(ulgi) odliczenia od podatku na dziecko z autyzmem Dodaj do ulubionych

Pracuję w Urzędzie Skarbowym i mam dziecko które ma cechy autystyczne. Wiele pytań jest dot. ulgi rehabilitacyjnej, co można odliczyć i do jakiej kwoty. Już wam wyjaśniam co możecie odliczyć. Po pierwsze, dziecko musi mieć orzeczenie o niepełnosprawności.
Jeśli ma, to wydatki uprawniające do odliczeń dzielą się na:
1. limitowane 2280zł( i tu tylko odliczamy benzynę i leki) Urząd sprawdzi, czy mamy skierowanie za potrzebne zabiegi i ile km. nam wychodzi z domu na te zabiegi. Dlatego warto sobie to notować. Jeżeli w ciągu roku wyjdzie nam kwota dojazdów 1000 zł to tylko ją można odliczyć a nie cały limit. A jeżeli wyjdzie więcejc niż podany limit, to niestety trudno. Każde uczestnictwo w zabiegu o ile nie był prywatny (bo wtedy mamy rachunek) musi być potwierdzony, ja podpisuję zawsze listę obecności, że byłam w danym mcu na zabiegach z dzieckiem i potem mi ją kserują i to jest dla urzędu skarbowego wiarygodny dokument.
2. Nie limitowane (odliczamy całą poniesiona przez nas kwotę): i w przypadku naszych dzieci z autyzmem możemy tu odliczyć wszystkie odpłatne (prywatne ) rehabilitacje typu logopeda, SI itp., wszystkie materiały edukacyjne, oraz korzystanie z samochodu dowaożącego na zabiegi (nie naszego osobistego), oraz zwrot za pobyt dziecka na turnusie rehabilitacyjnym (nie nasz jako opiekunów).
Oczywiście na wszystko trzeba mieć rachunki, skierowanie od lekarza, że dziecko w danym roku ma mieć tyle i tyle zabiegów. Co roku nowe skierowanie, bo rozliczamy sie co roku i te zaświadczenia trzeba niestety mieć aktualne. Bierzcie od swoich lekarzy prowadzących dokładne skierowania, zalecania.
Jeeżeli ktoś ma pytania to piszcie.
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Oferty

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.