Dodaj do ulubionych

alalia z komponentem za

30.12.16, 18:17
Taka diagnozę dostałam kilka dni temu i juz nie wiem jak się do tego odnieść. Co do alalii znalazłam dość dużo na ten temat i chyba najbardziej by mi to pasowało do syna ale ten komponent ZA nie wiem co oznacza. Czy to jest tylko kilka cech ZA? właściwie tylko Cieszyńska o tym piszę i to nie za wiele. Diagnoza robiona była w Krakowie wiec może są tu osoby które wiedzą więcej na ten temat?
Edytor zaawansowany
  • 25.04.17, 14:24
    Gdzie dokładnie w Krakowie była diagnoza? Mamy coś podobnego alalia + komponent ze spektrum i póki co terapia logopedyczna , nic więcej. Moje dziecko ma prawie 3 lata. Pracujemy niespełna 4 miesiące.
  • 29.04.17, 08:27
    Diagnoza robiona była w centrum metody krakowskiej. Macie duże postępy przez te 4 miesiące?
  • 01.05.17, 18:29
    Podobnie u nas, opinia wydana przez certyfikowanego terapeutę MK. Mam wrażenie, że taki termin istnieje jedynie na potrzeby terapii tą metodą. Jedyne informacje na temat takiego typu alalii znalazłam w książkach prof. Cieszyńskiej. Jeśli chodzi o efekty terapii to przeszły oczekiwania naszej terapeutki, przynajmniej tak mówi. Przed rozpoczęciem synek używał kilku słów, w tym dzwiękonaśladowcze. Teraz zna znaczenie i używa adekwatnie niemal wszystkie dziękonaśladowcze z książeczki MK, zna i czyta samogłoski prymarne, czyta sylaby otwarte ( jeszcze bez dwuznaków), zna i używa już sporo rzeczowników o czasowników, ale nie łączy jeszcze w zdania.
  • 01.05.17, 18:46
    ...Przy czym proste wyrazy wypowiada ładnie, natomiast dłuższe zniekształcone, często zamienia kolejnosc sylab lub je gubi- to podobno charakterystyczne w alalii. Ze spektrum w opinii mamy wpisane następujące cechy: słaby kontakt wzrokowy, słaba reakcja na imię, niechęć do wskazywania palcem na żądanie. Teraz mały wskazuje palcem jak szalony 😉, reaguje na imię prawie za każdym razem ( 1-2/10 zawołań nie zareaguje). Jedynie z kontaktem wzrokowym jest różnie, zależy od dnia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.