Dodaj do ulubionych

zapalenie gardła

12.06.11, 10:54
witam Wiktorze wczoraj wieczorem dopadło mnie jakieś chorubsko gdybyś mógł doradzić co mam wziąć byłabym wdzięczna z góry dziękuje1. Opis ogólny pacjenta (dziewczynka/ chłopiec, kobieta/ mężczyzna, wiek, budowa ciała)
kobieta 30 lat budowa normalna
2. Szczegółowy opis dolegliwości.
wczoraj wieczorem pojawił się ból gardło dreszcze było mi bardzo zimno położyłam się nie mogłam się dogrzać cała się trzęsłam całe ciało było bardzo ciepłe i spocone a stopy zimne dopiero po 2-3 godzinach zaczęłam się pocić w nocy pojawiła się gorączka ponad 38 stopni pociłam się było mi zimno wszystkie stawy i mięśnie mnie tak mocno bolały że nawet przewracanie się z boku na bok sprawia ból nie mogłam ruszać ręką nogą bo wszystko bolało do tego bardzo silny ból gardło po lewej stroni migdał lewy cały przekrwiony jest na nim biały nalot nieprzyjemny zapach i smak ropy z ust
3. Jakie były pierwsze objawy choroby? Kiedy się pojawiły i w jakich okolicznościach?
wczoraj wieczorem pojawił się ból gardło dreszcze było mi bardzo zimno położyłam się nie mogłam się dogrzać cała się trzęsłam całe ciało było bardzo ciepłe i spocone a stopy zimne
4. Co mogło być przyczyną choroby (proszę opisać czynniki, które mogły mieć wpływ na rozwój choroby - strach, przygnębienie, ból, zbyt wysoka temperatura, nadmierna wilgoć powietrza, przemęczenie, obciążenie pracą, złe odżywianie, szczepienie itp.)
wszyscy w domu tydzień temu mieli podobne objawy może mi dopiero teraz wyszło
5. Ogólny wygląd pacjenta: rozpalony, blady, zwiększenie potliwości. (Jeśli się poci to jak i gdzie najwięcej?)
blada
6. Zachowanie pacjenta: apatyczny, senny, niegrzeczny, pobudzony, drażliwy, agresywny względem otoczenia, szuka towarzystwa lub go unika.
Wszelkie nietypowe i niepokojące zmiany w wyglądzie, zachowaniu i psychice, które wystąpiły w momencie zachorowania.
apatyczna płaczliwa
7. Jaka tendencja wystąpiła w czasie choroby: uderzenie gorąca (rozpalenie) czy marznięcie?
wczoraj zimno marznięcie nie mogłam sie dogrzać dziś jest troszke lepiej ale cały czas jest mi raczej zimno lerze przykryta w łóżku
8. Czy występuje gorączka? Jak wysoka?
wczoraj ponad 38 teraz 37,5
9. Temperatura głowy, ciała, rąk, stóp w dotyku (ręce i nogi bardziej gorące niż normalnie, czy są normalne mimo gorączki?)
głowa ręce ciepłe stop zimne
10. Kiedy i gdzie pacjent czuje się lepiej, a kiedy gorzej (na świeżym powietrzu, w ciepłym pokoju, przy świetle, w ciemności, zmiany pozycji ciała, w ruchu, podczas odpoczynku)?
w łózku przy otwartym oknie żeby był dostęp świeżego powietrza
11. Czy nasiliło się pragnienie z powodu choroby (jakie płyny preferuje, w jakiej ilości i temperaturze)?
tak pije więcej wody zimna przynosi ulgę
Czy spożywane płyny mają wpływ na samopoczucie pacjenta (jeśli tak, to jakie)?
12. Czy wystąpił brak apetytu? Czy spożywane produkty miały wpływ na samopoczucie pacjenta?
tak nie mam w ogóle apetytu
13. Czy wystąpiły jakiekolwiek zmiany w wyglądzie języka, ust, innych błon śluzowych (wilgotność, kolor, struktura, zapach itp.)?
mocno przekrwiony opuchnęty lewy migdał biały nalot na nim zapach i smak ropy z ust
14. Czy wystąpiły nudności, wymioty, biegunka, nadmierna potliwość, wzdęcia? (Cechy charakterystyczne przypadłości.)
mam wrażenie jakby mi się chciało wymiotować
15. Wcześniej przyjmowane środki homeopatyczne (jakie, kiedy, w jakich potencjach)
nie :
--
lb2m.lilypie.com/Hb8np2.png[/img]
Edytor zaawansowany
  • wiktor.online 12.06.11, 15:26
    Sepia, 30C, 3 kulki w roztworze wode 50 ml, 1 raz dziennie, jutro napisz o zmianach
    --
    homeopatia.pl.ua
  • mariolaosa5 13.06.11, 05:52
    witam
    już wczoraj wieczorem czułam mocniejszy ból gardła dziś spojrzałam są już obydwa migdały zaatakowane nawet ten biały nalot jest już na języku w okolicy migdałów śmierdzi bardzo, smak w ustach jest bardzo nieprzyjemny, cały czas zbiera mi się na wymioty od tego smaku w ustach, nawet w nosie zauważyłam zaschniętą jakąś zółtawą wydzielinę podobną do tej jaką miałam przy zapaleniu zatok i podobny zapach takiej ropy, gardło boli najgorzej przy przełykaniu bardzo zaczerwienione oba migdałki
    nie jest już mi zimno nie marzne, stopy ciepłe, gorączki nie mam temperatura idealna 36,6
    bardzo boli mnie głowa okolice czoła nie chce mi się nawet oczu otwierać ani ruszać najlepiej leżeć bez ruchu z zamkniętymi oczami w przyciemnionym pokoju ze świeżym powietrzem
    ból mięśni też minął,nadal brak apetytu wczoraj zjadłam kolacje zmusiłam się i zwymiotowałam pije tylko zimną wode bo przynosi ulgę
    jak jestem przykryta pocę się szybciej niż normalnie
    czy coś mam wziąć czy powtórzyć ten sam lek
    --
  • wiktor.online 13.06.11, 08:23
    Nie, nie powtarzaj, lek dziala. Plukaj gardlo cogodziny slona woda, jutro pisz
    --
    homeopatia.pl.ua
  • mariolaosa5 15.06.11, 14:31
    witam piszę dopiero teraz bo wczoraj nie miałam połączenia z internetem piszę z pracy
    Wczoraj było juz całkiem dobrze ból gardła mniejszy dziś tz teraz ból wraca na prawą strone gardło nadal bardzo zaczerwienione przekrwione ból podczas przełykania gorzej jak ciepłe biały nalot tylko na języku nie mam za bardzo smaku mam stan podgorączkowy czuje lekkie rozbicie tak jak by coś się klarowało oczy takie uczucie jak bym długo czytała zmęczone
    czy mam powtórzyć lek jak wrócę z pracy czy coś innego podać
    --
  • wiktor.online 15.06.11, 18:19
    Tak, powtorz lek
    Sepia, 30C, 3 kulki w roztworze wode 50 ml, 1 raz

--
    homeopatia.pl.ua
  • mariolaosa5 19.06.11, 17:07
    Witam dopiero odzyskałam połączenie z siecią awaria rutera mam nadzieję, że już nie będę miała takich problemów, a pisać z pracy niestety nie zawszę mogę
    Co do moich objawów jest tak:
    pozostał ból ale tak jak by górnej części podniebienia jest obolałe czuje taką ciągła suchość gardła jak bym miała jakąś flegmę często odpluwam takie właśnie coś tz taką flegmę ból podczas przełykania na szyi w miejscu migdałków bardzo nabrzmiałe czuć takie górki czasami aż ból jest taki że zaczynają boleć mnie mnie tak za uszami cały czas boli głowa okolice czoła i skroni mam suchość nosa musze robić takie płukanki bo tak mi zasycha, że robią się strupki mam cieplejszą głowe niż zwykle dłonie i stopy ciepłe co dzień tak po południu około 14 przychodzi taki kryzys chce mi się spać czuje ogólne zmęczenie czuje większy ból tego gardło
    bardzo mi to dokucza czuje przez to gardło niedyspozycje i ciągły brak sił jak bym cały czas była chora
    Czy zaproponujesz mi Wiktorze jakiś lek czy czekać jeszcze aż samo przejdzie ???
    --
  • wiktor.online 20.06.11, 08:49
    Nie, lek nie powtarzaj. Organizm musi sam dac temy rade
    --
    homeopatia.pl.ua
  • mariolaosa5 21.06.11, 17:25
    dziękuję za odpowiedz czekam daje mojemu gardłu się wykazać ale jest ciężko minął ból ale za to pojawiła się zielona flegma która tak mnie rano zatyka że zanim dojdę do siebie to muszę porządnie odkaszlnąć poodpuwać nos tak samo pozaklejany i cały czas mam bardzo nieprzyjemny zapach z ust taki ropny zgniły straszny nawet po umyciu zębów nie mija do tego cały czas ból głowy okolice czoła i skroni i z tyłu za uszami boli nie wiem czy czasami też zatoki się znowu nie odezwią już raz leczyłeś mnie na zatoki
    Tak jak pisałeś czekam cierpliwie ale najgorszy ten posmak w ustach i zapach i ta ranna flegma? Mam wrażenie jakby ta ropa z migdałów cały czas gdzieś tkwiła ale głębiej.
    Może zaproponowałbyś jakiś lek na to pozbycie się nieco zaflegmienia
    --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.