Dodaj do ulubionych

szkoła integracyjna w Krakowie

02.01.16, 14:56
dzień dobry,
czy mogliby Państwo polecić jakąś szkołę integracyjną w Krakowie, bądź okolicach dla 6-latka, który we wrześniu rozpocznie edukację szkolną. Syn ma zdiagnozowany autyzm atypowy. Jest to powikłanie, pozostałość po ciężkiej chorobie, którą przeszedł gdy miał niecały rok. Jest dzieckiem wysokofunkcjonującym. Dobrze się komunikuje, natomiast ma problemy z małą motoryką, praktycznie w ogóle nie potrafi rysować, odtwarzać wzorki, litery, itp. Natomiast stosunkowo dobrze radzi sobie z czytaniem, liczenieml można powiedzieć, że jest w normie dla swojego wieku. Są również problemy w sferze sensorycznej oraz przede wszystkim z koncentracją.

Z tego, co się zorientowaliśmy często przewija się SP nr 12 na Kijowskiej, ale być może są jeszcze inne dobre szkoły, niekoniecznie publiczne.

Dziękuję
Edytor zaawansowany
  • 04.01.16, 10:17
    Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 2 ul. Lipińskiego (Ruczaj obok Tesco) - Szkoła Podstawowa nr 151 i Gimnazjum 23. Polecono nam w kuratorium jako szkołę "specjalizującą"się w autyzmie. To prawda; w roczniku młodej we wszystkich pierwszych klasach były dzieci ze spektrum (u nas autyzm atypowy i dziewczynka- autyzm dziecięcy). Jesteśmy już po podstawówce i gimnazjum w tym zespole. Dzieci zaopiekowane, nauczyciele znający problem i zaangażowana Dyrekcja.Zadzwoń, zobacz i nie zrażaj się, że to moloch bo podstawówka jest oddzielona od gimnazjum, dzwonki na przerwy mają różnie, w podstawówce dzieci z klas I-III spędzają przerwy w klasie na dywaniku (klasy są duże), mają swoje godziny aby zjeść obiad na stołówce (inne świetlica, inne podstawówka i inne gimnazjum).
  • 07.01.16, 21:37
    Dzięki za wskazówkę. Rzeczywiście wygląda obiecująco.
  • 16.10.17, 12:03
    Proszę o informację jak traktowane są dzieci niechodzące na religie w tej szkole? Czy nie ma z tym problemu? Ma ktoś jakieś doświadczenia?
  • 17.10.17, 12:27
    To mój pierwszy post więc, witam Wszystkich serdecznie. Czy poza Kijowską ktoś może polecić szkołę na północy Krakowa? Mam synka z zespołem Aspergera i zaczynam się rozglądać za szkołą dla niego, integracyjną lub masową, ale kameralną. Prywatna też wchodzi w grę, o ile gdzieś będą chcieli nas przyjąć.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.