Odroczenie obowiązku szkolnego. Proszę o pomoc Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Jak załatwić odroczenie od obowiązku szkolnego na rok?
    Tzn. dziecko na 5 lat i od września 2013/2014 może jeszcze zostać w przedszkolu.
    Ale za rok będzie musiał iść do I klasy, a moim i terapeutów zdaniem powinien iść wtedy do zerówki.
    Synek ma diagnozę CZR.
    Może ktoś załatwiał takie odroczenie i poradzi mi, jak się za to zabrać, jakie dokumenty zebrać?
    • do odroczenia potrzebna będzie opinia wychowawcy ,opinia pedagoga składa się w ppp i piszę się podanie o odroczenie obowiązku szkolnego.Czy syn ma orzeczenie kształceniu specjalnym?
    • Aktualnie jesteśmy na etapie załatwiania odraczania obowiązku szkolnego. Julka posiada orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego i wg słów urzędników w takiej sytuacji jest to prosta sprawa. Niestety trzeba trafić na kompetentnego urzędnika. Może ten wpis coś ułatwi: Odraczanie obowiązku naszej Julki
    • Ja dodatkowo robiłam w ppp testy gotowości szkolnej ale mój synek ma 6 lat i od września powinien pójść do pierwszej klasy. Potrzebne są jeszcze opinie terapeutów prowadzących dziecko ale tak generalnie to powiedziano mi w ppp, że jest to decyzja rodziców a poradnia musi mieć jedynie dokumenty - diagnoza , opinie terapeutów, na podstawie których wystawi odroczenie, u mnie nie ma z tym problemu.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.