Dodaj do ulubionych

Czy zaszczepić przeciw pneumokokom?

10.12.10, 15:40
witam.
całkiem przypadkiem trafiłam na to forum, z czego się bardzo cieszę :)
ostatnio rozmawialam z przyjaciółką, która się mnie radziła, czy szczepić syna (6 lat) przeciw pneumokokom, czy nie. Chłopczyk ma zespół Aspergera, istnieje podejrzenie, że mogła chorobę wywołać w okresie niemowlęcym szczepionka skojarzona. Koleżanka bardzo boi się wszelakich szczepień.
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
--
Koziarnia ma już...

wyGODNE
Obserwuj wątek
    • tijgertje Re: Czy zaszczepić przeciw pneumokokom? 10.12.10, 16:57
      u nas pneumokoki wprowadzili do kalendarza szczepien 5 lat temu, szczepili wszystkie dzieci, ktore nie skonczyly 2 lat, moj sie nie zalapal i potem jakos nie zaszczepilam. Szczepienia zalecajaq glownie dla dzieci ponizej 3 lat, albo starszych, ktore nie chodzily do zlobka czy przedszkola, bo tam najlaptwiej sie zarazic i starsze dziecko przedszkolne jesli nawet nie chorowalo, to prwadopodobnie jest nosicielem. Pneumokoki sa najgrozniejsze dla malych dzieci i osob starszych. Nie sadze, zeby ZA zostalo wywolane przez szczepionke, pojawienie sie objawow moglo sie nalozyc w czasie. 6-latka, jesli chodzi do przedszkola to nie widze juz sensu szczepic, mojego tez juz szczepic nie bede. Co innego gdyby mial ze 3 lata.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka