Dodaj do ulubionych

13 miesieczniak z objawami co robic

10.12.16, 12:56
Witam,
opiszę krótko problem. Syn ma prawie 13 miesięcy, ciąża poród oraz 1 rok życia książkowo.
Syn nie pokazuje paluszkiem, nie stara się zakomunikować nam czegokolwiek, chyba że płaczem. Nie reaguje na imię albo rzadko oraz w zależności kto go woła.
Słaby kontakt wzrokowy. Jest, ale chyba nie taki jak powinien być.
Lubi oglądać książeczki, ale chodzi chyba tylko o przewracanie stron. Nie wskazuje co jest na stronach. Nie naśladuje odgłosów zwierząt. Nie cieszy się na nasz widok kiedy przychodzimy
po niego do babci po 2 h nieobecności. Uśmiechnie się delikatnie i robi dalej swoje.
Acha no i nie ma świadomej mowy. Tylko ciągi sylab. Brak gestów papa itp. Wydaje się, że ich nie rozumie.

Nie zauważyliśmy żadnych autostymulacji i stereotypii.

Oprócz tego dziecko reaguje zwykle (kiedy ma dobry humor) uśmiechem na uśmiech, biega, bawi się, śmieje.
Uwielbia akuku, ściganego, pierdzioszki brzuszne i inne głupoty. Boi sie obcych.
Lubi często zmieniać otoczenie, nudzi się, kiedy za długo jest w domu.
Woli bawić się z rodzicami niż sam, nie stroni od nas, kiedy zostaje sam w pokoju zaraz
przychodzi do nas. Zaczął chodzić po 11 miesiącu życia i jest bardzo zwinny i szybki.

Wiem, że wszystko wskazuje na objawy autyzmu. Czy są rodzice, którzy mieli takie początki u swoich dzieci a później to się jakoś wyrównało? Czy karmię się złudną nadzieją i sprawa jest już raczej przesądzona?

Czekamy na termin w poradni.
Edytor zaawansowany
  • 10.12.16, 13:37
    A dla mnie tutaj nie ma obiajawow autyzmu. W polsce jest moda obecnie na autyzm i diagnozowanie.Ja nanieszczescie tez temu uleglam. Moj syn, nie mowil do 4 roku zycia. Byl niegrzeczny, za wszystko robil awantury,kontakt wzrokowy zaden. Wszystko wymuszal placzem, nie umial bawic sie sam az do 4 roku zycia.Sfiksowany na punkcie swiatla , i otwierania i zamykania drzwi. Wyjscie z nim gdziekolwiek to byla tragedia. W polsce (mieszkamy za granica) zdjagnozowany autyzm gleboki i uposledzenie lekkie.
    Tutaj gdzie jestem nikt mi takiego malego dziecka nie chcial zdjagnozowac.
    Teraz syn ma 9 lat, wygadany, spokojny,uwielbia szkole, ma przyjaciol. Super apetyt i je wszystko( a jadl przez dlugi czas tylko makaron i szynke). Jakies zaburzenia napewno ma ,ale coraz mniej rzucaja sie to w oczy. A co do diagnozy uposledzenia, to dwa tygodnie temu okazalo sie po tescie Wisc 4 ze jest ponadprzecietny. Wiec nie martw sie na zapas i ciesz sie dzieckiem. Bo ja duzo czasu stracilam na zamartwianie sie i teraz tego zaluje.
  • 10.12.16, 17:58
    Zrób ankietę na badabada.pl

--
    trzeci-pasazer.blogspot.com/
  • 10.12.16, 18:51
    Baw się z dzieckiem . Piosenki , zabawy paluszkowe , wierszyki , układanie klocków , zabawy w malowanie palcami , Ciastolina ....... co wam pasuje co dziecko lubi . Zabawa i terapia w jednym dla NT dziecka i ASD dziecka .
  • 11.12.16, 23:10
    Zapraszam na watek "wykrzyczec swoj strach". Mam podobny problem z synem, teraz jest lepiej. Tam opisuje, co zrobiłam, zeby polepszyc kontakt, nasladowanictwo itp.
  • 18.12.16, 23:41
    Ja tego typu zachowania zauważyłam u syna w wieku ok. 10-11 m-cy. W wieku 2,2 lat dostaliśmy diagnozę autyzmu. Obecnie syn ma ponad 5 lat i zapisałam syna na rediagnozę w kierunku Zespołu Aspergera (wiem, że wg nowego DSM nie będzie ZA, ale w Polsce w przyszłym roku jeszcze ma być diagnozowany). Jednymi z pierwszych objawów było wlaśnie brak wskazywania palcem i naśladowania gestów np. robienie pa pa. Mowa również się nie rozwijała do 2 r.z. Nie reagował na przyjście i wyjście, mógł zostać z każdym. Pokazywanie palcem i gest pa pa, pojawiły się ok. 15 m.ż., ale nie naturalnie lecz po 4 m-cach WWR. Dźwięki naśladowcze w wieku 18 m-cy, również po terapii. Pierwsza diagnoza w wieku 14 m-cy opóźnienie psychoruchowe. Nie dostał wtedy diagnozy autyzmu bo wtedy miał dobry kontakt wzrokowy i chcieli jeszcze poczekać kilka m-cy. Jak ruszyła mowa pogorszył się kontakt wzrokowy i do dziś jest niezbyt dobry. Też woli przebywać z nami niż sam, jest wręcz bardzo absorbujący i gadatliwy co jest dość męczące. Jest w normie intelektualnej, ostatnio w teście Leitera i IDS miał IQ 127 czyli wynik ponadprzeciętny. Chcę Ci napisać, że cokolwiek by się okazało to jednak wczesna i odpowiednio dobrana terapia może sporo pomóc dziecku i wiele zmienić w funkcjonowaniu dziecka. Kiedyś myślałam, że to koniec świata taka diagnoza, ale pomimo diagnozy może być lepiej niż kiedykolwiek zakładaliśmy.
  • 19.12.16, 16:14
    takie posty mnie bardzo pocieszają :)
  • 19.12.16, 23:32
    :)
  • 21.12.16, 20:02
    veroniqq a czy zauwazyłaś jakieś inne objawy na początku? Czy tylko te wymienione? Chodzi mi
    o jakieś zachowania stymulujące lub jakieś dziwne zabawy?
  • 23.12.16, 01:02
    annamarija232 napisał(a):

> veroniqq a czy zauwazyłaś jakieś inne objawy na początku? Czy tylko te wymienio
    > ne? Chodzi mi
    > o jakieś zachowania stymulujące lub jakieś dziwne zabawy?
    Tak były też stymulacje wzrokowe, stale otwwierał i zamykał szafki, drzwi i szuflady, jak jeżdził autami to kładł się na ziemi i przesuwał koła przed oczami, było też przez krótki czas ustawianie rzeczy w rzędzie, ale to może kilka razy się zdarzyło

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.