Dodaj do ulubionych

Czy wasze dzieci odziedziczyły AA?

16.09.11, 21:44
Witajcie,
Zgłaszam się na nowym forum i witam na nowo.
Niedawno dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Mam 36 lat.
Truchleję na myśl, że dziecko mogłoby przeżywać to, co ja.
Od 7 roku życia walczę z łysymi placami i jest to chyba najgorsze, co mnie w życiu spotkało.
Obecnie od kilku lat w peruce, nie ma juz czym zasłaniać placów.
Czy wasze dzieci też odziedziczyły tą chorobę? Proszę o odpowiedzi, mam nadzieję, że nie...
Czy łysa matka może urodzić zdrowe dziecko?
Edytor zaawansowany
  • lora.ola 18.09.11, 10:31
    Mam nadzieję, że łysa matka może urodzić zdrowe dziecko. Ja mam termin porodu za dwa tygodnie od samego początku modlę się o to aby moje dziecko było zdrowe. Będę trzymać kciuki za nas obie smile
  • ip1986 18.09.11, 14:24
    U mnie w całej rodzinie nikt nie ma AA,rodzice i siostra zdrowi,ja zachorowałam prawie 2 lata temu,to mam nadzieje,ze ta choroba nie jest dziedziczna,a przynajmniej nie we wszystkich przypadkach,wiec prawdopodobne tez,ze chora mama ,może jak najbardziej urodzić zdrowe dziecko,głowa do góry i trzymam za Was kciuki!
  • lora.ola 19.09.11, 20:27
    U mnie w rodzinie tata cierpi na AA, dlatego się boję sad
  • muchelek 20.09.11, 19:56
    Moja mama też miała w dzieciństwie AA ale teraz jako dorosła w ogole nie ma tego problemu. Ja natomiast całe zycie sie męczę. Ale brat mój nie odziedziczył AA, więc szansa żeby dziecko nie miało jednak istnieje ...będę się tego trzymać. Myślę, że dziedziczy się ogólnie skłonność do chorób autoimmunologicznych a jest ich wiele. U mojej mamy bardzo rozwinęło się reumatoidalne zapalenie stawów, ja natomiast oprócz AA mam chorobę Hashimoto (tarczyca).
  • annovi 21.09.11, 22:53
    dla pocieszenia ja jestem łysa jak kolano a dzieciaki zdrowe (6 i 2 latka). W rodzinie tylko ja choruję na to badziewie. Cały czas martwię się jednak o dzieci np zastanawiam się czy szczepić na pnemokoki bo słyszałam że po tym mogą wypaść wlosy. Starsze dziecko szczepiłam i nic się takiego nie stało ale nie byłam wtedy świadoma że ta szczepionka może zaszkodzić. Ostatnio przeżyłam chwile grozy gdy zobaczyłam na podłodze pukle włosów mojej córeczki - szczęśliwie okazało się że to starszy brat bawił się we fryzjera - nawet nie dałam mu kary tak mi ulżyłowink

Ciekawe jak planujecie rodzić - czy w perukach? Ja drugie dziecko rodziłam w peruce na głowie (cesarka). Mój lekarz o wszystkim wiedział. Teraz szykuję się na operację i zastanawiam się czy informować o tym że noszę perukę przy operacji. Boję się że jak będę musiała ją zdjąć to będzie dla mnie bardzo nieprzyjemne.
  • lora.ola 24.09.11, 12:52
    Zastanawiam się właśnie jak rodzić (termin na dniach). Z jednej strony wiem, że w peruce będzie mi niewygodnie i gorąco, ale z drugiej nie chcę, żeby personel gapił się na moją głowę bez włosów.
    Problemem później pewnie też będzie towarzystwo na sali. Nie śpię w peruce a w szpitalu będę musiała być w niej cały czas, żeby inni nie widzieli sad Ech.. to będzie ciężkie kilka dni uncertain
  • explore 05.03.12, 22:24
    Choroba jak inne autoimmunologiczne uwarunkowana genetycznie, ale musi być czynnik ją aktywujący (stres?), pierwsza w rodzinie miałam aa w wieku 7 lat, nietypowe, bo zakola z przodu i tyłu głowy, kilkanaście lat później małą plamkę, kilka lat przerwy, aż w końcu plamy miałam coraz częściej i coraz większe aż do całkowitego wyłysienia łącznie z brwiami i rzęsami. W międzyczasie aa dopadło mojego tatę, miał 50 lat, pierwszy i ostatni raz, wyłysiał całkowicie, włosy odrosły mu ładniejsze, ale z chorobą zaznajomili się u mnie - mi teraz nie chcą odrosnąć, a zarówno moje jak i taty doświadzczenia wskazywałyby, że odrosną. Taty siostra też miała aa, druga ma łuszczycowe zapalenie stawów zdiagnozowane dopiero w tym roku, a ja do 9 lat borykam się z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Mama ma problemy z tarczycą. Mimo to uważam, że chorobę posiadam z linii taty.
  • bebe1230 30.09.11, 10:19
    Ja mam dwoje dzieci (23 i 17 lat) i żadne z nich AA nie ma , myślę ze nie powinnaś martwić się na zapas...smile
  • zlotkadorotka3 24.02.12, 14:08
    U nas w rodzinie mąż choruje no i niestety mój synek też zachorował ma cztery latka. Ale myślę ze każdy przypadek jest inny.Jedni chorują i udaje mi się, a inni próbują wszystkiego i nic.Życzę powodzenia !!!!
  • hercia10 12.03.12, 13:14
    Ja choruję 38 lat ,mam 3 synów jeden z nich 3 lata temu miał pare placków ale mu zarosły i mam nadzieje że na zawsze .
  • lizuska24 10.05.12, 13:53
    Oj jak dobrze to słyszeć. Ja słyszałam, że często choroba uaktywnia się dopiero ok 15 roku życia, a skoro Twoje dzieci są dorosłe i nic to jest nadzieja dla mojej malutkiej, która za 1,5 msc pojawi się na świecie.
    W mojej rodzinie ojciec chorował na łysienie androgenowe. Nie wiem czy to możliwe, że łysienie plackowate jest z tym powiązane i czy mogłam odziedziczyć je po nim. U mnie ujawniło się właśnie ok 13-15 roku życia. Dokładnie nie pamiętam. Chociaż jak sięgam pamięcią do lat ze szkolnej ławki pamiętam z 5-6 klasy podstawówki epizod gdzie jedna z koleżanek z klasy siedząc za mną słyszalnym półszeptem powiedziała koledze że jestem łysa. Zauważyła plamkę. Więc zaczęło się to wcześniej. Może w wieku 10-11 lat. Przynajmniej moje pierwsze wspomnienie związane z tą chorobą jest z tego okresu. Mam siostrę która jest okazem zdrowia. Natomiast u mnie równolegle z tą chorobą występuje jeszcze bielactwo (to już na pewno odziedziczone po ojcu) i tarczyca.
  • lizuska24 10.05.12, 13:55
    Cieszę się z postu bebe bo chyba niechcący wyszło inaczej.
  • miisev 08.05.12, 20:19
    Cześć dziewczyny smile

jestem studentką psychologii i prowadzę badania do pracy magisterskiej z zakresu psychodermatologii. Poszukuję osób chętnych do wzięcia udziału w całkowicie anonimowym, internetowym badaniu polegającym na wypełnieniu 2,3 ankiet. Póki co jedną osobę już mamwink - jest nią mój chłopak, który choruje na AA od dwóch lat, jednak bardzo potrzebuję Waszej pomocy! Jeśli macie jakieś pytania dotyczące psychodermatologii lub macie chwilę wolnego czasu , aby pomóc mi w realizacji tego badania, piszcie proszę na miisev@gazeta.pl . Pozdrawiam!
  • magie_bankie 27.05.12, 12:22
    Witam, ja w rodzinie jestem jedyna z aa i mam nadzieję, że ostatniasmile
    miisev, jeżeli nadal potrzebujesz chętnych do ankiety, to ja mogę, jak najbardziej Ci pomócsmile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka