jaka kwota swiadczenia w 2014 roku?

Inny Świat

założyciel: inny.swiat

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • zastanawiam się czy zmieni się kwota świadczenia w roku 2014? ktoś cos wie?
    • 09.12.13, 15:43 Odpowiedz
      jeżeli pytasz o świadczenie pielęgnacyjne, to słyszałam, że ma wzrosnąć o 200 zł. :)
    • 09.12.13, 22:59 Odpowiedz
      Zasiłek ma wzrosnąć ze 153 zł do 200 zł. A o świadczeniu pielęgnacyjnym nic nie słyszałam.
      • 10.12.13, 07:19 Odpowiedz
        ooo! o tym to w ogole nie slyszalam. chociaż nie sadze żeby dali podwyzke świadczenia i zasiłku, to nie w naszym kochanym kraju:).
        a co do świadczenia, to generalnie miało wzraSTac co rok az do uzyskania kwoty najniższej krajowej. tylko ze poki co nikt nic w MOPS o tym nie wie.
        • 10.12.13, 08:23 Odpowiedz
          przeciez jak swiadczenia wzrosna to bedziemy mialy za duzo pieniedzy i jeszcze jakies zbytki kupimy
          • 10.12.13, 08:47 Odpowiedz
            no właśnie... :) po co komu buty na zimę, albo masło ;)
            • 10.12.13, 08:53 Odpowiedz
              • 10.12.13, 19:29 Odpowiedz
                to jak ja mam rozumieć te stopnie na podstawie których bedzie przyznawane swiadczenie? no i co za wywiady?
                toz to absurd pogania absurdem!!!
              • 10.12.13, 22:09 Odpowiedz
                to jak to bedzie wygladalo , czy jesli obecnie jest przyznane swiadczenie np do 2015 roku to dziecko bezie dostawalo bez zmian czy bedzie weryfikowane wg tego projektu
                • 10.12.13, 22:17 Odpowiedz
                  z tego co doczytałam dzisiaj z różnych źródeł to zwykłe komisje będą przesyłały dokumenty do wojewódzkich i to wojewódzkie będą rozstrzygały o danej grupie. Później oni informują osobę zainteresowaną oraz MOPS, ale czy trzeba się będzie zgłaszać na komisję tego nie wiem, gdzieś czytałam, że tak, gdzie indziej,że nie!!
                  • 11.12.13, 08:24 Odpowiedz
                    to mysle ze może zdarzyć i tak, ze nasze dzieci co niektóre cudownie wyzdrowieją, a rodzicow wysla do pracy. no bo przecież trzeba będzie skads wziąć pieniądze na wyższe świadczenia dla co niektórych, wiec i co niektórym trzeba bbedzie je ukrucic, żeby się nie lenili i wzięli się za uczciwa robote!
                  • 11.12.13, 16:21 Odpowiedz
                    to super jak mnie sciagna do wojewodzkiej to tylko mam 150 km ale coz nie pracuje i mam czas. jakis czas temu czytalam ze sprawa dotyczy osob po 16 roku zycia przynajmniej tak rozumialam.
                    • 01.01.14, 14:06 Odpowiedz
                      Dodatkowe 200 zł utrzymane styczeń-marzec 2014r.

wiadomosci.onet.pl/kraj/rzad-utrzymal-dodatkowe-200-zl-do-swiadczenia-pielegnacyjnego/mpqem
                      --
                      Pierwszy mąż jak naleśnik - zwykle nieudany :D
                      • 01.01.14, 14:33 Odpowiedz
                        A co dalej? Nie będzie tych dodatkowych 200 zł? Jak to się ma do planowanego zrównania do płacy minimalnej w ciągu 5 lat?
                        • 01.01.14, 16:20 Odpowiedz
                          Z tego co jest mi wiadome, będą dzieci albo stawały ponownie na komisję lub będą dokumenty przesyłane na wojewódzkie i oni będą określi grupę. A ma być 5 grup, 1 - dostanie 620 zł a 5 - 900 zł
                          • 02.01.14, 09:38 Odpowiedz
                            ja tez juz troszke dowiedzialam sie w temacie swiadczenia i mam inne niz wy informacje-to co pisala gosiasosno jest juz podobno nieaktualne. otoz bedzie podobno nie 5, a 4 grupy i zmiany beda dotyczyly tylko i wylacznie dzieci stajacych na komisje po 1.01.2014. a jezeli ktos juz bral swiadczenie przed 01.01.2014 to bedzie go bral na dotychzasowych zasadach bez zadnych dodatkowych komisji. aha, i jeszcze jedno-najnizsza grupa nie bedzie brala zadnych pieniedzy, pomimo ze bedzie miala na "tak" pkt 7 i 8.
                          • 02.01.14, 13:58 Odpowiedz
                            Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przygotowało projekt ustawy o świadczeniach pielęgnacyjnych z budżetu państwa.
                            1. Ujednolicenie zasad przyznawania świadczenia pielęgnacyjnego.
                            2. Jeden rodzaj świadczenia dla wszystkich opiekunów nad członkiem niepełnosprawnym rodziny ( w tym opłacanie składek na ubezpieczenie emerytalne, rentowe oraz ubezpieczenie zdrowotne).
                            3. Zasada NR 1 - rezygnacja przez opiekuna z pracy lub niepodejmowania przez niego zatrudnienia. Znika kryterium dochodowego.
                            4. Zakres opieki nad osobą niepełnosprawną będzie oceniany w pięciostopniowej skali Barthela przez Wojewódzki Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności.
                            5. Kwota progu I ( najniższy ) - wynosić będzie 846,42 zł ( z tego 620 zł świadczenia i 246,42 zł na składki ).
                            6. Kwota progu V ( najwyższy ) - wynosić będzie w 2017 roku około 2000 zł ( z tego 1465 zł świadczenia i 535 zł na składki ).
                            7. Wprowadzona zostanie okresowa weryfikacja oceny i wysokość wsparcia. Opinia w sprawie konieczności sprawowania opieki wydawana będzie co do zasady na czas określony. W wyjątkowych przypadkach ( ze względu na stan zdrowia ) - bezterminowo.
                            Skala Barthel - to ocena sprawności chorego pod względem samodzielnego jedzenia, ubierania się, rozbierania, poruszania, higieny osobistej, korzystania z toalety, kontrolowania czynności fizjologicznych.
                            Skala Barthel - ma trzy przedziały oceny:
                            1 - od 0 do 20 pkt. Całkowita niesamodzielność.
                            2 - od 20 do 80 pkt jakiś stopień pomocy osób drugich.
                            3 - od 80 do 100 pkt niewielka pomoc. Może funkcjonować samodzielnie.
                            Uzyskanie 40 pkt i mniej oznacza wymaganie stałej opieki.
                            Osąd tych założeń pozostawiam wszystkim zainteresowanym.
                            • 02.01.14, 14:08 Odpowiedz
                              Ja znalazłam coś takiego

www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20131204/KRAJSWIAT/131209650

--
                              Pierwszy mąż jak naleśnik - zwykle nieudany :D
                              • 02.01.14, 22:02 Odpowiedz
                                Jestem w trakcie zwalníania sie z pracy tzn powiedzialam pracodawcy ze chce sie zwolnic.orzeczenie mam od pazdziernika z pkt 7 8 na tak .do tej pory bylam na maciezynskim na kolejne dziecko.nie bardzo rozumiem o co chodzi .bede musiała znów stawać z małym na komisje?
                                • 27.01.14, 12:27 Odpowiedz
                                  i wiadomo juz cos komus na 100 % co bedzie z tym swiadczeniem? bo ja poki co slysze tylko rozbiezne informacje.
                                  • 27.01.14, 14:38 Odpowiedz
                                    w piatek dostalam decyzje ze mamy przyznane 200 zl na 3 mce i beda wyplacone jak gmina dostanie pieniadza
                                    • 27.01.14, 18:26 Odpowiedz
                                      tak, ja tez dostalam dzis taka informacje. tylko mnie chodzi o skale Bartel, ponowne komisje no i kwote swiadczenia. czy kazdy kto ma teraz (tzn, mial przed 01.01.2014) swiadcenie bedzie je pobieral nadal na tych samych warunkach, czy jego tez beda dotyczyly zmiany.
                                      • 27.01.14, 20:26 Odpowiedz
                                        tez bym chciala wiedziec jak to bedzie wygladalo.
                                      • 28.01.14, 21:17 Odpowiedz
                                        monisia900 napisała:

> tak, ja tez dostalam dzis taka informacje. tylko mnie chodzi o skale Bartel, po
                                        > nowne komisje no i kwote swiadczenia. czy kazdy kto ma teraz (tzn, mial przed 0
                                        > 1.01.2014) swiadcenie bedzie je pobieral nadal na tych samych warunkach, czy je
                                        > go tez beda dotyczyly zmiany.
                                        Teraz masz prawo do świadczenia 620 zł do dajmy na to czerwca 2015 r, tak jak masz termin orzeczenia a później musisz stawić się znowu na komisji. Po zmianie ustawy do tego czerwca 2015 r. będziesz dostawać 620 zł a później staniesz na komisji wg nowych zasad z tym podziałem na grupy samodzielności, wywiadami, opiniami i czym tam jeszcze. Ale jeśli będziesz się starać już zaraz po zmianie ustawy o wyższe świadczenie, będziesz musiała stanąć znowu na komisji ale już wg nowych zasad. Jakie te zasady będą nadal nie wiadomo, bo nad ustawą dalej pracują. Może być tak jak kiedyś tam w styczniu 2013 pisali, że pierwsza grupa dzieci najbardziej samodzielnych nie będzie miała wcale prawa do świadczenia. Mogą zostać zmienione kwoty świadczenia na wyższe lub niższe od tych z projektu z października 2013. Wg tamtego projektu w 2014 r najwyższe świadczenie ma być 900 zł, a w 2017 r 1450 zł, najniższe cały czas na tym samym poziomie 620 zł. Więc jedni by zyskali, inni by stracili, bo dzisiaj dostają 820 zł. Tam na stronie ministerstwa pracy i polityki społecznej jest projekt, w jednym z postów wyżej w tym wątku jest link chyba, i tam są wymienione stowarzyszenia, które konsultują społecznie powstającą ustawę. Może tam zadzwonić do którejś z nich i oni coś będą wiedzieć bliżej, jak ma być zmieniona ustawa. Bo ten projekt z października 2013 został oprotestowany, więc coś w nim muszą zmienić na korzyść naszą, ale co zrobią nie wiadomo.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.