• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Poradnia ul. Koszykowa/ul. Narbutta w W-wie Dodaj do ulubionych

• 31.07.12, 17:45
    Poproszę o opinie korzystających z terapii przy Koszykowej lub Narbutta w W-wie? Jak długo czekaliście na zajęcia dla dzieci w w/w poradniach? Co proponują? Trzeba chyba zainteresować się państwowymi terapiami, nie wiem jak długo będzie mnie jeszcze stać na opłacanie zajęć w prywatnym ośrodku.
    Zaawansowany formularz
    • 31.07.12, 19:40
      Syn miał tam wizytę w marcu zeszłego roku (wtedy syn CZR miał 3,5 roku). Robiliśmy tam orzeczenie, nigdy go tam nie zapisywałam na terapię. Pod koniec sierpnia 2011 sami zadzwonili do mnie, ze mają wolne miejsce i mogą zaproponować dziecku pełną terapię od września. Z tego co pamiętam proponowali: logopedę, psychologa, pedagoga. Nie jestem pewna czy też SI. Zrezygnowałam bo miałam już wszystko dograne w innej PPP. Nie wiem co teraz proponują.

Jeśli chodzi o czas oczekiwania, to nie wiem czy przypadkiem nie mają takich samych przepisów jak na Pilickiej. Dziecko które jest zapisane w kolejce na Pilicką może z braku czasu nie mieć teraz zajęć. Ale mają obowiązek zaproponować zajęcia najdłużej po roku oczekiwania. Tu może być tak samo, ale najlepiej zadzwonić do nich.

--
      http://www.11street.pl/vardata/gify/smoki/smoki020.gif
      Upór bezsensowny, nabiera sensu, gdy jest trwały... ;)
    • 02.08.12, 07:43
      ja nie znam poradni o których piszesz z terapii, ale jeśłi szukasz "państwowo" to napewno najszybciej znajdziesz w Krasnalu na tarchominie.
      Nie ma szału z ilością zajęć- my dostaliśmy 5 rodzajów zajęć, po pól godzina każde. mają też zaletę że nie czekasz bo starają się dać "coś" każdemu. Maja też ofertę przedszkola dla autystów ( chyba 3 razy w tygodniu po kilka godzin).
      Na koniec sierpnia będą układać grafiki wiec teraz jest najlepszy okres zeby sie zapisac- ale trzeba odbyć wizytę u ichniejszego psychiatry a na nią zwykle sie czeka.
      Jeśli chodzi o Pilicka to niestety to, ze powinni zaproponować coś w ciągu roku chyba nie zawsze działa- córka była diagnozowana ponad rok, temu i dotąd czekamy.
      teraz nawet jeśli się doczekamy to nie skorzystamy bo córka idzie do przedszkola oraz zostaje w prywatnej terapii, a 7 srok za ogon nie da się złapać.
      • 02.08.12, 10:40
        > Jeśli chodzi o Pilicka to niestety to, ze powinni zaproponować coś w ciągu roku
        > chyba nie zawsze działa- córka była diagnozowana ponad rok, temu i dotąd czeka
        > my.

Mi powiedziano, ze będą dzwonić pod koniec sierpnia, jak będą układać grafiki.
        Mój syn też ma terapię gdzie indziej i zastanawiam się czy skorzystać. Ale Pilicka ma TUS, którego w obecnej poradni nie mamy. Warunkiem odbycia tam terapii są minimum 3 zajęcia (tzn 3 różnych specjalistów) - inaczej im nie zapłacą. Ja się zastanawiam na TUS'em, i może dodatkowo logopeda i SI. Te zajęcia mu nie zaszkodzą, jeśli będzie miał dwa w tygodniu. Teraz wszystko zależy od tego jakie terminy (godziny) zaproponują. Może się okazać że też zrezygnuje, jeśli będzie kolidować z innymi zajęciami.

--
        http://www.gify.info.pl/gify/zwierzeta/zaby/3.gif
        Upór bezsensowny, nabiera sensu, gdy jest trwały... ;)
        • 02.08.12, 19:58
          Dostalismy sie na turnus wakacyjny i terapie na Pilickiej od wrzesnia po ponad roku oczekiwania.
          --
          • 03.08.12, 23:08
            okazuje sie, że wypadliśmy z kolejki na Pilickiej bo bylismy w krasnalu. Te dwa ośrodki sie chyba dogadały, żeby wykluczyć sytaucje gdzie jedno dziecko korzysta z zajęć w obu ośrodkach a to jest zabronione ( ze względu na zasady finansowania)
            Jednak nie mieliśmy na nich ciśnienia bo dla nas dojazdy tam to masakra, nawet na konsultacje zdarzało się jechać 2 godziny.
            obecnie zostaliśmy tylko w trybie konsultacyjnym na Pilickiej.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.