Dodaj do ulubionych

Szkoła Gaudeamus w Józefosławiu/Warszawa

28.07.14, 11:17
Wyczytałam na ich stronie, że Szkoła Gaudeamus w Józefosławiu otwiera od nowego roku szkolnego klasę terapeutyczną dla dzieci z ZA.
Może ktoś jest zainteresowany.
Edytor zaawansowany
  • patrycja62-3 28.07.14, 11:18
    Zapomniałam dodać , że chodzi o klasę pierwszą
  • tzs1980 02.07.15, 13:58
    Witam, bardzo nie polecam tej placówki. Nastawienie jest tylko i wyłącznie na robienie pieniędzy, kadra pedagogiczna bardzo często wymieniania, arogancka Pani Dyrektor, która ma za nic dzieci i rodziców.
  • karol529 24.08.15, 20:23
    Dołączam się do opinii Przedmówcy, szkoła nastawiona na zysk, brak wykwalifikowanej kadry, wartościowi nauczyciele odchodzą z tej szkoły, częste zmiany kadry, brak szacunku dla dzieci i rodziców.
  • ameliawaw 27.08.15, 16:16
    Czy podobne opinie sa o szkole Gaudeamus na Bemowie
  • magdaps1980 05.09.15, 21:21
    podbiję wątek, może ktoś ma doświadczenia ze Szkołą Gaudeamus na Bemowie;bardzo proszę o informacje
  • mama.aspergera 17.09.15, 10:55
    Witam,
    nie wiem jak traktują inne dzieci ale te z ZA jak maszynki do pieniędzy.
    Opowiem Wam naszą historię ,
    Szukaliśmy szkoły dla synka z ZA , trafiłam na reklamę Szkoły Gaudeamus.
    Zostaliśmy umówieni na spotkanie z Panią ?terapełtką? . Pani robi wrażenie bardzo kompetentnej, rozumie problem ach i och i wszystko tak pięknie, zna się na ZA i długo pracowała z sukcesami z takimi dziećmi. Przekonała nas, i byliśmy pewni że znaleźliśmy idealne miejsce dla naszego dziecka.
    Podpisaliśmy umowę i daliśmy orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Dostaliśmy telefon że w orzeczeniu jest napisane że syn miewa zachowania agresywnie wiec zapraszają nas próbę i obserwacje do szkoły. Pojechaliśmy , było ok w rozmowie z Panią terapełtką i dyrektorką szkoły podkreśliłam że zachowania syna mają charakter prowokacyjny i najprawdopodobniej pojawią się na początku nowej szkoły i wtedy trzeba będzie to przepracować .Powiedziałam że jeśli nie są na to gotowi to proszę o taką informację teraz, usłyszałam od Pani terapełtki że oni po to są i pomogą.
    Mój syn był w szkole 4 h ? i dostałam telefon od Pani dyrektor że mamy go zabrać, bo bije i nie dają rady , zabrałam . Następnego dnia nie przyprowadzać !!! rodzice na spotkanie z terapełtką .
    Na spotkanie zabraliśmy psychologa który świetnie sobie radzi z naszym synem również w pracy w grupie z dziećmi i jakoś nikogo nie bije ( bo kompetentna osoba wie jak pracować z Aspergerami ). Pewna byłam że jej rady będą pomocne. Ale o czym mowa jak plan dla nas był już gotowy albo zabieram dziecko ze szkoły albo do lekarza po leki uspakajające ? .Sam na sam z nami pani psycholog i terapełtka z Gaudeamus przyznały że problem jest do wypracowania i one o tym wiedzą ale to sprawa ekonomiczna bo co jeśli rodzice innych dzieci zaczną się skarżyć a to szkoła prywatna i jak to wygląda. Wracając do doświadczonej Pani terapełtki ze spotkania rekrutacyjnego , poprosiliśmy ją żeby wsparła swoje koleżanki swym doświadczeniem ( w końcu taka miała być jej rola ) poszła na zajęcia coś podpowiedziała, skoro koleżanki sobie nie radzą , na co odpisała nam że ona pracuje w wielu miejscach i nie może a po za tym w pełni ufa kompetencją koleżanek i wie że świetnie sobie radzą ? ( Panie oczywiście nowe zatrudnione od tego roku szkolnego , młodziutkie jedna w przedszkolu pracowała)
    A wygląda to tak że gdyby szkoła zatrudniała doświadczonych psychologów i nauczycieli dla dzieci z ZA to niebyła by takiej sytuacji że ktoś został uderzony. Moje dziecko obecnie jest w szkole którą jest zachwycone a fikać próbował tylko dwa razy i kadra zareagowała tak że nikt nie został uderzony , od razu został usadzony, bez telefonów do mnie ( bez leków ) . Bardzo lubi tam chodzić zapisał się już na harcerstwo i do kółka szachowego i nawet w sobotę chce iść do szkoły ? agresja wyparowała .
    Kochani uczcie się na moich błędach przy wyborze szkoły pytajcie o kadrę i sprawdzajcie doświadczenie ludzi którzy będą pracować z waszymi dziećmi . Pytajcie jak będą realizowanie zalecenia z orzeczenia , nie dajcie sobie wmówić że to zalecenia na trzy lata więc w tym roku tylko dwa zrealizują ( Gaudeamus ) a resztę potem. Mają realizować wszystko a jak nie mogą to opłacać wam na zewnątrz od 01.09.2015 mamy nową ustawę która ich do tego zobowiązuje ! jeśli nie dzwońcie do kuratorium tam wam pomogą.
    Pozdrawiam wszystkich rodziców Aspergerków ?
    Witam,
    Zostaliśmy umówieni na spotkanie z Panią ?terapełtką? . Pani robi wrażenie bardzo kompetentnej, rozumie problem ach i och i wszystko tak pięknie, zna się na ZA i długo pracowała z sukcesami z takimi dziećmi. Przekonała nas, i byliśmy pewni że znaleźliśmy idealne miejsce dla naszego dziecka.
    Podpisaliśmy umowę i daliśmy orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Dostaliśmy telefon że w orzeczeniu jest napisane że syn miewa zachowania agresywnie wiec zapraszają nas próbę i obserwacje do szkoły. Pojechaliśmy , było ok w rozmowie z Panią terapełtką i dyrektorką szkoły podkreśliłam że zachowania syna mają charakter prowokacyjny i najprawdopodobniej pojawią się na początku nowej szkoły i wtedy trzeba będzie to przepracować .Powiedziałam że jeśli nie są na to gotowi to proszę o taką informację teraz, usłyszałam od Pani terapełtki że oni po to są i pomogą.
    Mój syn był w szkole 4 h ? i dostałam telefon od Pani dyrektor że mamy go zabrać, bo bije i nie dają rady , zabrałam . Następnego dnia nie przyprowadzać !!! rodzice na spotkanie z terapełtką .
    Na spotkanie zabraliśmy psychologa który świetnie sobie radzi z naszym synem również w pracy w grupie z dziećmi i jakoś nikogo nie bije ( bo kompetentna osoba wie jak pracować z Aspergerami ). Pewna byłam że jej rady będą pomocne. Ale o czym mowa jak plan dla nas był już gotowy albo zabieram dziecko ze szkoły albo do lekarza po leki uspakajające ? .Sam na sam z nami pani psycholog i terapełtka z Gaudeamus przyznały że problem jest do wypracowania i one o tym wiedzą ale to sprawa ekonomiczna bo co jeśli rodzice innych dzieci zaczną się skarżyć a to szkoła prywatna i jak to wygląda. Wracając do doświadczonej Pani terapełtki ze spotkania rekrutacyjnego , poprosiliśmy ją żeby wsparła swoje koleżanki swym doświadczeniem ( w końcu taka miała być jej rola ) poszła na zajęcia coś podpowiedziała, skoro koleżanki sobie nie radzą , na co odpisała nam że ona pracuje w wielu miejscach i nie może a po za tym w pełni ufa kompetencją koleżanek i wie że świetnie sobie radzą ? ( Panie oczywiście nowe zatrudnione od tego roku szkolnego , młodziutkie jedna w przedszkolu pracowała)
    A wygląda to tak że gdyby szkoła zatrudniała doświadczonych psychologów i nauczycieli dla dzieci z ZA to niebyła by takiej sytuacji że ktoś został uderzony. Moje dziecko obecnie jest w szkole którą jest zachwycone a fikać próbował tylko dwa razy i kadra zareagowała tak że nikt nie został uderzony , od razu został usadzony, bez telefonów do mnie ( bez leków ) . Bardzo lubi tam chodzić zapisał się już na harcerstwo i do kółka szachowego i nawet w sobotę chce iść do szkoły ? agresja wyparowała .
    Kochani uczcie się na moich błędach przy wyborze szkoły pytajcie o kadrę i sprawdzajcie doświadczenie ludzi którzy będą pracować z waszymi dziećmi . Pytajcie jak będą realizowanie zalecenia z orzeczenia , nie dajcie sobie wmówić że to zalecenia na trzy lata więc w tym roku tylko dwa zrealizują ( Gaudeamus ) a resztę potem. Mają realizować wszystko a jak nie mogą to opłacać wam na zewnątrz od 01.09.2015 mamy nową ustawę która ich do tego zobowiązuje ! jeśli nie dzwońcie do kuratorium tam wam pomogą.
    Pozdrawiam wszystkich rodziców Aspergerków ?

Witam,
    Mój syn był w szkole 4 h ? i dostałam telefon od Pani dyrektor że mamy go zabrać, bo bije i nie dają rady , zabrałam . Następnego dnia nie przyprowadzać !!! rodzice na spotkanie z terape
  • patrycja62-3 17.09.15, 11:34
    Witam,
    A zdradzisz do jakiej szkoły trafiliście ?
    Jesteśmy też z tych okolic. W 5 klasie.
    Pozdrawiam,
    patrycja62@wp.pl
  • ameliawaw 18.09.15, 23:06
    Mamo aspergera , zgadzam się z Tobą w 100%.

Czy mogłabyś napisać na priv o tej terapeutce, która pracuje z synem. Szukam takiej, która w końcu dotrze do niego i podpowie jak z nim pracować (dużo zachowań prowokacyjnych - ogromny problem)
    ameliawaw@gazeta.pl
  • bako5 21.09.15, 22:01
    Serdecznie proszę o namiary do tej lepszej szkoły. mieliśmy już rożne stresujące sytuacje w przedszkolach i za każdym razem okazało się, ze problemem było małe doświadczenie a dzieciak jest bardzo fajny. Proszę o namiary do szkoły z jakimś doświadczeniem może być prywatna lub państwowa wkosma@op.pl
  • mama.za 28.09.15, 00:25
    Witaj, Daj proszę namiar na nową szkołę.dzięki
  • lisa1977 09.11.15, 15:31
    Wyczerpujący post - dziękuję! a w jakiej szkole jesteście teraz?
    lisa1977@onet.pl
  • justyn.a1985 28.09.15, 09:47
    Otworzyła się teraz nowa szkoła Promitis od września 2015 roku przy ulicy Wilenskiej.
  • ameliawaw 24.12.15, 11:14
    Chciałabym wyrazić tyko swoja opinię, ale wydaje mi, że jeśli szkoła stosuje dość agresywna reklamę o tworzeniu klas dla dzieci z ZA to powinna być przygotowana na różne przypadki. Zaburzenia zachowania (zachowania manipulacyjne) często towarzysza temu zaburzeniu. Jeśli szkoła miałaby odpowiednią kadrę to podejrzewam, że nie kazałaby zabierać dzieci trochę inaczej zachowujących się tak jak pisała mama.aspergera. lub nie kierowałaby do brania leków. Często to NAPRAWDĘ sprawa odpowiedniego podejścia do dziecka. No ale o czym tu mowa, jeśli ja już w przedszkolu byłam delikatnie namawiana przez Dyrekcję przedszkola integracyjnego do podawania "czegoś na wyciszenie". Na szczęście nawet nie zaczęliśmy tam edukacji. Trafilismy po wielu trudach w inne miejsce i jest ok. ale wkrótce kończymy etap przedszkolny.
  • prawnik6 09.09.16, 19:55
    No więc - szkoła Gaudeamus w Józefosławiu mimo, że się reklamuje jako ośrodek edukacyjny z klasą terapeutyczną dla osób z Zespołem Aspergera - takim ośrodkiem nie jest. Dziwię się bardzo, ponieważ spotkanie rozpoczeliśmy od inter view z dyrektorką szkoły oraz terapeutką specjalną czy maxipedagogiem która to kobieta z Aspergerem była za pan brat. Po tygodniu pobytu w tej szkole - tzw. okresie próbnym - kontakt z dyrektor szkoły i psychologiem oraz nauczycielkami to jakiś horror, tak jakby były tłumokami nie mającymi żadnego doświadczenia z ZA - bo pewnie nie mają. Pomoc nauczycielska mówi do mojej żony - "no wie pani, pani syn aniołem nie jest" hahahaha - żenada - pewnie, że nie jest i ma to nawet na piśmie, ani razu syn nie był pochwalony, tylko ganiony a miano wzmacniać jego dobre strony - śmiechu warte. Oznacza to, że labo głupa palą albo coś innego jest na rzeczy ale na pewno nie jest to dobra szkoła dla dzieci z ZA z takim podejściem jakie mają. Zaproponowali nam abyśmy wzięli nauczyciela cienia wspomagającego za pewnie 2 tysie a oni zgarną dofinansowanie oświatowe dla mojego syna od 3.000 do 5.000 tys. i nic z tego syn mieć nie będzie. Więc 2 tysie plus ich czesne to wychodzi jakaś horrendalna suma jak za Eton a nie szkółkę w Pcimiu Dolnym hahahaha. Nie polecam bo kłamią jak te psy ostatnie - nie jest to szkoła dla dzieci z ZA a z innymi mniejszymi zaburzeniami fizycznymi i może psychicznymi ale dla dzieci wycofanych i cichych - ZA takim nie jest więc niech nie piszą bzdur.
  • prawnik6 09.09.16, 20:07
    ta reklama z ZA to ściema - oni się nie znają na tym absolutnie i są agresywni - parafrazując wielkiego Polaka Marszałka - im kury wyprowadzać szczać a nie ZA się zajmować. Nie mają w tym doświadczenia, no chyba że dwuletnie albo trzyletnie a to za mało by dobrze się kimkolwiek zająć chyba że kurami
  • kasia_b 05.09.18, 15:09
    Klasy językowe super! Moja córka jest już absolwentką Gaudeamusa w Józefosławiu, syn w trakcie. Szkoła bardzo się zmieniła odkąd jest nowa pani dyrektor - otwarta i przyjazna dzieciom i rodzicom, zaangażowana. Jest świetnym pedagogiem. W klasach językowych jest bardzo wysoki poziom, ale do przeżycia. Córka bez problemu dostała się do Reytana.
  • tulipifera8910 07.09.18, 23:32
    Przecież ta szkoła przy pomocy rodziców dzieci neurotypowych usuwa dzieci z ZA ze swoich placówek , tak samo zresztą dzieje się w innych szkołach prywatnych.
  • kasia_b 12.09.18, 15:52
    Przepraszam za pomyłkę. Wpis miał dotyczyć innej szkoły o podobnej nazwie i być zamieszczony na innym wątku... Niedawno przeprowadziliśmy się z Poznania do Warszawy, gdzie nasza córka uczyła się w GES GAUDIUM. Nie chcę wprowadzać rodziców w błąd. Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.