Dodaj do ulubionych

Jaką perukę z naturalnych czy suntetycznych włosów

22.02.11, 15:42
Witam. Na tym forum jestem pierwszy raz, ale wypowiadałam się juz na tamtym starszym. Z problemem borykam sie już 24 lata. Bywało lepiej, bywało gorzej-teraz niestety jest to gorzej. Jutro wybieram się do lekarza po wniosek na perukę. Kiedyś nosiłam ze sztucznych włosów,była bardzo niewygodna, ale jakość tych perułek kiedys była gorsza. Proszę napiszcie, jaką lepiej kupić. Słyszałam że te z naturalnych są trudniejsze w utrzymaniu i szybciej się niszczą. Pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • marina500 22.02.11, 18:42
    witam.ja przez 2 lata uzywalam dwoch peruk z wlosow prawdziwych przyklejanych do skory.praktycznie co 6 miesiecy mosialam je uzupelniac co wiazalo sie z dodatkowymi kosztami!takie wlosy chociaz ladne sa bardzo trudne do utrzymania szybko sie niszcza.teraz rozwazam taki sam system ale z wlosow sztucznych, zobaczymy czy sie sprawdzi.
  • yv4 22.02.11, 19:06
    Pierwszy raz słysze o takiej metodzie. A czy to przyklejanie sprawdza sie jeżeli głowa jest prawie całkiem łysa? Gdzie to się robi? Ale racja, peruki z naturalnych włosów sa owiele droższe i jak sama napisałaś trudne w utrzymaniu. Teraz technologia jest tak nowoczesna, że te peruki syntetyczne są naprawdę dobrej jakości.Właśnie rozważam zakup takiej peruki, ale chciałam znać Wasze opinie. Pozdrawiam
  • marina500 22.02.11, 19:43
    tak jest to peruka na calkiem lysa glowe ,sa to wlosy na tiulu francuskim kosztowala jedna 6 tys ale sie nie sprawdza dlatego bede chciala sprobowac taka sama tylko ze sztucznych wlosow.jest duzo tansza
  • yv4 22.02.11, 20:09
    Dużo tańsza tzn. ile? 6 tyś to bardzo dużo. Ja chcę się starać o dofinansowanie z nfz. Kiedyś nie patrzyłam na koszty, bo byłam sama. Teraz mam rodzinę i musze racjonalnie planowac wydatki. A gdzie wykonują takie peruki, jak więcej się dowiem to może sie zastanowię. Jest jakaś strona www na ten temat?
  • marina500 23.02.11, 18:41
    na stronie firmy Rokoko jest cos takiego co by mi odpowiadalo nazywa sie luxury na stronie nr 10 kosztuje 907 zl sprobuje moze bedzie ok.
  • bebe1230 23.02.11, 20:58
    ja właśnie dzisiaj zamówiłam z włosów naturalnych(bo do syntetyków jakos nie mam przekonania) i ma mnie kosztowac nie więcej niz 3 i pół tys...włosy słowiańskie, dłuższe, ładny blond...z tym że jest to peruka do ściągania na noc czyli nie będę jej niczym przyklejać...jak odbiorę to się będę chwalić smile
    co do czasu użytkowania to też jest różnie jedną perukę mialam przez 5 lat inna z kolei ledwo rok wytrzymała , ostatnią użytkuje 2 rok i jest na wyczerpaniu tak że nie ma reguły jak długo peruka będzie służyć...
    Gotowe peruki z naturalnych włosów kupisz już od tysiąca zl. tylko pytaj o rozmiary nie kuś się jak będzie dużo za duża , bo wierz mi nie wyregulujesz jej na głowie a jak już to pytaj czy w danym sklepie mają możliwość dopasowania do Twojej glowy SAMA TEGO NIE ZROBISZ
  • magie_bankie 26.02.11, 12:15
    Ja noszę perukę z włosów syntetycznych, głównie niestety ze względów finansowych nigdy nie miałam naturalnych, więc nie mogę porównać. Na zbytni brak wygody to narzekać nie mogę, już sie przyzwyczaiłam, chociaż niigdy to nie będą własne włosy...
    Pozdrawiam Magda
  • yv4 26.02.11, 20:12
    No właśnie, nigdy to nie będą swoje włosy. Ja ostatni raz nosiłam perukę chyba ponad 10 lat temu(przez ten czas choroba mnie "rozpieszczała" plamy były takie, że mogłam je zakryć swoimi włosami aż do dzisiaj gdzie zostało mi chyba 1/4 zarośniętej włosami glowy) i pamiętam, że męczyłam się strasznie. Ale kiedyś peruki były inne nie było takiego wyboru a i wykonanie było gorsze. Teraz jest taki wybór, takie technologie że się gubię i nie wiem jakie są dobre peruki. Ale oczywiście finanse tez wchodzą w grę tym bardziej, że ma się rodzinę i muszę też patrzeć pod tym względem. No i zdaję sobie sprawę, że znowu będę musiała przyzwyczaić się do peruki. Pozdrawiam
  • magie_bankie 26.02.11, 20:39
    Moja pierwsza peruka- tragedia- ciężka, gruba, po prostu koszmar, no i z kilometra było widać, że mam coś na głowie.... Teraz są całkiem inne, a może wtedy trafiłam na kiepską firmę. Teraz, które kupuje są naprawdę lekkie, miła w dotyku- włos jak naturalny, więc nie narzekamsmile No i co najważniejsze wybór ogromny, przy ostatnim kupnie przymierzyłam co najmniej 30 wzorów i kolorów, no i koszta nie tak duże: peruka 500 zł, w tym koszt nfz 250 zł- jak się powtarzam w kolejnym wątku to przepraszam. Ale dziewczyny nie poddawajcie się, w perukach też jesteśmy piękne, no i w każdej chwili możliwe są próby zmiany fryzury, kolorusmile)
  • yv4 26.02.11, 21:27
    Moja pierwsza peruka była identyczna jak Twoja-koszmar, ale dobrze przeczytać, że teraz są o wiele lepsze. W ostatnią środę miałam mieć wizytę u dermatologa, ale niestety lekarz się rozchorował i mam wizytę 2 marca. Mam nadzieję,że mi wypisze wniosek na perukę. Będę miała troche radości w przymierzaniu i zmiany swojego wizerunku, a mam dobrą koleżanke która jest fryzjerką i mam zamiar zabrać ją na takie przymiarki i napewno pomoże mi dobrać najlepszą. Magie_bankie, Twoje posty podnoszą na duchu. Dziekuję
  • kleo9090 29.02.16, 22:02
    kupowal ktos peruke w rokoko.com.pl ?
  • kropka3212 03.10.18, 21:12
    Rokoko ma najszerszą oferę. Peruki naturalne, peruki syntetyczne i peruki systemowe

rokoko.com.pl/krakow
    peruka.pl/1891/gdzie-kupic-peruke
  • kleo9090 29.02.16, 22:02
    kupowal ktos peruke syntetyczna w rokoko.com.pl ?
  • ewelina7777-1981 04.03.16, 20:33
    Witam wszystkie Panie.Szukam chętnych na zakup peruki na mikroskorze,z wlosow naturalnych w bardzo przystepnej cenie.Sama taka nosze i goraco polecam.chcemy ze znajoma zamówic,ale firma realizujaca zamowienia przyjmuje je tylko od firm lub jesli zamawiana jest wieksza ilosc.Wiecej szczegolow na maila ewelina7777-1981@wp.pl zapraszam serdecznie wszystkie zainteresowane.
  • jola_smo 08.03.16, 18:45
    wiadomość na tego maila nie dociera
  • erni203 27.03.17, 11:34
    dla mnie naturalne peruki są dużo lepsze. w Łodzi jest np. www.peruki.info.pl/ i tutaj naprawdę można dostać perukę skrojoną na miarę
  • amazonka100 25.09.17, 12:11
    Zdecydowanie peruka z włosów naturalnych, nie jest trudna w utrzymaniu jeśli używasz dedykowanych kosmetyków i specjalnej szczotki. Jesli jestes z Warszawy, polecam hairmajestystudio.pl, miejsce z misją, bardzo przystępne cenowo, jesli masz więcej czasu i środków możesz zrobić na zamówienie idealnie dopasowaną do Twoich oczekiwań a jesli mniej, wybierasz opcję gotową.
    Pomaga w doborze profesjonalna osoba, która zna problem z autopsji i stylistka dopasowuje system, bo ja akurat brałam gotową.
  • kropka3212 24.01.18, 21:42
    Cześć dziewczyny.

Byłam dzisiaj w krakowskim sklepie krakow.rokoko.com.pl/kontakt/#krakow
    i mieli tam bardzo duży wybór peruk naturalnych ale sgtrasznie dużo rożnych włosów. Jakie peruki naturalne wybrac jak różnica między nimi taka duża sad(
  • kropka3212 03.10.18, 21:15
    peruka.pl/1891/gdzie-kupic-peruke
    rokoko.com.pl/krakow
  • annula80.nowak 05.04.18, 00:08
    Cześć! Sama się obawiałam peruki, że będzie niewygodna, gryzła w głowę i wyglądała na sztuczną. Jednak technologia produkcji peruk zwłaszcza syntetycznych poszła tak do przodu, że nie raz ciężko odróżnić która jest naturalna a która syntetyczna.
    Ja nie mam doświadczenia w perukach naturalnych, ale w sklepie w którym kupowałam swoją syntetyczną były też naturalne (sklep to "Świat Perku" w Krakowie). Pani sprzedająca miała ogromną wiedzę odnośnie całej tej branży, więc może warto się do nich wybrać i rozwiać wszelkie wątpliwości?
  • woszka79 18.09.18, 09:43
    To zależy, co kto lubi. Peruki syntetyczne są na pewno tańsze, ale te z naturalnego włosia wyglądają moim zdaniem znacznie lepiej. W Krakowie jest bardzo dobry salon z perukami, perukikrakow.pl/sklep-z-perukami-krakow/ . Myślę, że warto się tam wybrać i poprosić Panie z obsługi o pomoc - są bardzo zyczliwe i pomocne, z pewnością pomogą wam podjąć decyzję.
  • asiarybka11 09.11.18, 10:28
    Zgadzam się, że teraz peruki syntetyczne dają radę, ale jednak peruki naturalne są ładniejsze i mają to "coś". Byłam ostatnio w sklepie z perukami w Krakowie przy ulicy Szlak. Mają tam naprawdę duży wybór peruk naturalnych, część można zobaczyć tu www.rokoko.com.pl/peruki-krakow
  • karmelka22 14.11.18, 10:56
    A skąd jesteś? Bo perukę lepiej przymierzyć, nie ma co kupować zbyt pochopnie i przez internet. Jeśli jesteś z Krakowa bądź okolic, to polecam Świat Peruk perukikrakow.pl/ przy ul. Dietla 50 . Mają duży wybór i genialną obsługę smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.