Dodaj do ulubionych

podejrzane zach. dziecka prosze o rade

02.12.12, 14:53
corka, ma 2 latka ur w 34tc przez cc w zagrazajacej zamartwicy plodu dostala 6 pkt. miala przedluzona zoltaczke. od 3 mca zycia zaobserwowany niedowlad lewej strony szczegolnie reki, rehabilitowana przez prawie rok, neurolog od poczatku mowil ze jest opozniona w rozwoju psycho ruchowym. dzieki pracy i cwiczenio nadrabiala zaleglosci ruchowe, zaczela chozic majac 16 mcy ale dopiero teraz chodzi sprawnie wczeniej miala zaburzenia rownowagi, w eeg zmian nie ma w TK sa wykazane zaiki kory mozgowej, asymetria mozgoczaszki. corka fizycznie dorownuje rowiesnikom ale rozwoj psychiczny odbiega od normy czyli zaczela gaworzyc ok 12 mca zycia i do tej pory nie mowi wydaje dzwieki typu yyyy i pokazuje palcem, czasem uda jej sie powiedziec ciag sylam babababab,tatatat, papappa, mamamama, rozumie wszystko co do niej mowimy, wykonuje wiekszosc polecen ale ma problem z pokazaniem paluszkiem jakiegos przedmiotu. niestety potrafi wpadac w szal wtedy wali glowa w co popadnie, zrywa firanki, rzuca wszystkim, nie pozwoli sie dotknac, gryzie siebie lub np lozeczko,fotel. czasem trwa to nawet kilka godzin, jestesmy obydwie wykonczone. dziecko slyszy dobrze. ww tym tygodniu ide do logopedy a do psychologa na pocztku stycznia. neurolog ze szpitala powiedzial ze dziecko wymaga wlasnie konsulatcji psychologicznej i duzo pracy aby prawidlowo moglo sie rozwijac a neurolog ktory nas prowadzi powiedzial ze dziecko nie wymaga rehabilitacji i dal tylko skierowanie do foniatry. czytajac posty na forum widze ze moje dziecko ma problem tylko nie wiem jak mu pomocz gory dziekuje za wszelkie rady
Obserwuj wątek
    • aniaurszula Re: podejrzane zach. dziecka prosze o rade 02.12.12, 15:15
      zapomnialam dadac ze corka nigdy nie lubila jak dotykalo sie jej raczek ja tlumaczylam sobie zema uraz po rehabilitacji miala przykurcz raczki i niedowlad, zawsze wyciera rece jak tylko je troche pobrudzi np. potknie sie i upadnie na piasek od razu pokazuje raczki i trzeba je wytrzec bo inaczej placze. lubi wszystko odkladac na miejsce , starsza corka lubi balagan wokol siebie wiec sie cieszylam ze mam mala pedantke.
    • halogen75 Re: podejrzane zach. dziecka prosze o rade 02.12.12, 18:12
      Myślę, że neurolog wypowiedziała się w temacie rehabilitacji być może mając na myśli ruchową, o której dość sporo piszesz. Zdarza się bowiem, że dziecko choć ma ogromne problemy z motoryką dużą zaraz po urodzeniu, po pewnym czasie nadgania i wyrównuje się z rówieśnikami. W zasadzie masz już pewną drogę ruchów wytyczoną, bo piszesz, ze chcesz iść do logopedy, potem do psychologa. Neurolog dał dodatkowo skierowanie do foniatry więc myślę, że należy również skorzystać. Być może któryś z tych fachowców Was dalej poprowadzi lub naprowadzi na kolejne kroki.

--
      Człowiek, który podjął decyzję, by zwyciężyć, nigdy nie powie "niemożliwe"...
      www.dzieciom.pl/16924
      www.dzieciom.pl/16925
      • aniaurszula Re: podejrzane zach. dziecka prosze o rade 02.12.12, 20:06
        dziecko nadrabia zaleglosci w rozwoju ruchowym . najbardziej opozniona jest w mowie a wszyscy mowia ze ma czas tylko do kiedy mamy czekac, u foniatry juz bylismy sluch ma prawidlowy. o specjalistach do ktorych powinnam sie zglosic z dzieckiem dowiedzialam sie miedzy innymi na tym forum. niestety lekarze bagatelizuja pewne nieprawidlowosci, owszem nasz pediatra sporo mi wytlumaczyl jak mam postepowac z dzieckiem w napadzie histerii i jak do tego nie dpouscic tylko niestety nie jestem super mama i czasem nie zdarze trafic ze corka chce jesc i sie zaczyna sie atak szalu w ktorym najbardziej matrwi mnie gryzienie siebie i walenie glowa w co popadnie i brak kontaktu z nia nie reaguje na otoczenie. to tylko jeden z przykladow bo takich sytuacji jest sporo np taki atak zaczyna sie z nienacka. mam nazieje ze Wasza pomoca damy sobie rade
    • hansana Re: podejrzane zach. dziecka prosze o rade 04.12.12, 18:11
      Poszukaj dobrego zespołu specjalizującego sie w diagnozie całościowych zaburzeń rozwoju- jesli wykluczą, to skierują Cie w inną stronę. Jeśli potwierdzą będziesz wiedziała co robić.
      ale jeślii uważasz, że z dzieckiem jest coś nie tak, to pewnie tak jest, tylko nalezy ustalić co i co dalej.
      Mnie też na diagnozę zaprowadziła intuicja- dziecko dostało ją w wieku 2 lat mimo że wszyscy mówili, ze przesadzam, że dziecko ma czas itd ( wcześniak, powikłana ciżą podobnie jak u Ciebie).
      • polaa27 Re: podejrzane zach. dziecka prosze o rade 04.12.12, 18:53
        Jako mama skrajnego wcześniaka z doświadczenia wiem, ze nawet najlepszy neurolog ocenia głownie rozwój ruchowy no i podstawy rozwoju psychoruchowego w 1. roku życia. W wieku jakim jest twoja córeczka psycholog dziecięcy to dobry adres. Dodatkowow zrobiłabym małej diagnozę SI, bo takie zachowania agresywne i autoagresywne mogą siadczyć o takich zaburzeniach i warto zebyście w miare szybko to cwiczyli. Powodzenia:)
        • polaa27 Re: podejrzane zach. dziecka prosze o rade 04.12.12, 18:56
          Teraz przeczytałam Twój drugi post i myślę że dobra diagnoza SI i ćwiczenia są naprawdę wskazane. Z tego co piszesz o rączkach dziewczynka ma pewnie nadwrażliwość dotykową. Warto żeby ktoś zdiagnozował ja całosciwo odnośnie innych zmysłów, bo zaburzenia SI mogą nieźle namieszać w rozwoju dziecka.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka