Dodaj do ulubionych

Włochy przez Czechy i Austrię - kupować winiety?

20.08.12, 08:10
We wrześniu planujemy wyjazd do Włoch i przejazd planujemy oczywiście autostradami (Czechy, Austria no i Włochy)
Mam pytanie o winiety - czy muszę je kupować? Jesli tak to gdzie najlepiej i w jakich są obecnie cenach. Pozdrawiam forumowiczówwink
Edytor zaawansowany
  • Gość: c# IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.12, 11:29
    Nic nie musisz, wal bez winiety. To w Austrii kosztuje jedne 150 euro mandatu (płatne gotówką, kartą lub zatrzymaniem samochodu na poczet kary), a w Czechach nawet więcej. Kontrole są dość częste, szczególnie na odcinkach przygranicznych.
    Pamiętaj tylko o tym, że nawet jeśli przejedziesz bez winiety i nikt cię nie zatrzyma, to mandat i tak zostanie naliczony, bo jest kontrola kamerami nad jezdnią.

A jeśli winietę jednak, jak wszyscy uczciwi kierowcy, zamierzasz kupić, to najlepiej to uczynić na pierwszej stacji benzynowej po przekroczeniu granicy danego kraju. W Austrii, na drodze z Brna, jest na terenie starego przejścia granicznego. Kosztuje 8 euro. Czeska zdaje się w tym roku już 310 koron.
  • radek.szpak 26.08.12, 22:27
    A skąd jedziesz do tych Włoch? Ja kiedyś jechałem z Wrocławia, ale przez Niemcy - tyle że to ma sens tylko jak ruszasz z zachodniej polski smile

A winiety trzeba opłacać... Inaczej się nie opłaca big_grin

--
    Mandat z fotoradaru - poradnik
  • bur.bot 23.08.14, 07:59
    Przez Czechy [Cieszyn-Mikulov] zakup winiety jest bez sensu.
  • Gość: Janusz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.15, 15:04
    Temat winiet na trasie do Włoch przez Czechy i Austrię opisuję szczegółowo w artykułach na stronie organizator-turystyki. Każdy kraj szczegółowo z osobna znajdziesz w zakładce podróż samochodem. Podaję tam także szczegółowy wykaz dróg płatnych i/lub ich mapkę. Sposób naklejania winiety i miejsca, gdzie je można kupić.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka