Dodaj do ulubionych

Johansen, Tomatis korzystacie ?

18.02.16, 15:42
W celu poprawienia koncentracji uwagi. Zasugerowała nam Pani w poradni, która pracuje z dziećmi metoda Johansena. Twierdzi, że skutki terapii ta metoda przynoszą zadowalające efekty a przede wszystkim poprawiają koncentrację uwagi.
Syn ma 6 lat i właśnie many duży problem w pracach grupowych, gdzie trzeba pracować w książce. Indywidualnie pracuje bez zastrzeżeń ale pozostawiony sam natychmiast się rozprasza. Nie chce mu się nic robić co dotyczy nauki. Czy te metody szczególnie Johansena sprawdziły się u waszych dzieci ? Czy poprawiły koncentrację. ?
Edytor zaawansowany
  • misty-1 18.02.16, 16:35
    Nie korzystamy. Wiemy, że to pic-na-wodę-fotomontaż i wyłudzanie kasy od zdesperowanych rodziców :)
  • holina 18.02.16, 17:05
    Dzięki. Może zdesperowana nie jestem, ale szukam jakiś zajęć / terapii dla dziecka, które ma problemy ze skupieniem się. Zaproponowano nam ta metodę i sama nie wiem
  • mamamada 18.02.16, 18:17
    Tomatis jest u młodego w szkole, bezpłatnie - więc, mimo że mam wątpliwości, zdecydowaliśmy się spróbować. Żadnych spektakularnych efektów po pierwszej części nie zauważyłam - ale też nie jest tak, żebym miała poczucie, że u 11-latka takie efekty powinny być widoczne gołym okiem. Zaszkodzić mu nie zaszkodziło.

Z jednej strony - nie widziałam dotarłam do pracy naukowej w jęz. polskim, która by dotyczyła tej metody i w wiarygodny sposób mówiła o jej efektach, na podstawie szerokich badań o prawidłowej metodologii. Z drugiej - metoda Tomatisa jest stosowana w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu, jest też opisywana na stronie IFiPS. A przecież tak renomowana placówka, w której szkolą się nie tylko nasi lekarze, ale też specjaliści z całej Europy, nie stosuje chyba szarlatańskich metod?
  • magena24 18.02.16, 19:41
    No właśnie my też tak mamy córka ma małą koncentracje uwagi, ma trudności z równowagą i jest nie chce pisać literek. Pani z zajęć Sensorycznych poleciła mi terapie Johansona i nie wiem mam dylemat bo zapłacić za coś co nie daje efektów.
  • holina 19.02.16, 10:20
    Ten Johansen ma zaletę taka, że dziecko w domu pracuje. Trzeba jedynie do kupować płyty raz na 10 czy 16 tygodni. U nad diagnoza 200 zł i płyta 160 zł na start. Potem po 15 tyg wizyta kontrolna 100 zł i ewentualnie zakup kolejnej płyty. W związku z tym, że ogólne koszta nie są strasznie wysokie to chyba się zdecydujemy. Przynajmniej na próbę. Za pół roku pierwsza klasa, wiec trzeba zacząć coś robić w tym kierunku.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka