Dodaj do ulubionych

Orzeczenie pkt. 7 i 8

20.09.13, 10:45
Witam!
Mam stanąć z synem na komisji.Dowiedziałam się że jeśli w/w pkt. będą na "tak" to należy mi się zasiłek w wysokości około 600zł. Ja nie pracuję i nie mogę podjąć pracy ze względu na różna zajęcia i terapie na które uczęszczam synem. Są one zawsze około południa bo terapeuci pracują do 15stej. Czy jest szansa że orzecznik to uwzględni? Jak porozmawiać o tym na komisji? Czy wystarczy jak przedstawię sprawę tak jak tu? Czy potrzebne mi będą jakieś dodatkowe zaświadczenia?

Serdecznie proszę o pomoc mam, które już to przeszły, które mają praktyczną wiedzę.

Pozdrawiam.
Edytor zaawansowany
  • marychna31 20.09.13, 11:19
    NIestety wszystko zalezy od komisji.

To o czym piszesz to nie zasiłek ale świadczenie pielęgnacyjne (620 zł +200 zł +ubezpieczenie, miesiecznie).
    U mnie zawsze na komisji były głupie dyskusje na temat pkt 7. Ostatnio więc wydrukowałam to:

"W rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 1.02.2002 r. w sprawie kryteriów oceny niepełnosprawności u osób w wieku do 16 roku życia jest napisane:
    § 2. 1. Do stanów chorobowych, które uzasadniają konieczność stałej opieki lub pomocy dziecku, należą:
    5) całościowe zaburzenia rozwojowe powodujące znaczne zaburzenia interakcji społecznych lub komunikacji werbalnej oraz nasilone stereotypie zachowań, zainteresowań i aktywności. "

Jak widać z powyżeszego jedynym dokumentem potrzebnym do otrzymania 7pkt jest diagnoza lekarska - aytyzm lub Zespół Aspergera.

I głupie dyskusje się skończyły. Jesli dostaniesz orzeczenie bez pkt 7 (8 z reguły nie jest żadnym problemem) to w ciągu 2 tygodni mozesz się odwołac do komisji wojewódzkiej. Jesli będzie taki problem napisz do mnie przeslę ci wzór pisma odwoławczego, które powinno zadziałać. tez dostałam je na forum i chętnie pomoge teraz komuś innemu.
  • jak-nie-ja-to-kto 20.09.13, 19:36
    Dzięki :)
    Ale mój syn ma opinię o lekkim stopniu upośledzenia. Więc nie mam co liczyć na ten pkt. 7?
  • marychna31 20.09.13, 21:23
    > Ale mój syn ma opinię o lekkim stopniu upośledzenia. Więc nie mam co liczyć na
    > ten pkt. 7?
    Najważniejsza jest diagnoza, nie opinia. Jaką ma diagnozę?

No i jak mówiłam: wszystko zalezy od komisji - w jednym miejscu nie ma problemu, w innym jest.
  • anna30780 20.09.13, 22:40
    Ja mam syna ktory ma diagnoze.Najpierw segmatycznopregmatyczne zaburzenie rozwoju mowy.A teraz znowu diagnoze autyzm atypowy.W poniedzialek jade na komisje.Czy otrzymam punkt 7 i 8 nie wiem.Co moze mi pomoc aby go zdobyc? gdzie znajde to rozporzadzenie?
  • marychna31 21.09.13, 12:10
    Ja wydrukowałam dokładnie ten tekst:

""W rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 1.02.2002 r. w sprawie kryteriów oceny niepełnosprawności u osób w wieku do 16 roku życia jest napisane:
    § 2. 1. Do stanów chorobowych, które uzasadniają konieczność stałej opieki lub pomocy dziecku, należą:
    5) całościowe zaburzenia rozwojowe powodujące znaczne zaburzenia interakcji społecznych lub komunikacji werbalnej oraz nasilone stereotypie zachowań, zainteresowań i aktywności. "
    samo rozporządzenie pewnie będzie w necie.
    Diagnoza autyzm pod to podpada. Wcześniejsze diagnozy nie mają znaczenia.
  • anna30780 21.09.13, 12:24
    A pokazac to juz na komisji? bo u nas tylko wypytuja i pisza a obraduja potem bezemnie.Wiec pewnie przy mnie nie powiedza czy uwazaja ze wymaga stalej opieki czy nie.
  • blekitnalaguna123 22.09.13, 22:00
    anna30780 napisał(a):

> A pokazac to juz na komisji? bo u nas tylko wypytuja i pisza a obraduja potem b
    > ezemnie.Wiec pewnie przy mnie nie powiedza czy uwazaja ze wymaga stalej opieki
    > czy nie.
    Na komisji po kolei będziesz im podawała domunenty, które ze soba przyniosłaś. Oni bedą to oglądać i czytać, więc moim zdaniem nie ma szans, byś mogła zostawić coś nie w temacie stanu zdrowia konretnego dziecka.
    Odpowiedzi nie dostaniesz od razu. Oni później się zbierają, analizują dokumanty i wywiad z Tobą i dopiero podejmują decyzję. Decyzja przyjdzie pocztą.
  • anna30780 21.09.13, 12:26
    Juz myslalam zeby to wydrukowac i dolozyc do dokumentacji medycznej.....
  • marychna31 21.09.13, 14:02
    > Juz myslalam zeby to wydrukowac i dolozyc do dokumentacji medycznej.....

Nie sądze, zeby sie tym zainteresowali.

ja każdemu członkowi komisji, podczas rozmowy mówiłam, ze przyszłam tu po pkt 7 bo orzeczenie bez niego nie jest mi do niczego potrzebne. Mówiłam, że uważam, ze "należy mi sie ten punkt bo..." a prawo to umożliwaia i odczytywałam ustawe z kartki i pytałam kazdego z nich co o tym sadzi. Jak mówił,ze jest przekonany to dawałam spokój, jak mówił, ze nie jest pewny to argumentowałam dalej:) Nie wyszłam z żadnej sali bez zapewnienia, ze punkt dostanę.
  • mimamii 21.09.13, 07:58
    Marychna31, pisalam do Ciebie na priv, doszlo? Moge liczyc na odpowiedz?
  • marychna31 21.09.13, 12:08

--
    Jak długo należy karmić piersią
  • mimamii 21.09.13, 16:39
    Niestety, nie doszlo... Nie mam pojecia, dlaczego...
    Sprobuj raz jeszcze, prosze.
    Jak nie wyjdzie, podesle Ci moj inny adres dobrze?
    Rozumiem, ze Ty dostalas mojego maila?...
    Pozdrawiam i przepraszam autorke watku, za ta dyskusje o prywatnej korespondencji...
  • marychna31 21.09.13, 18:43

Przepraszam- ale poprosił mnie o to ktos jeszcze i pewnie to jemu wysłałam.

Czy otrzymał ten plik, każdy kto chciał?:)
  • pamika82 21.09.13, 20:52
    my przez to przechodziliśmy m-c temu. Dostaliśmy oba pkt na tak. Dostarczyliśmy sporo dokumentów, jednoznacznie na autyzm diagnoza psychiatry, orzeczenia z ppp, opinie psychologiczne czyli tzw twarde dowody. U nas poszło gładko, pewnie komisja nam się trafiła dobra. No i mały akurat miał zły dzień co pewnie też miało wpływ na decyzję. Generalnie starałam się wyglądać na zmęczoną no i powiedziałam, że mały wymaga dużo terapii itd, że musiałam zrezygnować z pracy, bo nie dawałam rady. Jednym słowem skupiłam się na negatywach. Niestety w tym kraju tak trzeba, żeby dostać pomoc. Natomiast nie mówiłam nic w stylu, że mi się należy, nie wyciągałam żadnych ustaw itd bo z doświadczenia życiowego wiem, że w kontaktach z urzędnikami lepiej działa pokorno-ugrzeczniona postawa niż podejście roszczeniowa. Weź ich pod włos, a nie sprawiaj, że będą chcieli pokazać, kto tu rządzi. Taka moja rada. Powodzenia.
    --
    www.facebook.com/PopatrzNaMnieKacperku
  • aniaurszula 22.09.13, 21:36
    ja na powiatowej dostalam symbol choroby ktory wskazuje na calosciowe zaburzenia rozwoju, ale w pkt 7 mielismy nie wymaga.w odwolaniu powolalam sie na cytowany przez ciebie przepis, plus zaswiadczenia z porani pedagogicznej. wojewodzka zmienila nam na korzysc pkt 7 i 6 ( w pkt 6 ze wskazane wsparcie na wymaga ).
  • blekitnalaguna123 22.09.13, 21:56
    marychna31 napisała:

>
    > "W rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 1.02.2002 r. w sp
    > rawie kryteriów oceny niepełnosprawności u osób w wieku do 16 roku życia jest n
    > apisane:
    > § 2. 1. Do stanów chorobowych, które uzasadniają konieczność stałej opieki lub
    > pomocy dziecku, należą:
    > 5) całościowe zaburzenia rozwojowe powodujące znaczne zaburzenia interakcji spo
    > łecznych lub komunikacji werbalnej oraz nasilone stereotypie zachowań, zaintere
    > sowań i aktywności. "
    >
    > Jak widać z powyżeszego jedynym dokumentem potrzebnym do otrzymania 7pkt jest d
    > iagnoza lekarska - aytyzm lub Zespół Aspergera.
    >
    Nie masz racji, zwróć uwagę, że w rozporządzeniu są użyte słowa "znaczne" i "nasilone". Nie każde dziecko z diagnozą autyzm, czr czy zespół aspergera dostanie pkt 7. Wszystko zależy od funkcjonowania konkretnego dziecka. Niedawno byłam na komisji i Młodemu nie przyznano (diagnoza autyzm), gdyż bardzo dobrze funkcjonuje wg tego, co dostarczyłam od lekarza i ze szkoły od terapeutów:( Taką laurkę mu wystawili. Podobno nie sprawia żadnych problemów. Może im nie, ale mi tak. Młody w wieku prawie 11 lat nie jest w stanie zostać nawet na 15 minut sam w domu, nie ma mowy o wyjeździe na kolonie, samodzielnej jeździe autobusem czy nawet siedzeniu w świetlicy szkolnej. Ja pracuję, ale chciałabym mieć ten komfort, że jeśli nie dam rady dalej ciągnąć, to będę miała choć te 820 zł i składki opłacane. Do tej pory (pierwsze orzeczenie jak Młody miał 6 lat) miałam pkt 7, a też pracowałam.
  • marychna31 23.09.13, 18:52
    > > 5) całościowe zaburzenia rozwojowe powodujące znaczne zaburzenia interakc
    > ji spo
    > > łecznych lub komunikacji werbalnej oraz nasilone stereotypie zachowań, za
    > intere
    > > sowań i aktywności.
    Ja ten zapis interpretuję w ten sposób, że do CZR immanentnie przypisane są "znaczne zaburzenia interakcji społecznych lub komunikacji werbalnej oraz nasilone stereotypie zachowań, za interesowań i aktywności". I że nawet jeś nie występują w danej chwili to moga pojawic się zawsze niespodziewanie. I dlatego pkt 7 dla spektrum autyzmu jest obowiązkowy.

Poziom funkcjonowania dziecka na komisji imo nie ma żadnego znaczenia bo komisja to chwila. Przez chwię to każdy może się zachowywac i zupełnie zwyczajnie i jak kompletny wariat.
  • blekitnalaguna123 23.09.13, 21:06
    Nie o poziom funkcjonowania dziecka podszas trwania komisji chodzi, lecz o aktualny, bieżący poziom funkcjonowania w codziennym życiu, bo różne choroby, schorzenia, przypadłości w różnym okresie mogą mieć różne nasilenie i od tego zależy, czy w danym okresie dziecko potrzebuje stałej pomocy czy nie. Inaczej wszystkie dzieci z danymi diagnozami dostawałyby orzeczenie bezterminowe. Zawsze, jeśli stan dziecka się zmienia (w domyśle na niekorzyść), dochodzą nowe fakty (choroby, niebezpieczne zachowania, stwierdza się uu), można ubiegać się o zmianę orzeczenia.
  • marychna31 23.09.13, 21:20
    Odnośnie poziomu funkcjonowania komisja zadaje mi zawsze dwa te same pytania:
    1. Czy dziecko samodzielnie je? (czy jest odżywiane pozajelitowo lub sondą dożołądkowo)
    2. Czy dziecko korzysta z toalety? (czy też musi 24/h mieć pieluszkę)

Nie interesuje ich zupełnie funkcjonowanie na jakiejkolwiek innej płaszczyźnie.

Zanim im nie przyniosłam wydrukowanej ustawy to komisja twierzdziła, ze tylko przecząca odpowiedz na dwa powyższe pytania uprawnia do pkt 7.

> ie dzieci z danymi diagnozami dostawałyby orzeczenie bezterminowe. Zawsze, jeśl
    > i stan dziecka się zmienia (w domyśle na niekorzyść), dochodzą nowe fakty (chor
    > oby, niebezpieczne zachowania, stwierdza się uu), można ubiegać się o zmianę or
    > zeczenia.
    noo, np na drugi dzień. Ty jesteś zadowolona z braku pkt 7 w orzeczeniu twojego dziecka - twoja sprawa ale nie wprowadzaj dziewczyn w błąd, że ich dzieciom się nie należy bo aktualnie dobrze funkcjonują. Autyzm to autyzm.
  • aniaurszula 23.09.13, 21:31
    ja najwiekszych problemach z dziecka a dokladnie jego zachowaniem, umiejetnosciami itp opowiezialam psycholog z poradni. staralam sie powiedziec o wszytkim nawet ze czasem ma problem z przewrotem w lozeczku, ze potrafic wpasc w taki szal ze wszystko zrzuca , zero kontaktu, czasem az do wymiotow itp.psycholog wystawilam nam swoja opinie i uwazam ze wslanie tym sobie pomogla nam uzyskac zmiane w pkt 7 na korzysc. slowa matki musza byc podparte papierkiem z pieczatka
  • blekitnalaguna123 25.09.13, 20:30
    aniaurszula napisała:

> ja najwiekszych problemach z dziecka a dokladnie jego zachowaniem, umiejetnosci
    > ami itp opowiezialam psycholog z poradni. staralam sie powiedziec o wszytkim n
    > awet ze czasem ma problem z przewrotem w lozeczku, ze potrafic wpasc w taki sz
    > al ze wszystko zrzuca , zero kontaktu, czasem az do wymiotow itp.psycholog wyst
    > awilam nam swoja opinie i uwazam ze wslanie tym sobie pomogla nam uzyskac zmian
    > e w pkt 7 na korzysc. slowa matki musza byc podparte papierkiem z pieczatka
    Otóż to, na komisję nie przychodzi się z pustymi rękami. Trzeba mieć opinie różnych osób na temat funkcjonowania dziecka.
  • blekitnalaguna123 25.09.13, 20:29
    Opis funkcjonowania dziecka powinnaś przynieść z przedszkola/szkoły/terapii.
    I nie, nie jestem zadowolona z braku pkt 7 i będę się odwoływać tylko nie mam jeszcze dokładnie sformułowanych argumentów. Pracuję od zawsze i po prostu jeszcze chyba nie doszłam do takiego punktu, w którym powiedziałabym, że sytuacja jest tak beznadziejna, że nie dam rady ciągnąć i pracy i wychowania dziecka. Chociaż nie wiem, czy niedługo to nie nastąpi. Od dłuższego czasu nie ma miesiaca, żebym nie zadawała sobie pytania, czy to już. Natomiast wg komisji każdy rodzic, jak jego dziecko choruje, biega po lekarzach, diagnozuje, jeździ na rehabilitacje i to jest normalne, nie trzeba z tego powodu rezygnować z pracy. Tak mi powiedzieli, trochę sobie z nimi tym razem pogadałam. Syn funkcjonuje dobrze wg nich, chodzi do klasy integracyjnej, świetlica powinna mu zapewnić odpowiednie warunki, a w wakacje każdy rodzic ma problem, co z dzieckiem zrobić, są specjalne turnusy. Nie wszyscy są prymusami w nauce, z pewnościa nie tylko mój syn godzinami się uczy. Do tej pory sobie radziłam, więc dlaczego mam zakładać, że dalej nie damy rady. Dzieci są różne, nie wszystkie zdrowe dzieci chcą wychodzić na podwórko, integrować się z dziećmi, wychodzić do sklepu po drobne sprawunki, brać udział w zajeciach grupowych. Tak mi powiedzieli na moje wyjaśnienia, w czym syn odbiega od swoich rówieśników. W moim przypadku pewnie na taką decyzję ma wpływ fakt, że cały czas od diagnozy dziecka pracuję.
  • marychna31 25.09.13, 20:53

> Opis funkcjonowania dziecka powinnaś przynieść z przedszkola/szkoły/terapii.

Chyba się nie rozumiemy. Moje dziecko dostało pkt 7 (choc nie znam wyżej funkcjonującego autyka) a twoje nie. To ty chcesz mnie pouczać co mam przynieśc na komisję?

Ja ten punkt na wszystkich dotychczasowych (trzech) komisjach dostałam więc dzielę się swoim doświadczeniem z chętnymi jak takie orzeczenie otrzymać. Nie chcesz skorzystać- nie ma przymusu.
  • mamaolka123 22.12.16, 20:58
    Witam.Dostalismy właśnie orzeczenie bez pkt.7 Olek ma 3lata do przedszkola chodzimy na 4,5 godzin bo codziennie terapia Si logopeda a ja nie pracuje bo nie jestem w stanie pracowac Jesli można to ja też poprosze o wzor pisma odwoławczego.I pytanie czy komuś udało sie uzyskać pkt.7 po odwołaniu?
  • iza198428 20.07.18, 08:47
    Witam moja córka ma 02-p choroby psychiczne nieokreślone jeszcze
  • blekitnalaguna123 22.09.13, 21:44
    Jaką dziecko ma diagnozę? Ile ma lat? Do złożenia wniosku potrzebny jest wpis lekarza, on powinien możliwie jak najbardziej treściwie wypełnić swoje "rubryki". Powinnaś dopilnować, by było tam, to co jest najważniejsze dla Ciebie.
    Składając wniosek musisz wpisać, po co ubiegasz się o orzeczenie. Zaznaczasz, że z uwagi na świadczenia. Na pewno będą Cię pytać, czy pracujesz? Wtedy mówisz, że nie, ponieważ opieka nad dzieckiem i jego terapie wykluczają taką możliwość, bo np. musisz dziecko zawiźć/przywieźć do przedszkola/szkoły, na wwr i inne terapie, rehabilitacje, które odbywają się tylko do godziny 15, często odwiedzasz lekarzy, nie masz, co zrobić z dzieckiem w wakacje, bo nie jest w stanie zostać z innymi osobami itd.
    Jak najbardziej powinnaś przynieść wszelkie zaświadczenia i opinie osób pracujących z dzieckiem, dokumentacje medyczną.
  • aniaurszula 22.09.13, 22:01
    niestety nie zawsze towystarcza, na powiatowej wlasnie tak odpowiedzialam na pytanie czy pracuje i nie przyznali na pkt 7. w wojewodzkiej troche podkolorowalam ale bez przesady. pani na wywiadzie powiedziala ze dziecko bedzie mialo wskazanie aby uczeszczalo na wspomaganie rozwoju, spytala sie czy w naszym miescie sa takie zajecia. odpowiedzilam jej ze poradnia chce dziecko skierowac ale nie wiem czy sie dostanie na miejscu wiec jesli trzeba bedzie to bede jezdzic do innego miasta czyli 70 km w jedna strone. podparlam sie tym jezdzilam na rehabiltacje ruchowa 2 razy w tyg przez rok, tam jezdze do specjalistow nawt 2-3 w miesiacu. zadzialalo
  • kasia123m 24.09.13, 09:11
    niestety ja nie dostałam..diagnoza obecna na która zmienili w komisji wojewozdzkiej to c12...czyli chyba calosciowe tak?syn zachowywal się totalnie irracjonalnie..roznosil gabinet gadal głupoty..noi figa...oni uwazaja ze sam potrafi isc siku czy trzymać kromke i jesc wiec nie wymaga stalej opieki...nie ważne ze nie pracuje by go wozic na SI i inne cuda...teraz mogę się odwoylwac do sadu co w Krakowie trwa ponoc rok a szans ponoc mało...
  • aniaurszula 24.09.13, 15:06
    znam przypadek osoby doroslej ktora sie odwolala do sadu i tam wygrala sprawe, obecnie czeka na wyrownanie retu za prawie 2 letni okres . wg mnie odwolaj sie, nawet jak beziesz musiala dojechac jest szansa ze uzyskasz ptk 7
  • baskaaa78 24.09.13, 18:19
    Mam syna 10 letniego z autyzmem,po odwołaniu dziś byliśmy na komisji w Wojewódzkiej w Katowicach i pomimo że lekarz psychiatra , neurolog i psycholog do których chodzimy wyraźnie napisali w dokumentach że syn wymaga mojej opieki , to w ocenie pań na komisji jak dziecko potrafi się samo ubrać i iść do szkoły to jest samodzielne:( i p.7 nie mamy - odwołujemy się do sądu ale czy to pomoże :( nie mam pojęcia jak takie odwołanie napisać i je uzasadnić
  • marychna31 24.09.13, 23:05

--
    Jak długo należy karmić piersią
  • baskaaa78 25.09.13, 09:36
    czy może ktoś pomóc napisać mi odwołanie do sądu od nieprzyznania nam 7 pkt. , bo na komisji panie stwerdziły że syn umie sam się ubrać to jest samodzielny a ma stwierdzony przez poradnie Prodeste AUTYZM i że wymaga naszej opieki ale, ale gdzie tam to się nie liczy:(:( jestem zła
  • baskaaa78 25.09.13, 09:37
    wszystkie pomoce proszę na meila Baskaaa78@interia.pl
    Z góry dziękuje
  • baskaaa78 02.10.13, 21:04
    no i stało się pkt.7 nie dostaliśmy .Komisja wojewódzka podtrzymała decyzję że syn jest samodzielny i tyle. Teraz to nam zostaje tylko sąd ale czy to ma sens? Nie mam już siły , teraz to i ja potrzebuję psychologa i psychiatry:(
  • marychna31 02.10.13, 22:21
    Zastanów sie dokładnie, nad tym czego potrzebujesz, czego potrzebuje dziecko, czego potrzebuje rodzina. Co dla was wszystkich byłoby najlepsze? Jesli uważasz, że opcja z pkt 7 to koniecznie odwołaj się do sądu. To jest własnie wyjście dla osób w takiej sytuacji. Masz w kims wsparcie? Jesteś w jakims Stowarzyszeniu, ktos cię wspiera w realu? Skąd jesteś?
  • baskaaa78 03.10.13, 08:31
    Jestem z Siemianowic. Chciałam mieć możliwość dalszej rechabilitacji dziecka nie martwiąc się czy będe mieć za co opłacić terapie. Wiem że są dzieci bardziej pokrzywdzone przez los, ale mój syn ma Autyzm - dla lekarzy okazał się samodzielny i nie potrzebujący opieki osoby dorosłej.W odpowiedzi otrzymałam..dziecko jest stosownie do wieku samodzielne..może potrafi się ubrać ale pytanie jak? może i umie iść sam 100metrów do szkoły ale czy ja mam pewność że on dojdzie?W świetle prawa rodzic odpowiada za dziecko do 16 roku życia , i teraz mam iść do pracy-kto mnie przyjmnie?żebym mogła pogodzić terapie i prace?( prosze niech państwo zapewni rodzicom dzieci niepełnosprawnych etat to z miłą chęcią podejme prace) a jak synowi coś się stanie to co pójde do pierdla bo dziecko z autyzmem zostało bez opieki:( odwołanie do sądu napiszę ale nie sądze czy to coś zmieni.Przykre jest to że państwo nie ułatwia rodzicom rechabilitacji. Nas kiedyś zabraknie i syn zostanie sam nie zdolny do normalnego funkcjonowania w tym społeczeństwie.
  • dari_a_81 03.10.13, 10:26
    U mnie to samo. W Sądzie sprawa trwała 4 minuty i nie uzyskaliśmy punktu 7. Syn ma wskazane natychmiastowe terapie od ponad dwóch lat- lecz niestety jako czterolatek sam na nie nie pojedzie. Ale jest samodzielny bo potrafi powiedzieć jak ma na imię. I co sędzina zaznaczyła dzięki mojej pomocy funkcjonuje jak należy (?!) czyli lekarze niech sobie piszą co chcą bądź matko rzuć pracę jeździj na terapie i przy okazji stań pod latarnią...:(
  • baskaaa78 03.10.13, 10:59
    przeraża mnie to, oceniają stan dziecka w ciągu kilku minut. Niech sobie każdy lekarz będzie dobe z dzieckiem chorym to zobaczy jak to jest. Też chyba sobie pójde pod latarnie zapracować na terapie i rechabilitację. Nikt przy zdrowym rozumie nie zatrudni matki która ma niepełnmosprawne dziecko bo to się wiąże z problemami.
    Dari a jak wygląda taka sprawa w sądzie skąd jesteście? jeśli można wiedzieć/
    Basia
  • anna30780 03.10.13, 12:56
    Ja decyzje odbieram jutro.
    Trzebaby takiej szanownej pani sedzia lub panu powiedziaec ze pakujesz synka i prosisz o opieke przez tydzien.Jesli uda mu sie pogodzic prace z terapia i ogarnie codzienne dziwne zachowania synka to wtedy zgodzisz sie z decyzja.Bo wg. ciebie nie da sie okreslic funkcjonowania dziecka w ciagu kilku minut
  • dari_a_81 03.10.13, 13:18
    Jestem z Opola, a dodatkowo załamana...
  • kuiad 15.09.14, 15:24
    ja tez poprosze wzór pisma do odwolania.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.