Dodaj do ulubionych

Peruka silikonowa ?

07.08.12, 23:13
Co sądzicie o perukach silikonowych? Mierzyłam taką która ma po obwodzie silikonowy pas dookoła szeroki na ok. 2 cm. Jej zalety to to, ze doskonale przylega i trzyma sie mocno bez uzycia zadnych taśm, wiec mozna ją błyskawicznie załozyc i np. szybko otworzyc komus drzwi. Jedno mnie zastanawia, czy nie boli głowa od tego ciąglego ścisku, czy da sie w niej wytrzymac cały dzien?
Do wyboru mam teraz taką lub zwykłą z regulacją z tyłu glowy na gumki.... no i nie wiem co zdecydować. Włosy w obu przypadkach naturalne.
Edytor zaawansowany
  • bebe1230 10.08.12, 20:45
    muchelek napisała:

> Co sądzicie o perukach silikonowych? Mierzyłam taką która ma po obwodzie siliko
    > nowy pas dookoła szeroki na ok. 2 cm. Jej zalety to to, ze doskonale przylega i
    > trzyma sie mocno bez uzycia zadnych taśm, wiec mozna ją błyskawicznie załozyc
    > i np. szybko otworzyc komus drzwi. Jedno mnie zastanawia, czy nie boli głowa od
    > tego ciąglego ścisku, czy da sie w niej wytrzymac cały dzien?
    > Do wyboru mam teraz taką lub zwykłą z regulacją z tyłu glowy na gumki.... no i
    > nie wiem co zdecydować. Włosy w obu przypadkach naturalne.

peruka nie może uciskać bo będziesz miała wrażenie że za chwilę mózg Ci uszami wytryśnie...ja mam taka wykończoną paskiem silikonowym ale robiona na miarę ... i ona trzyma się glowy idealnie, podklejam tylko po bokach na tzw.baczkach w ogóle jest płytsza i nie nachodzi na kark tak jak te z regulacją ...wcześniej taka miałam i na dodatek na karku podszyta byla chyba flizeliną...wiecznie mialam tam krosty...a powiedz mi czy ta peruka do reszty głowy Ci też idealnie przylega ? bo jak nie to się na nia nie kuś bo dookola będzie uciskać a z tylu będzie odstawał "prózniowy worek"a tak w ogóle w jednym rozmiarze sa te peruki ? moze zapytaj o większą ? swego czasu przymierzalam taką w Rokoko ale na mnie była za duża i za głęboka, łepetyna mi wpadla jak we wiadro smile)) ale tam rozmiarów innych nie mieli
  • muchelek 08.01.13, 19:14
    Bebe, ostatecznie kupiłam chyba dokładnie tą perukę o której piszesz. Tą lub podobną którą mierzyłaś. Jest ona na mikroskórze, z włosów naturalnych, średniodługich, lekko kasztanowych. Jest silikonowa - ma od ucha do ucha pas z silikonu. Z tyłu regulacja na gumki. Wydawało mi się ze ładnie idealnie dolega do czoła i w sumie tak jest, ale czuje sie lekki ucisk przez tą regulację. Poza tym z tyłu wisi balon, tak jak pisalas, powiedziano mi ze to dlatego ze rozmiar jest uniwersalny i musi pasowac dla tych co mają głębszą głowę. A wiec wisi. Najgorsze jest to, ze po paru godzinach poci się czoło a perukę mogę zdjąc gładko jak po maśle, nic jej nie trzyma. Próbowałam przyklejac specjalne taśmy ale do silikonu nic sie nie klei!! Nie wiem w jaki sposób Ty kleisz taśmy na baczkach, czy nie masz tam silikonu? Bo ja mam, wiec nie moge przykleić. A może sa jakieś specjalne taśmy do silikonu? Aż boje sie pojsc do pracy (na razie jestem na urlopie wychowawczym) martwie sie ze będzie mi spadac. Nie mam tej pewności jaką miałam przy uzupełnieniu na zamówienie, klejonym na taśmy. Jeszcze jeden jest mankament, taki ciemny cieniutki pasek na linii włosów na czole, widać go wyraźnie. No ale najważniejsze dla mnie byłoby, żeby nie spadała.
    Zapłaciłam 3200 zł. Chciałabym zapytać, gdzie zamawiałas swoją na miare? Czy w salonie p. Gonery w Warszawie? Ile kosztowała i ile czekałaś. No i czy Twoja równiez ma regulację na dole za pomocą gumek? Czytałam, że nosisz peruki od lat i masz doświadczenie, prosze o radę.
    Pozdrawiam serdecznie
  • bebe1230 09.01.13, 12:06
    Tak zamawiałam na miarę ale ten zakład tylko pośredniczyl bo peruka robiona byla chyba w Chinach...dalam wtedy koło 5 tys.....
    mniej, bo miałam zlecenie na peruke i jakies grosze rabatu do tego dali mi taśmy klejące (na rolce) i jakies próbki kosmetyków i oczywiście obcięcie gratis w moim przypadku było tylko wyprofilowanie grzywki....no i oczywiście podróż z Kraka do Wawy
    takie same mozesz zamówić przez pośrednictwo rokoko ja jednak wybrałam gonere z tego względu że małe ubytki naprawiaja mi na miejscu nie muszę zostawiać wlosów i czekać nie wiadomo ile, smilebo na Chłodnej pracują perukarze tam też mozna kupić gotowe peruki własnie też w różnych rozmiarach
    swego czasu też miałam taka za dużą tak jak gdzieś wspominalam robił mi się balon z tylu po prostu zrobiłam z tylu nad karkiem zakladkę i zaszylam, jak umiałam tak sobie dopasowalam (z tym ze ta peruka miala siatkę i zadnego silikonu) ale jaki obciach jak mi starą perukę oglądali gdy zamiawiałam nową hahahah no cóż wyszłam z tego stwierdzeniem ze trzeba se radzić jak się blędy robi smile
    mówisz taśmy Ci nie trzymają a jakie masz ja mam na rolce pisze na nich "men line water-hair for men" czyli pewnie są do tupetów męskich więc mocne trzymaja nawet ze trzy dni , zależy jak się pocę to się klej skluszcza i wtedy zmieniam...
    głowa mi sie poci ale tylko w czasie upałow a tak to nie, w ogóle jej na glowie nie czuję oczywiście jak nie śpię smile do spania sciągam jak i majtki bo dlużej mogę uzywać hahaha
    pozdrawiam
  • bebe1230 09.01.13, 12:08
    oczywiście podróz z miasta do miasta na moj koszt bo tak napisalam jakby mi go zasponsorowali hahah
    pozdrawiam jeszcze raz smile
  • bebe1230 09.01.13, 12:15
    i jeszcze najważniejsze bo nie napisalam czekałam na włosy 3 miesiące to raczej standard w każdym zakładzie
  • muchelek 09.01.13, 20:25
    Dzięki za odpowiedzi. Reasumując, jak człowiek nie wyda tych 5 tys. to nie ma co liczyć na zamawianą perukę. Straszne są te koszty. Ja zastanawiam sie jeszcze, czy nie zaryzykować i nie skorzystać z firm z USA, zamówic przez internet (tak jak aglajaa), wydaje mi się że te słynne salony korzystają własnie z tych usług, mają tylko juz przetarte szlaki i zarabiają na tym drugie tyle. Tak myślę, bo wszystko jest dla nich tajemnicą, nawet to gdzie wysyłają włosy do tkania...
    Jeśli chodzi o moje plastry, to są to profesjonalne plastry do peruk, ale nie przyklejają sie do silikonu, a ta peruka nie ma po obwodzie nic innego jak tylko silikon. Więc co tu zrobić??
  • bebe1230 10.01.13, 16:19
    na prawdę nie wiem co Ci radzić...ja nie znam języka i trudno byłoby mi się dogadać czyli zamówić samodzielnie włosy za granicą ... więc tak czy siak musiałabym z czyjejś pomocy skorzystać...
    wracając do peruki i taśm, nie mam pojęcia czemu Ci się ten plaster nie trzyma ja też mam perukę wykonczoną właśnie taką tasmą silikonową ok.2 cm i taśma jak łapnie to czasem musze z pomocy pęsety skorzystać bo odlepic się nie chce smile do skóry głowy też mocno przywiera chyba że mam spoconą głowę to wtedy już nie mam takiego komfortu bo faktycznie nie trzyma tak jakbym chciala
    a przyszło mi teraz do głowy chociaż może to nie ma znaczenia ale te taśmy są dwustronne czy czasem nie ma znaczenia którą stroną lepisz na skórę a którą na silikon ?
  • karooooo 30.01.13, 20:10
    a czy peruka silikonowa to nie taka co jest cała z silikonu>??
    jakaś firma z US chyba to robi

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka