20.10.12, 17:27
Poradzcie coś proszę, bo ręce mi już opadają. Młody ma problemy z wypróżnianiem - kupa ostatnio co 8 dni, a potem w bólach... podajemy syrop (lactulosum) dieta bogatoresztkowa, ale efektów nie widać. Młody przestaje jeść i zaczął spadać z wagi.
Byliśmy teraz na badaniach w szpitalu (dot. zaburzeń metabolicznych), podstawowe wyniki ok, na resztę czekamy, w usg zmian nie ma.
Obawiam się, że to jednak kwestia psychiki, Młody od września w przedszkolu, wcześniej klub malucha, ale tam nie było problemów. Panie w przedszkolu wzięły się do dzieła i postanowiły go odpieluchować. No i mieliśmy problem z oddawaniem moczu, ale z kupą nie zauważyłam problemu, dopiero od 2 tygodni. Panie mają przykaz, żeby odpuścić. Tylko nie wiem teraz jak "pracować" nad Młodym. Sytuacja wygląda tak, że ostatnia kupa we wtorek, mamy sobotę i nic. Brak mi pomysłów.
Edytor zaawansowany
  • nefret_ete 20.10.12, 18:20
    Syn przestał mieć zaparcia po wyleczeniu candidii(wcześniej trwały 2,5roku). Od roku ma dietę b/m b/c, probiotyki. Ksylitol zamiast cukru(u niektórych dzieci może powodować biegunkę, ale u nas na pewno wspomaga zapobieganie zaparciom)
  • mamamariuszka 20.10.12, 18:30
    U nas tez pomogło podleczenie candidii, wprowadzenie probiotyków, stewia zamiast cukru, no i raz zmuszona byłam zrobić synkowi lewatywę, bo nie mogłam patrzeć jak się męczy. Od tamtej pory już nie ma problemów. Tutaj może być jednak istotniejsza jakaś kwestia psychologiczna.
  • marektatojakuba 21.10.12, 10:58
    Jeżeli podajesz laktulozę, to tylko tę bardziej stężoną i dobrze oczyszczoną z cukrów prostych (wywołują wzdęcia). Do wyboru masz Lactulose-MIP, ewentualnie Duphalac lub Normalac.
    Jeżeli zależy Ci na doraźnym przełamaniu zaparcia to w przypadku dziecka mogą pomóc makrogole (bardzo bezpieczny lek także dla dzieci). Do wyboru masz Olopeg (niestety na receptę i formalnie od 18 r.ż., ale ja bym się tym nie przejmował) lub Forlax (bez recepty).

Oczwiwiście te leki powinny być stosowane jak lekarz wykluczył jakieś organiczne przyczyny, a zmiana diety nie przyniosła pożądanych rezultatów.
  • nefret_ete 21.10.12, 11:25
    U nas przez 4 mce tzw leczenie wyglądało tak: dieta+ lewatywa, potem nadal dieta, duphalac, forlax, dicoman, probiotyki. NIC nie pomogło. Mały cierpiał nadal. Dopiero wyleczenie candidii i dalsza dieta w tym ksylitol załatwił sprawę na dobre.
  • alcia555 21.10.12, 19:03
    Ja też u syna mam problem z zaparciami dawałam mu różne leki nic nie pomagało nawet zmiana diety Okazało się ,że może mu pomóc tylko psycholog,teraz jest lepiej odblokował się robi co drugi ,trzeci dzień , ale to podobno jest w normie.
  • kas2009 26.10.12, 21:50
    Psycholog jest, że tak powiem w natarciu, a grzyby muszę znów sprawdzić.
  • mamawaw 28.10.12, 06:58
    u nas forlax, olej lniany(ten z apteki-trzymany w lodowce) a jak juz jest b. zle to parafina
    strasznie mi go szkoda :(

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.