Dodaj do ulubionych

Bujanie, machanie rączkami u 14mies. synka, co to?

26.11.13, 21:11
Może ja za dużo wymyślam... zaczęłam się dopiero od niedawna zastanawiać nad zachowaniem synka. Otóż, od bardzo dawna, jak siedział z nami na kanapie lubi się mocno bujać w przód i w tył odpychajac się energicznie od oparcia. Widać, że sprawiało mu to radosc. Teściowa twierdzi, ze jego tata robił podobnie. Tylko, że mój synek lubi się też bujać jak siedzi na podłodze, często macha przy tym rączkami na rózne sposoby, poziomo, pionowo itd. itp. Bujając się często odrywa nogi od podłogi i omal się do tyłu nie przewraca. We wózku też lubi robić podobnie aż cały wózek się trzęsie (robi to jak wózek stoi a ja np. płacę za zakupy, może się nudzi?). Jak się buja to robi to zazwyczaj bardzo energicznie, widzę, że jest raczej radosny i jest z nim kontakt, reaguje jak się go zawoła. Synek jeszcze sam nie chodzi, tylko raczkuje. Innych objawów, które mogą wskazywać na autyzm nie znalazłam, no może jeszcze niepokoi mnie, że nie umie pokazywać palcem w książeczce np. zwierzątek i mówi ze 3 słowa i też nie jestem pewna czy rozumie o co chodzi :/ Może za mało go uczyiliśmy poakzywania i nazywania różnych rzeczy, tak sobie teraz myślę. Nagrałam filmik jak on się buja i macha rękami i chce go pokazać neurologowi...
Synek jest ogólnie bardzo wesoły, nie sprawia wrażenia zamkniętego, reaguje żywo na dźwięki, ludzi (obcych się zazwyczaj boi), wiem, że umie odczytać nastroje innych po mimice chociażby. Uwielbia się przytulać, pokazuje co chce, szuka kontaktu. Nie wiem co myśleć o tym bujaniu :/ Czy to zabawa, sposób na nudę, jakieś cwiczenia?
Obserwuj wątek
    • taka_sobie_2 Re: Bujanie, machanie rączkami u 14mies. synka, c 26.11.13, 21:16
      Jeszcze dodam, że mały ma mnóstwo czułości, ja jestem z nim cały cza bo nie pracuję, poza tym śpi z nami w pokoju na dostawce, zawsze reagujemy na jego płacz, nigdy go nie zostawialiśmy jak nas potrzebował, zasypia przy mnie, nigdy sam. Napisałam to na wszelki wypadek gdyby ktoś sugerował, ze bujanie może wskazywać na chorobę sierocą - wiadomo, że dotyka ona nie tylko sieroty...
      • halogen75 Re: Bujanie, machanie rączkami u 14mies. synka, c 27.11.13, 13:05
        14 miesięczne dziecię to jeszcze bardzo mały człowieczek :) Nie sądzę, by ktoś odpowiedział tu konkretnie na zadane pytanie. Bujanie się, machanie bywa wpisane w życiorys dzieci z zaburzeniami ale nie jest regułą i normą. Myślę, że pokazanie filmiku specjaliście nie jest złym pomysłem.
        --
        Człowiek, który podjął decyzję, by zwyciężyć, nigdy nie powie "niemożliwe"...
        www.dzieciom.pl/16924
        www.dzieciom.pl/16925

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka