czyt.ZUS), byl ubezpieczony
    moj maz w latach 2001 do 2005. A jesli nie byl? to chyba jakis absurd? Szukanie
    dziury w calym, rzucanie nam belek pod nogi!
    Widze, ze wiecie w tej materii dosc sporo. Powiedzcie czy Was tez pytali o
    takie rzeczy? Dodam, ze wszystkie formularze (E 401 i E 411), antrag itd.
    zostaly juz dostarczone.
    Czy mam to komus zlecic? Brak mi juz sil i cierpliwosci, a co najgorsza czasu,
    bo planujemy wrocic do Polski, a ja nie chce im tego plazem puscic!
    Prosze o pomoc i z gory dziekuje, za wszelkie rady!
    Gosia.
  • To chyba norma w przypadku polaków starających się o owy Kindergeld. Sama
    złożyłam odpowiednie dokumenty w kwietniu ubiegłego roku. Wiem że z polski te
    dokumenty zostały przesłane do niemiec w czerwcu 2006 i do dzić nic ! U mnie
    może być jeszcze inna sytuacja, że ojciec dzieci który w niemczech mieszka i
    pracuje może nie mówić mi całej prawdy dlatego postanowiłam napisać list z
    zapytaniem do Famiilienkasse,poczekam co oni na to?
  • Kasiulek, a maz nie pobiera Kindergeldu?
    To moze byc przyczyna tego dlugiego oczekiwania. W niektorych Landach wystarczy
    pisemne oswiadczenie, ze Kindergeld nie jest pobierany w Polsce.
  • Właśnie dlatego napisałam ,że nie mam pewności dlaczego to tak długo trwa
    różnie to może być z tymi tatusiami :(
  • Wlasnie, moj syn tez ma taki problem- ponoc jego ex pozbawiona praw
    rodzicielskich, corke wychowuja moj syn tu w polsce ZALATWILA sobie kindergeld.
    nie znamy jej adresu bo ukrywa sie przed alimentami, jest nakaz aresztowania za
    uporczywe nieplacenie ale wiemy ze mieszka w Essen lub w Wupertalu. Jaki to
    Land? i jakie tam sa przepisy co do kindergeld. moze wiecie , bardzo prosze
    popytajcie.
  • Nadrenia Północna - Westfalia. Przepisy o Kindergeld są takie same. Poszukiwać
    międzynarodowym listem gończym.
  • Witam! Właśnie przyjechałam od męża z Niemiec bo byłam na urlopie. Załatwiłam
    również sprawę związaną z zasiłkiem rodzinnym na moje drugie dziecko któremu
    wstrzymano zasiłek z powodu 18 lat. Dostarczyłam druk E-401 który ściągnęłam z
    Internetu syn wypełnił w szkole do której uczęszcza i zaniosłam do oddziału
    zasiłków rodzinnych w Niemczech. Przyjęli i męzowi wyrównają w przyszłym
    miesiącu. Były na postach pytania ile my czekaliśmy na rodzinne. Otóż 1/2 roku
    od złożenia dokumentów. Ważne jest prócz druków unijnych do zasiłków rodzinnych
    zaświadczenie o tym że nie pobiera się zasiłku rodzinnego w Polsce. Dla Niemców
    ważna jest bardzo czytelna sytuacja rodziców odnośnie tego czy osoba zostająca w
    Polsce pracuje -to zaświadczenie o tym że od dnia złożenia wniosku w Niemczech
    prac8uje nadal, jęzeli nie pracuje to zaswiadczenie z Bezrobotnego o okresie bez
    pracy. Nie trzeba podawać dochodów tylko okresy czy się pracuje czy też nie.
    Dokumenty sa załatwiane w Polsce i urząd odsyła sam do Niemiec.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.