Dodaj do ulubionych

świadczenie , o co tu chodzi???

29.05.12, 08:39
Słuchajcie ja nie wiem czy śmiac sie czy płakać w związku z tym chaosem informacyjnym dot. dodatku do swiadczenia pielegnacyjnego w wysokości 100 zł na wniosek , czy to jest celowe działanie ???? Bo nie ma oficjalnych info na ten temat ,nie dostałam żadnej informacji z urzędu , od dawna juz chodzą słuchy że koniec z tym dodatkiem juz nie bedzie wypłacany , natomiast własnie zupełnie przypadkiem natknełam sie na artykuł z którego wynika że do konca maja należy złozyć wniosek poniewaz ta pomoc bedzie nadal wypacana. aha więc jesli to prawda dowiedziałam sie przypadkiem że mam 2 dni na złozenie wniosku? Ręce mi opadają , czy ktoś z Was ma jakies konkretne informacje i sprawdzoną wiedzę na powyższy temat?
Edytor zaawansowany
  • mika2 29.05.12, 08:50
    Tak, to prawda. Też dowiedziałam się przypadkiem - z tego forum:) Trzeba napisać wniosek, że wnioskujesz o dodatkowe 100zł za kwiecień, maj i czerwiec do świadczenia pielęgnacyjnego. Podobno od lipca już będzie o 100zł więcej na stałe, ale to jeszcze nic pewnego.
  • nadja11 29.05.12, 08:57
    więc to prawda ? jeszcze nie dawno własnie tu na forum pisaliście jasno i wyraźnie koniec z dodatkiem swiadczenie nie bedzie podniesione , rodzice protestowali przed kancelarią premiera lecz bez skutku.Przekaz był jasny dla wielu. Jesli ejdnak jest mozliwosc starania się o pomoc
    dlaczego nie ma żadnych oficjalnych informacji , nie dotarłao do mnie żadne pismo urzędowe ???? Równie dobrze mogłabym wcale nie trafić na taką informację albo np w przyszłym tygodniu kiedy byłoby juz za późno i takich osób jest pewnie więcej czy to jest bałagan czy celowe działanie żeby ewentualnie oszczędzić?
  • czarna_ida 29.05.12, 09:11
    Rozporzadzenie weszlo 9 maja. Do konca maja masz zlozyc wniosek o te dodatkowe 100 zlotych, do kwietnia, maja, czerwca. Bedzie wyplacone z wyrownaniem. jesli Ci placą te 520 zlotych.
    Nie mowi sie ze bedzie na stale od lipca, predzej od listopada, ale to tez nie jest pewne.
    Niektore MOPSy przysylaja zawiadomienia, inne nie, zalezy od ludzi. Nie wiem czy celowe dzialanie czy nie.. Zamiescilismy tez na FB, tutaj tez ktos juz to zrobil..
  • tata_szefika 29.05.12, 10:05
    Do nas MOPS już w ubiegłym tygodniu dzwonił. Zawsze dzwonią i przypominają jeśli ktoś nie złożył wniosku.
    --
    Julka i Jej autyzm
  • monna16 29.05.12, 10:12
    U mnie też nie było żadnego pisma. Dowiedziałam się przypadkiem od koleżanki która pracuje w MOPSie. Kogo zna do tego zadzwoniła. Nie wiem czy gdziekolwiek pofatygowali się i dzwonili lub wysyłali info pocztą, dlatego też warto odwiedzać to forum, bo tutaj najprędzej się dowiesz.
    --
    Autystyczne dziecko nie jest gorsze od innych, jest tylko trochę inne...
    Świat autyzmu, nasz świat: forum.gazeta.pl/forum/f,10034,Inny_Swiat.html
  • mamawaw 29.05.12, 12:29
    ja dostałam pismo z mopsu juz z wypłonionym drukiem , musiałam tylko odnieść i sie podpisać:)
  • nadja11 29.05.12, 13:29
    Na szczęscie mam bardzo blisko urząd więc byłam już zlozyc ten wniosek ,powiedziałam im ze info mam z mediów że nie dostałam żadnej informacji na ten temat z urzędu , a oni że faktycznie nie informowali ... dobrze że tak sie złożyło ze dowiedzialam sie dzis a nie w piątek.
  • yula 29.05.12, 19:08
    Ja też dzis złożyłam wniosek, dowiedziałam sie z forum 20-go, a nasz MOPS dowiedział sie 24-go, dzwonić na pewno nie dzwonili, czy wysyłali zawiadomienie listownie dowiem sie gdzieś do końca tyg. może.
    --
    Julia,Maksiu i Tatianka:)
    http://maks-ostrowski.cba.pl/ - strona syna
    KRS 0000 326 128 cel szczegółowy: Ostrowski Maksymilian - 035

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka