Dodaj do ulubionych

Kotek po kastracji tyje

28.12.11, 14:10
Kochani!
Mój kocurek jest już wykastrowany. Zabieg w znieczuleniu , dzięki kulkom od Wiktora, przeszedł to naprawdę dobrze.
Jest tylko teraz problem, że kot ma niesamowity apetyt i niestey ale widzę że zaczyna tyć.
Podejrzewam że tyje bo zabieg ingerował w jego układ hormonalny.
Czy znacie jakieś sposoby aby złagodzić ten "stan"?
A może są jakieś kulki dla wykastrowanych kotów?
Edytor zaawansowany
  • ewa164 27.01.12, 15:08
    Przede wszystkim, niezależnie od kulek, warto zainteresować się naturalnym sposobem żywienia kotów. Nie wiem, czym żywisz Twego kota, ale jeśli to "gotowe, zbilansowane karmy" to otyłość masz jak w banku. Poszukaj informacji na temat diety BARF ( jest już dość sporo w polskim języku) - poczytaj i do dzieła. Taki sposób żywienia stosujemy już od kilku lat i problemy z kocią otyłością się skończyły.
  • gra2010 31.01.12, 08:39
    Dzięki ewa164 za radę, ja też w miedzy czasie dowiedziałam się o tej diecie dla zwierząt.
    co prawda nie jestem w stanie w calości - z racji niestety wygody - zrezygnować z kupnego jedzenia. Karmię kota dwa x dziennie i rano daję mu surowe mięso lub podorby a wieczorem kupne "świństwo".
    Ale nawet ta zmiana spowodowała ze jego waga "zatrzymała się".

Co do tej diety, to jest to też wskazówka dla ludzi jak ważna jest prawidłow dieta złożona z "żywych" substancji odżywczych a nie kupne prefabrykaty.
    I dlatego koncerny chąc nas żywić jedzeniem GMO abyśmy póżniej kupowali ich chemicze leki.
  • ewa164 31.01.12, 22:12
    Z mojego doświadczenia mogę Ci podpowiedzieć, że dla wygody najlepiej raz na jakiś czas przygotować sobie zapas porcji popakowanych w woreczki - wieczorem wyjmujesz z zamrażarki i zostawiasz w lodówce na rano, a rano wyjmujesz porcję na wieczór.

I oczywiście czyste mięso i podroby nie wystarczają dla prawidłowego żywienia kota - żeby był zdrowy i nie miał niedoborów, konieczne jest dodawanie suplementów - m.in. wapnia (np. w postaci zmielonych skorupek jaj), tauryny, witaminy i innych ( albo gotowego zestawu suplementów, który tylko dodaje się do mięsa) - dlatego najwygodniej jest robić zapas mieszanki wg określonego przepisu, który starczy na dłuższy czas.

Takie żywienie w pierwszej chwili wydaje się skomplikowane, ale bardzo szybko można się nauczyć korzystać z gotowych przepisów i opracować najwygodniejsze metody dla siebie.
    Znam osoby żywiące w ten sposób nawet kilkanaście kotów (np. hodowcy) - przygotowanie mieszanki dla jednego kota to bajka.

Polecam forum poświęcone tej tematyce: www.barfnyswiat.org/
    Temat bardzo szeroko opracowany, dla początkujących (i nie tylko) jest tam mnóstwo cennej wiedzy smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka