Dodaj do ulubionych

Warszawa-diagnoza na oddziale dziennym Litewskiej?

20.10.11, 10:03
Ma może ktoś doświadczenie z obserwacja i diagnozami na Litewskiej w Warszawie?
Od pani psycholog słyszałam, że wygląda to tak, że w umówionym okresie przyprowadza się dziecko co jakiś czas na 2-3 godziny. Dzieci bawią się w grupie pod okiem specjalistów (psychiatry, psychologa i neurologa), którzy wyciągają wnioski z obserwacji.
Chciałabym wiedzieć jak to naprawdę w praktyce wygląda, co ile są te spotkania, jak długo w sumie to trwa itd.
--
Nasze bliźniaki mają...
Konstanty ma już...;)
Nasze zdjęcia ;) Foto Kostek :) blog "starszaków";) blog młodszego ;)
Edytor zaawansowany
  • aga_sama 20.10.11, 11:37
    Mnie zaufana lekarka odradzała oddział na litewskiej. Pani nie jest psychiatrą, ale ma taką specjalizację, że trafia do niej wiele dzieci z zaburzeniami ze spektrum i sama pracuje na działdowskiej, czyli w "siostrzanej" placówce.
  • aga_sama 20.10.11, 12:38
    aaaa i napisz proszę jak Wasze negocjacje w sprawie szkoły dla syna. Tutaj albo na priv.
  • agnieszka_i_dzieci 20.10.11, 14:37
    Mogę napisać tutaj ;)
    Patryk od trzech dni chodzi do szkoły z oddziałami integracyjnymi, ale do klasy "normalnej".
    Jest nieźle - ponieważ pierwszego dnia miał trudności to ustaliliśmy, że odbieramy go troszkę wcześniej (o 12). Wczoraj było bez problemowo, dziś nieco gorzej (robił ostry bunt, bo nie mógł pewnych rzeczy robić po swojemu). Ale bardzo pozytywnie odbieram różnicę podejścia pracowników szkoły do problemów z dzieckiem - zadzwonili dziś, że mają problem, grzecznie poprosili czy mogłabym przyjść. Patryk był u pani pedagog, spokojnie porozmawialiśmy, uspokoił się, poszedł potem jeszcze na obiad z grupą, a ja porozmawiałam z pedagog (miło, sensownie, bez oskarżeń).
    --
    Nasze bliźniaki mają...
    Konstanty ma już...;)
  • calosciowezaburzeniarozwojowe 22.10.11, 01:16
    Agnieszko, znam Ciebie i Twoje dzieci z widzenia z placu zabaw ;-).
    Napiszesz jaka to szkola wyszla Wam naprzeciw?

Odnosnie Litwskiej, to chyba kiedys dawno temu na tym forum ktos pisal zniesmaczony, ze leki od razu chcieli dziecku wlaczac - poszukaj moze w starych watkach.
  • agnieszka_i_dzieci 22.10.11, 10:45
    > Agnieszko, znam Ciebie i Twoje dzieci z widzenia z placu zabaw ;-).
    ;D To jak nas kiedyś jeszcze zobaczysz to może się ujawnisz? ;)
    > Napiszesz jaka to szkola wyszla Wam naprzeciw?
    Szkoła z oddziałami integracyjnymi na Teligi (nr.318). Jestem bardzo z niej zadowolona - zupełnie inne podejście do dziecka, Patryk tam też bryka i sprawia kłopoty, ale potrafi się uspokoić przy pomocy pani pedagog, chętnie tam chodzi, wspomina co panie mówiły... Ostatnio w momencie dużych nerwów z jego strony dostał do wyboru - stara się uspokoić i wrócić do sali, żeby pójść z grupą na obiad czy dzwoni po mamę i wychodzi wcześniej. I wybrał obiad, który zjadł spokojnie i bez szaleństw. Ze mną spokojnie rozmawiają, mówią co trzeba z nim przepracować, z czym jest problem, a przy tym chwalą za to co było ok (i nie oskarżają zaraz o przemoc czy inne błędy wychowawcze)
    --
    Nasze bliźniaki mają...
    Konstanty ma już...;)
  • calosciowezaburzeniarozwojowe 22.10.11, 21:51
    Ujawnie sie , a jakze ;-).

Fajnie, ze masz dobre doswiadczenia ze szkola na Teligi i to w klasie nieintegracyjnej. Zanim zobaczylam, ze juz macie miejsce, chcialam doradzic szkole na Dembowskiego, na mnie b. dobre wrazenie zrobila sama szkola, jak i atmosfera tam panujaca i otwarcie na dzieci trudniejsze z calym dobrodziejstwem inwentarza ;-).
  • rohatyna 23.10.11, 14:00
    agnieszka_i_dzieci napisała:

> Ma może ktoś doświadczenie z obserwacja i diagnozami na Litewskiej w Warszawie?
    > Od pani psycholog słyszałam, że wygląda to tak, że w umówionym okresie przyprow
    > adza się dziecko co jakiś czas na 2-3 godziny. Dzieci bawią się w grupie pod ok
    > iem specjalistów (psychiatry, psychologa i neurologa), którzy wyciągają wnioski
    > z obserwacji.
    > Chciałabym wiedzieć jak to naprawdę w praktyce wygląda, co ile są te spotkania,
    > jak długo w sumie to trwa itd.

A ja wręcz przeciwne mam doświadczenia :
    Diagnostyka na oddziale dziennym na Litewskiej jest bardzo cenna i fachowa. Oddział prowadzi Pani dr.Gabriela Jagielska , świetny specjalista i cudowny człowiek - bez względu na to jakie posiada czy nie posiada tytuły i specjalizacje . Bardzo pomogła mojemu synowi
    " wyjść na prostą " Jest Jej podopiecznym od 8 lat . Polecam - jeśli tylko będą miejsca. Mój Michał chodził tam codziennie - oprócz sobót i niedziel pomiędzy 9 a 14. Do dziś - tylko Jej mówi o swoich " tajemnych " i " najskrytszych " problemach. Przed nikim innym nie jest w stanie aż tak się otworzyć .
    Pozdrawki
  • aguska10 24.12.17, 17:11
    Znalazłam stary post. zy ktoś był ostatnio na Żwirki i Wigury na oddziale dziennym?
  • madziulec 24.12.17, 21:55
    My wpadliśmy na SOR przez przypadek z ostra deprechą.
    Ale nie zalecano nam w ogóle oddziału ze względu na pobyt tam dzieci / młodzieży w problemami z jedzeniem, samobójstwami itp.

--
    Wsparcie dla Misia - chłopca z Zespołem Aspergera

Poradnik Autystyczny - wszystko co chcesz wiedzieć o autyzmie a wstydzisz się zapytać

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.