Dodaj do ulubionych

Warszawa - Florencja

04.08.11, 01:10
Google maps podaje 3 trasy z czego zastanawiam sie nad dwiema pierwszymi:

1. 1543km i 17h jazdy przez Katowice, Ostrave, Brno, Wieden, Graz i Wenecje
lub
2. 1795km i 18h jazdy przez Berlin, Norymberge, Monachium, Bolzano i Verone

2 opcja jest moim faworytem pomimo dodatkowych 250km w srosunku do pierwszej opcji.
Jakies sugestie?
Edytor zaawansowany
  • lesio5 04.08.11, 08:47
    Ja bym zdecydowanie wybrał trasę przez Ostrawę. Pamiętając, by do Ostrawy dojechać od Katowic A4 1 A1 (do Wodzisławia) a nie drogą Gliwice - Rybnik - Wodzisław (taką bowiem oferuje trasę google maps po pół roku od oddania nadal nieświadome odcinka A1 pomiędzy Bełkiem a Świerklanami).
    Radziłbym wyjechać wcześnie rano - póki na remontowanym odcinku DK8 do Piotrkowa nie będzie korków.
    --
    Le5zek
  • michaelm3 05.08.11, 03:51
    Trasa przez Ostrawe jest 250km krotsza ale wg. google jedzie sie nia tylko godzine krocej niz opcja przez Niemcy a to o czyms swiadczy.
    Podejrzewam, ze dojazd z Warszawy do granicy i same Czechy to duzo bardziej uciazliwa trasa niz te 500km do Swiecka i szczegolnie 750km w Niemczech, ktore spokojnie mozna pokonac duzo szybciej niz podpowiada g. maps.
    Ale dzieki za wskazowke,
  • lesio5 05.08.11, 10:03
    Do granicy w Świecku jedzie się min 6 h (2 godziny do Strykowa, 2 godziny A2, 2 godziny od końca autostrady). Do Ostrawy dojedziesz w 5 h. Wybór należy do Ciebie.
    --
    Le5zek
  • lesio5 05.08.11, 10:05
    Poza tym zapominasz, że musisz i tak przejechać przez Austrię. Jadąc Ostraw - Brno - Graz omijasz Alpy. Jadąc od Monachium - wręcz przeciwnie.
    --
    Le5zek
  • deoand 05.08.11, 16:42
    Po co kombinować jadąc z Warszawy gdzieś na Świecko Niemcy itd .Droga do Łowicza jest z reguły zakorkowana a dalej chcesz jechać na Poznań czy na Stryków - jak na Stryków to za autostradę do granicy już teraz to dobrze zapłacisz . Skończyły się czasy bezpłatnej jazdy do Konina a klasyczna droga to taka jaka podałeś - korki gdzieś tam będą ale są wszędzie a poza tym droga jest bezpłatna na terenie Polski .

Kolega chciał tak kombinować z Łodzi ale w końcu pojechał po staremu .
  • michaelm3 05.08.11, 23:59
    Cholera, tylko zasialiscie niepotrzebne watpliwosciwink))

40zl za A2 nie gra jakiejs znaczacej roli w porownaniu do komfortu jazdy w zderzeniu ze zwykla dwupasmowka. Wyjezdzam w niedziele rano wiec korki raczej tez mnie nie dotycza.
    Niemcy i A9 wole duzo bardziej od jazdy w Czechach, do ktorej mam awersje. W Austrii czeka mnie tylko 100km ale za to sama trasa ma dosc duze walory estetycznewink
    No i na koniec Wlochy ale tego ani z jednej ani z drugiej strony sie nie przeskoczy.

PS. Jechaliscie ostatnio w Czechach? Jak to wyglada?
  • deoand 06.08.11, 19:29
    Ano zawsze tak jest jak sie zaczynasz pytać ... kolega też mi taka trasę z Łodzi przedstawił ale w końcu pojechał klasykiem .
    Ja jechałem w niedzielę ale dwa miesiące temu z Łodzi do Krakowa i specjalnych korków nie było na gierkówce a do Cieszyna to od zjazdu na autostrade do Krakowa to tylko rzut beretem . Zawsze możesz w jedna strone pojechac jedna trasą a w druga -drugą .
    pozdrawiam
    Na forum Chorwacja ,Czarnogóra Słowenia jest duzo relacji właśnie z czeskich dróg bo tamtędy jeźdżi się do Chorwacji przez Czechy i Austrię .
  • lesio5 08.08.11, 09:32
    Nie chcesz przez Czechy, jedź przez Słowację.
    Choć najbardziej optymalny jest taki przebieg zahaczający trochę o Czechy.
    I tak musisz kupić winietę austriacką, więc chociaż ją wykorzystaj godziwie przejeżdżając przez Austrię kilkaset, a nie kilkadziesiąt kilometrów.
    Jadą w niedzielę, będziesz jechał pod prąd korków - ludzie będą wracali znad Adriatyku.
    --
    Le5zek
  • michaelm3 08.08.11, 20:03
    Tez myslalem o trasie przez Slowacje. Jechalem juz tamtedy do Wloch ale to bylo dawno temu.
    Jeszcze nad jedna opcja sie zastanawiam, A4 przez Zgorzelec, Drezno, Chemnitz i dalej na dol.
    Czy dobrze zakladam liczac 4h jazdy do Wroclawia i pozniej 2h do granicy? Ostatni raz przejechalem te trase w 2005 w godzinach nocnych i zajelo mi to dokladnie 6h.

Dzieki za sugestie,
  • lesio5 09.08.11, 10:14
    Nie liczyłbym na dojazd do Zgorzelca krócej niż 7 godzin. Praktycznie do Wrocławia droga jednopasmowa. Nie bardzo rozumiem tego okrążania Czech ale skoro musisz to raczej przez Berlin.
    Trasą przez Słowację masz autostradę od Żyliny do Florencji. Bez drogi dwupasmowej jest tylko odcinek Czeski Cieszyn - Żylina, niespełna 64 km.. W Czechach nie płacisz za winietę (obwodnica Czeskiego Cieszyna jest bezpłatna).
    --
    Le5zek
  • andiat 02.09.11, 20:02
    a moze zobacz na Viamichelin --ladnie wyznacza trase i fajny jest opis
  • Gość: . IP: *.vectro.com 11.09.11, 13:30
    .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka