Dodaj do ulubionych

Z cyklu: będzie się działo w mieście [Wrocław]

22.04.17, 00:24
Strefa Rodzica SWPS, 26 kwietnia, godz. 17.00: Jak komunikować się z dzieckiem autystycznym?
Kiedy zaczyna się rozwój komunikacji? Dlaczego dzieci z autyzmem mówią, ale nie potrafią się komunikować? Jak bawić się z dzieckiem i spędzać z nim czas, aby stwarzać okazje do wzajemności i wymiany w relacji? Jak zmieniać „sztywną” komunikację, aby była bardziej dynamiczna? Na te pytania odpowiemy w kwietniowej Strefie Rodzica we Wrocławiu. Zapraszamy na wykład „Od intencji do dialogu...”, który poprowadzi neurologopeda i pedagog Renata Gołębiowska.

Wstęp na spotkania w Strefie Rodzica jest bezpłatny. Obowiązują zapisy na stronie wydarzenia. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

A za dwa miesiące...
Międzynarodowa konferencja Autyzm bez przemocy
Wrocław, 10-11 czerwca 2017

--
Wodospady, fontanny, witraże - mój blog o życiu z małym Aspim.
Edytor zaawansowany
  • 22.04.17, 08:02
    Na konferencję się wybieram :)
    Katriel a Ty?
    A może jeszcze ktoś?
  • 22.04.17, 21:37
    > a Ty?
    Pewnie też. Ale dam sobie jeszcze trochę czasu na decyzję. I ewentualne negocjacje ze szkołą, żeby mi wpisowe sfinansowali z subwencji. Przedszkole takie rzeczy robiło bez mrugnięcia okiem, a ze szkołą się jakoś trudniej dogadać.

No to jeszcze jedno: w Dolnośląskim Centrum Filmowym, w ramach pokazów pozakonkursowych festiwalu kina dokumentalnego Millenium Docs Against Gravity wyświetlany będzie "Normalny autystyczny film", reż. Miroslav Janek. W poniedziałek 15.05 o 18:00 z wykładem, w sobotę 20.05 o 20:30 bez.

Opis na stronie DCF:
    Boharowie filmu to pięcioro niezwykłych młodych ludzi dotkniętych zespołem Aspergera. Film, kręcony przez dwa lata intymny portret społecznej inności, udowadnia, że zespół Aspergera to nie tyle choroba, co odmienny sposób postrzegania świata. Lukáš ma charakterystyczne poczucie humoru, kocha filmy i pisze scenariusze. Denis to wirtuoz fortepianu, który jest w stanie zagrać najtrudniejsze klasyczne utwory (jego interpretacje Chopina, Vivaldiego, Beethovena i Dvořáka pojawiają się w ścieżce dźwiękowej filmu). Jest przy tym niezwykle inteligentny i oczytany. Uwielbia „Małego Księcia”, którego za każdym razem odczytuje na nowo. Depresyjna nastolatka Majda kocha rap, za pomocą którego wyrzuca z siebie nienawiść, którą czuje do samej siebie, rodziców i świata. Jej śmiałe teksty opisują otaczający świat z rozbrajającą szczerością. Dwunastoletnia Marjamka doskonale zna angielski i bez problemu potrafi opowiadać w tym języku długie historie, a jej młodszy brat Ahmed jest z kolei niezwykle przyjacielski. Pięcioro niezwykłych młodych ludzi dotkniętych zespołem Aspergera, których społeczeństwo określa mianem „aspergerowców”.

--
    Rad nie rad, nie chcę zdrad, na pohybel łzom -
    wolej krzyż przyjąć niż służyć panom dwom.
  • 22.04.17, 22:14
    Żebym tylko młodego miała z kim zostawić...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.