Ubezpieczenie zdrowotne Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Studiuje w Niemczech, wiec musialam sie ubezpieczyc. Jestem
    ubezpieczona w AOK. Mam takze "europejska Karte ubezpieczenia
    zdrowotnego" /EKUZ/(ta niby internationalna) (na takiej moj ojciec
    np. byl tuaj u lekarza jak byl u mnie na urlopie) Moja kolezanka,
    ktora tez ma ta karte, wymeldowala sie z AOK i chodzi tutaj do
    lekarza na ta "internationalna" poki co nie spotkala sie z odmowa
    przyjecia.
    Na podstawie EKUZ przysluguja swiadczenia zdrowotne w zakresie
    koniecznym. /czyli?/
    I teraz zastanaiam sie zeby tez sie wymeldowac z AOK, wkoncu to 57
    euro w kieszeni, ale czy przy okazaniu EKUZ potem ni eokaze sie ze
    jednak bede musiala sama cos doplacac??
  • zanim zaczelam pracowac bylam ubezpieczona tylko i wylacznie w polsce i mialam
    karte ekuz. bylam na nia co prawda tylko u lekarza rodzinnego i ginekologa, ale
    wszedzie byla honorowana.
    --
    "Hey, you sass that hoopy Ford Prefect? There's a frood who really knows where
    his towel is!"
  • Niestety nie wiem nic na temat tej karty internationalnej. Wiem natomiast, ze
    uczelnia wymaga potwierdzenia, ze jest sie ubezpieczonym w gesetzliche
    Krankenkasse. I z tego, co wiem, to ta kasa chorych co semestr przesyla
    potwierdzenie, ze nadal sie oplaca u niej skladki. Ubezpieczenie jest warunkiem
    pozostania na studiach. Ja na przyklad niedawno mialam problem, bo mnie AoK
    wymeldowala bez mojej wiedzy (pomimo, ze nadal brali kase). I pewnego pieknego
    dnia dostalam wiadomosc z uniwerku, ze jesli im nie przedstawie dowodu
    posiadania ubezpieczenia, to mnie exmatrykuluja. Nie wiem, jak to ta twoja
    kolezanka zalatwia. Ona tez studiuje?
  • mozesz byc tec ubezpieczona w polskiej kaie, chodzi i o ubezpieczenie
    zdrowotne, a nie o kraj czy kase chorych
    na jakiej podstawie cie AOK wymeldowalo?
    --
    dem-wahren-schoenen-guten.de/Wollschwein9.htm
  • > na jakiej podstawie cie AOK wymeldowalo?

Spytalam kiedys pewna lale w AoK, czy mozliwe by bylo przejscie na ubezpieczenie
    rodzinne do meza. Odparla, ze nie, absolutnie. Bo to, bo tamto. Ze niby
    obowiazkowo musze byc ubezpieczona oddzielnie. Tymczasem miesiac pozniej dostaje
    list z uniwerku, ze mnie eksmatrykuluja, jak im nie przedstawie dowodu
    ubezpieczenia. Szczeka mi opadla, bo przeciez nie bylo podstaw, aby AoK wymowilo
    mi ubezpieczenie- studiowalam i placilam skladki. Ja sama tez nie zlozylam
    pisemnego wymowienia. Okazalo sie, ze ta lala sama mnie wypisala, bo uznala, ze
    ja postaram sie o ubezpieczenie rodzinne w kasie meza. Nie wiem, jak to zrobila
    bez mojej pisemnej rezygnacji, nie mowiac juz o tym, ze ja wogole nawet ustnej
    rezygnacji nie skladalam. Udalo mi sie szybko zalatwic ubezpieczenie w kasie
    meza. I jednak nie ma zadnych przeciwwskazan. A od AoK do dzis slowa przeprosin
    nie uslyszalam.
  • jsli bylas u meza ubezpieczona, to jednak bylas ubezp i o to chodzi
    wiec uni niczym cie grozic nie moglo, pewnie mieli od AOK dane, ze nie placisz
    skladek
    tez sie dziwie o tym przejsciu, bo trzeba zlozyc wniosek i podpisac go
    aha, przysluguje ci zwrot kosztow ubezpieczenia od tego czasu, jak jestescie
    malzenstwem
    --
    dem-wahren-schoenen-guten.de/Wollschwein9.htm
  • > jsli bylas u meza ubezpieczona, to jednak bylas ubezp i o to chodzi

Do tej pory bylam ubezpieczona w AoK. Dopiero po tym, jak dowiedzialam sie, ze
    AoK rozwiazalo ze mna umowe, bo za duzo myslalo, ja postaralam sie o nowe
    ubezpieczenie. Napisalam to przeciez.

pewnie mieli od AOK dane, ze nie placisz
    > skladek

Skladki byly placone. To takze napisalam juz chyba dwa razy. Od Aok dowiedzieli
    sie jedynie, ze umowa jest rozwiazana.
  • Pobralismy sie w maju. I ja do sierpnia nie korzystalam z tego przywileju-
    posiadania ubezpieczenia rodzinnego. Kazdy z nas mial dalej swoje. Ale potem
    stwierdzilam, ze po co mamy wydawac kase na cos zbednego. W sierpniu chyba
    poszlam sie spytac, czy bylaby wogole taka mozliwosc opuscic AoK i przejsc do
    meza. No i wtedy wlasnie mi powiedziano, ze nie, bo takie sa przepisy. Pare
    tygodni pozniej dostalam ten list z uniwerku, ze nie jestem ubezpieczona. W
    zalaczeniu list, ktory uniwerek dostal od AoK, ze umowa zostala wymowiona i ze
    ja od maja nie jestem ubezpieczona (od maja, bo wowczas sie pobralismy).
    Tymczasem ja przeciez od maja dalej regularnie placilam im skladki i nieczego
    nie wymawialam. Ale kit. Udalo mi sie to jakos rozwiazac. Zaplacone skladki
    przeszly po jakims czasie na nasze konto. Takze problem sie rozwiazal w calosci.
    Ale niesmak pozostal. Szczegolnie, ze gdy sie poskarzylam, nie potrafili znalezc
    winnego i nawet mnie nie przeprosili za to cale zamieszanie. A ja przez nich
    moglam wyleciec ze studiow. Takze o AoK mam swoja opinie.
  • Nie podalas info od kiedy masz karte EUZ i czy w w formularzu do niej podawalas kierunek studiow, to troche nielogiczne ale mozliwe, czyli czy przyjechalas tu bez ubezpieczenia i poszlas do AOK a pozniej wyrobilas sobie EKUZ.
    Polecam kazdemu studentowi TK bo to najlepsza kasa a skladka w kazdej dla studenta jest taka sama poza wieloma
  • Nie podalas info od kiedy masz karte EUZ i czy w w formularzu do niej podawalas kierunek studiow, to troche nielogiczne ale mozliwe, czyli czy przyjechalas tu bez ubezpieczenia i poszlas do AOK a pozniej wyrobilas sobie EKUZ.
    Polecam kazdemu studentowi TK bo to najlepsza kasa a skladka w kazdej dla studenta jest taka sama poza wieloma
  • napisze raz jeszcze jak tylko corka odda mi mysz :-D
  • Zanim wyszlam za maz, gdy przyjezdzalam do Niemiec zawsze wyrabialam sobie karte
    EKUZ i na nia chodzilam kilkakrotnie do lekarza (oczywiscie tylko z chorobami
    naglymi, a nie z jakims leczeniem przewleklym). Raz nawet bylam na ta karte u
    urologa i mialam robione USG.

Zdarzylo mi sie bodajze raz, ze odmowiono mi przyjecia do lekarza. Kobieta mi
    powiedziala, ze owszem oni moga przyjmowac pacjentow na ta karte, ale nie jest
    to obowiazek i akurat mnie nie przyjma. Poszlam po prostu do innego lekarza.

--
    Make love, not war :)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.