Dodaj do ulubionych

WWR pytanie

09.11.16, 19:34
Witam. Syn (w ramach WWR) uczęszcza na zajęcia terapii SI do ośrodka, w którym terapia logopedyczna okazała się "nieefektywna". Ponieważ w ośrodku jest tylko jeden logopeda, nie mogę zmienić terapeuty. Na dzień dzisiejszy zrezygnowaliśmy z zajęć pozostając tylko na SI. Znalazłam miejsce z fantastyczną logopedą, które nie realizuje jednak SI. I tu pytanie....czy jest jakaś szansa (pisanie pism, próśb, błagań, odwołań) żeby w ramach wwr być na SI w jednym ośrodku a terapię logopedyczną odbywać w innym? Przedstawiając np odpowiednie zaświadczenia z danych ośrodków? Formalnie (chyba) nie jest to możliwe, a jak to wygląda w praktyce? Bardzo proszę o opinie. Pozdrawiam.
Edytor zaawansowany
  • 09.11.16, 21:02
    Osrodek musi mieć uprawnienia do prowadzenia wwr jeśli takie ma to nie ma problemu prosisz o zorganizowanie zajęć a z tamtych rezygnujesz
  • 09.11.16, 21:09
    U mnie nie ma z tym problemu. Ty wyznaczasz ośrodek/specjalistę, a ten, co dostaje pieniążki- powinien Ci opłacać, i Ty wybierasz, co. Chyba kwestia dogadania się. praktyce może wychodzić to gorzej niestety.

--
    www.rozwijammojedziecko.jimdo.com
  • 09.11.16, 22:16
    U nas nie było to możliwe. Terapie w ramach WWR można realizować tylko w jednym ośrodku. ( przynajmniej nam tak powiedziano ) Chciałam nawet zrobić tak, że w jednym syn miał mieć TUS a z pieniążków, które zostaną ośrodek realizujący TUS miałby opłacać zajęcia indywidualne w innym ośrodku. Ale zrezygnowałam w końcu z tej opcji, ponieważ okazało się, że w macierzystym ośrodku zatrudniono nowego psychologa, który poprowadził synka i nie było już takiej potrzeby, żeby uczęszczał gdzieś indziej. Natomiast z tego co udało mi się pozniej dowiedzieć, to że jednak można robić takie kombinacje np jedne zajęcia w jednym ośrodku a inne w drugim. Ale nie mam zielonego pojęcia jak i z kim to załatwić.
  • 10.11.16, 12:19
    Pewnie zaeży iod organu 'decydującego'- na ile jest elastyczny :) I na ile rodzic zna swoje prawa.
    W ostateczności można iść z ustawą dotyczącą WWR:
    dziennikustaw.gov.pl/du/2013/1257/1
    do sciągnięcia w pdf.

W ustawie jest:
    'Inni specjaliści- w zależności od potrzeb dziecka i JEGO RODZINY'

Pytanie, jak to interpretują.
    Wg mnie możesz wskazać sobie kogo chcesz i powinni ci opłacić, jeżeli mają pieniążki. Jak nie mają, to niech pokażą, że nie mają.

Oczywiście, masz stworzony inywidualny plan pracy ułożony przez specjalistów dla TOJEGO dziecka. I oczywiście zawsze jesteś zapraszana na zajęcia z WWR,v bo przecież to rodzina głównie kontynuuje ćwiczenia w domu. I ,oczywiście, pożyczają Ci materiały do domu.
    Taka sielanka wg ustawy.

Jak to w praktyce...to sami wiecie.
    Jak ktoś tak ma, to zazdroszczę :)

--
    www.rozwijammojedziecko.jimdo.com
  • 14.11.16, 05:58
    Dziękuję. Używałaś specjalnych argumentów? Boję się, że p. dyrektor nie będzie na tyle życzliwa :( Może jeszcze ktoś ma jakieś podpowiedz?
  • 14.11.16, 08:14
    Może najlepiej byłoby porozmawiać z Pania dr.
    Przedstaw sytuacje jasno i konkretnie, zapytaj jak ona to widzi, i tyle. Możesz nabąknąć, że radziłas się już gdzieś w tej sprawie, i wiesz, że takie kombinacje są praktykowane, a wszystko zależy od P dr. W każdej sytuacji najlepsza jest po pristu szczers rozmowa.
  • 14.11.16, 17:45
    Takie kombinacje nie są praktykowane, poniewaz w komputerowym systemie rozliczeń z wydziałem oświaty wpisanie dziecka w jednym miejscu uniemożliwia wpisanie dziecka w innym ośrodku (wyskakuje konflikt numeri pesel); i problem polega na tym, że wg rozporządzenia zajęć dla dziecka może byc 4-8 w miesiącu, natomiast kwota tej wwr-owej dotacji jest zryczałtowana i jest to ok 350zł miesięcznie, więc nie żadne kokosy; rozporządzenie mówi, że to na "organizację wczesnego wspomagania", czyli z tej kwoty nie tylko pensja dla terapeuty, ale również papier, kredki, zabawki, pomoce, folia do laminowania.
    Czyli - dobre chęci ustawodawcy i obietnice, ale środki na to bardzo marne.

--
    Pozdrawiam
    IwonaP.
  • 15.11.16, 16:35
    Też mi się wydaje, że to kwestia dobrej woli -> podzielenia się pieniędzmi. Nie chodzi o dublowanie wpisu do systemu tylko o opłacanie faktury. Wiem, że przedszkola w tyn sposòb współpracują
  • 15.11.16, 22:59
    przedszkola mogą opłacać z dotacji na dziecko z orzeczeniem, w ramach wwr to jest po prostu nierealne, bo już nie ma czym dzielić

--
    Pozdrawiam
    IwonaP.
  • 28.02.17, 16:09
    Czy dzieci z orzeczeniem WWR mają "pierszeństwo" w rekrutacji do przedszkoli publicznych? Czy jest to brane pod uwagę czy nie? (konkretnie chodzi o Gdańsk)
  • 04.03.17, 15:16
    hej, też jestem ciekawa no i zielona w tym temacie...Moje dziecko otrzymało wwr na logopedę no i teraz nie wiem co mam z tym dalej robić. Chcemy od kwietnia zapisać dziecko do przedszkola prywatnego blisko nas w Gdańsku no i tam chyba musimy powiedzieć o wwr . Teraz nasuwa się pytanie czy przyjmą tam dziecko z wwr??? podobno to przedszkole dostaje/dostało( nie orientuję się) dotację na wwr ale gdzieś przeczytałam, że wnioski o dotacje przedszkola składają do 30.09 a ja już teraz chciałabym posłać dziecko do przedszkola. Jak to jest finansowane? jak mamy wwr to my dostajemy na to pieniądze czy przedszkole, czy przedszkole od nas?? jestem całkowicie zielona, nie wiem o co w tym chodzi;/ czy każde przedszkole może przyjąć takie dziecko z wwr ? państwowe też jest bliziutko i czy tak jak napisała kamamma dzieci z wwr mają pierwszeństwo? proszę, jak ktoś już siedzi długo w temacie to niech odpowie.
  • 09.03.17, 20:20
    Witam. WWR można realizować zarówno w przedszkolu jak i w placówce poza przedszkolem. W ramach opinii przysługuje dziecku od 4-8 godzin zajęć w miesiącu (psycholog, logopeda, inni specjaliści). Opinię o potrzebie wwr dostarcza się w wybranej przez rodzica placówce. Gorąco polecam poradnię Didisi w Osowie. Czasami warto porównać oferty. W moim przedszkolu zaoferowano mi zwykłego logopedę na opinię wwr a w Osowie mam 4h logopedy i 4h integracji sensorycznej w miesiącu a przedszkole zostawiło mi logopedę w ramach zajęć przedszkolnych.
  • 29.04.17, 21:06
    dzięki za informację. No niestety, nowe przedszkole nie potrafiło uporać się z problemem:/ pomimo tego, że obiecano nam że się zajmą dzieckiem i że zadbają o wwr po miesiącu chodzenia dziecka do przedszkola zostaliśmy odesłani z kwitkiem. Czy znacie jakieś przedszkola integracyjne w Gdańsku? może tam inaczej podejdą do problemu i pomogą naszemu dziecku...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.