Dodaj do ulubionych

Czy warto robić wkoncu badania metaboliczne?

16.04.17, 17:44
W poradni metabolicznej. Termin za miesiac. Teraz czym bliżej to sie zastanawiamy czy jechać. Jedni mówią jedz nic nie tracisz tyle, że rano zrywać dziecko jechać i czekać pewnie w kolejkach. Inni zeby odpuścić bo badania na NFZ to są nic nie warte.
Edytor zaawansowany
  • 16.04.17, 20:02
    A gdzie macie robić te badania? My niedawno robiliśmy i okazało się ze syn ma chorobę metaboliczna. Zresztą nic nie tracisz wiec zawsze warto spróbować.
  • 16.04.17, 23:27
    W Centrum Zdrowia Dziecka A Wy?
  • 17.04.17, 10:21
    My też w Centrum Zdrowia Dziecka
  • 17.04.17, 10:39
    A mogłabyś opisać jak to wygląda? Dzwoniłam to mówiła żeby być rano i założyć kartę. I ze sobą wziąć mocz. mogę podać maila czy wolisz tutaj odpisać. Bo chciałabym wiedzieć czy dlugie kolejki i co tam robia jeszcze. Badaja czy wywiad robi lekarz. I jak dlugo to trwa?
  • 17.04.17, 11:00
    My lezelismy na innym oddziale gdzie lekarze wpadli na to ze może być to choroba metaboliczna i w tym kierunku miał badania, co się potwierdziło. Na wyniki czekaliśmy ponad 2 miesiące a do poradni metabolicznej mamy termin dopiero za 2 miesiące wiec na razie nie wiem jakie są kolejki i jak to dokładnie wygląda.
  • 17.04.17, 11:22
    A to my mamy do poradni. To chyba na oddział nas nie poloza?
  • 17.04.17, 13:42
    Wydaje mi się ze nie. My byliśmy na innym oddziale i tam wyszło ze to choroba metaboliczna. Kiedy macie termin w poradni?
  • 17.04.17, 13:56
    W maju. 24
  • 17.04.17, 20:59
    >Inni zeby odpuścić bo badania na NFZ to są nic nie warte.
    Właśnie te wyłącznie na NFZ są coś warte. Te sławetne "siki z ameryki' to zwykłe oszustwo.

Większość dzieci z autyzmem nie ma żadnych problemów metabolicznych ale cześć może mieć i dlatego warto to sprawdzić.
  • 17.04.17, 21:55
    Dokładnie. Prywatnie, to większość naciągacze. Oczywiście oprócz standardowych konsultacji, będziesz musiała zrobić u nich mnóstwo różnych badań za kosmiczne pieniądze, później dojdą wszelkie suplementy, bio cuda, które oczywiście wyleczą Twoje dziecko z autyzmu. Nawet się nie zorientujesz kiedy z Twojego konta zniknie niezła sumka, za którą miałabyś mnóstwo terapii dla dziecka, które na pewno bardziej pomogą. Zrób te badania w CZD, to jedno z najlepszych miejsc w Polsce, gdzie dziecko jest pod opieką świetnych specjalistów. Będziesz miała pewność. Ale pamiętaj, że autyzm to wyłącznie ciężka praca rodziców, terapeutów, nauczycieli i dziecka.
  • 20.09.17, 11:35
    A czy robił ktoś z Was test NOVA? To podobno najszersze badanie dla dzieci do 5 roku życia? Pytam na wielu wątkach ale nikt nic nie odpowiedział na razie :( Badanie pod kątem 87 chorób wrodzonych w tym około 57 chorób metabolicznych. Dodatkowo badana jest wrażliwość na 32 substancje stosowane w lekach. Czy ktoś słyszał o tym badaniu?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.