Dodaj do ulubionych

Homeopatia?

07.05.17, 08:18
Ostatnio rozmawiałam z pewną mamą, ktora mówiła , ze oczyszcza homeopatią dziecko ze szczepionek. Podobno robi to już 1.5 roku i dziewczynka dzięki temu zrobiła postępy . Ustały problemy ze snem. Udało się pozbyć pieluch , ruszyła mowa i wiele innych pozytywnych przemian. Myślicie, ze to działa? Ona była tak o tym przekonana.
Edytor zaawansowany
  • 07.05.17, 09:46
    Homeopatia to ( upraszczajac ) kulki z cukrem nad ktorymi ktos sie pomodlil. No jak myslisz, dziala to? A czy dziecko miala terapie poza tym? Jesli tak, to skad wiadomo co jest efektem terapii, naturalnego rozwoju dziecka a co homeopatii?
  • 07.05.17, 10:07
    Podobno od czasu odtruwania zauważalne były zmiany. Wcześniej nie... co ciekawsze, podawała mi jeszcze przykład odtruwania dziewczynki , która miała silny NOP po szczepieniu . Padaczka i zespół Westa . dziecko miało być roslinka. Teraz stawia pierwsze kroki. Leczone tylko homeo .
  • 07.05.17, 15:32
    Ale jaki wpływ na autyzm, NOP, padaczkę, zespół westa może mieć woda z małą ilością cukru? Albo nawet dużą ilością cukru?;)
  • 07.05.17, 16:23
    Nie wiem.
  • 07.05.17, 16:34
    Jeśli ma to ci sen z oczu spędzać- to spróbuj i nie oglądaj się na innych:) ale prawda jest taka, że wpływu na autyzm woda z cukrem mieć nie może. Natomiast dobrze dobrana i prowadzona terapia, dobre mądre troskliwe rodzicielstwo, wywołujące w dziecku poczucie bezpieczeństwa, rozwijające jego pasje i talenty- jak najbardziej.
  • 07.05.17, 20:48
    Placebo też działa.
  • 07.05.17, 21:51
    Koraba30, może po prostu spróbuj tej homeopatii, odtruwania itp cudów. Tylko wtedy będziesz miała pewność, czy zadziała to na Twoje dziecko. Ja osobiście tą kwotę ( a będzie niemałą kwotą, bo znam przypadek gdzie matkę dziecka autystycznego naciągneli na kilka tysięcy ) przeznaczyć na porządne terapie, których efekt na pewno będzie widoczny. Weź pod uwagę, że gdyby ta homeopatia działała takie cuda, wyprowadzała dzieci z autyzmu i innych chorób, to poradnie nie miałyby co robić, a to forum by pewnie nie istniało. Myślę że każda matka, wiedząc że to wyleczy jej dziecko z autyzmu, czy też poprawi jego funkcjonowanie zapłaciłaby każda sumę pieniędzy. Wielokrotnie zakładałaś wątki, pytając o ten sposób leczenia, z tego co pamietam to każda z dziewczyn odradzała Ci to, ale skoro dalej drążysz ten temat, to jedyne co pozostaje Ci radzić, to spróbuj, przetestuj na swoim dziecku, tylko wtedy będziesz miała odpowiedz na swoje pytanie ,, czy działa ,,
    Nie ma innego rozwiązania. Powodzenia.
  • 07.05.17, 23:19
    Homeopatia działa. Od lat ją stosuję na sobie, dzieciach także niemowlętach i zwierzętach (czyli efekt placebo wykluczony). Tylko że ja walczę homeopatą z infekcjami nie próbowałam nią leczyć autyzmu. Na autyzm lekarstwa nie ma, niestety.
    Tak czy inaczej na wszelkie aginy, katary, wirusy homeopatia jest super. Leczenie przebiega szybko i wiele razy unikęliśmy antybiotyków.
    A i używałam jeszcze jakiegoś leku działającego jako odtrudka po szczepieniu. Dawało się dziecku w przedzień szczepienia i potem przez 3dni. Miało to zabezpieczyć organizm przed szkodliwymi czynnikami ze szczepionki. Ale czy to działało to już nie wiem. W każdym razie zastosuję kolejny raz gdy któreś będzie szczepione.
  • 08.05.17, 13:01
    Good for you. Na mnie homeopatia nie działa, na moje dziecko homeopatia nie działa, kotom dawać nie próbowałam (za to moja mama jest psychofanką homeopatii). Antybiotyków też wiele razy udało nam się uniknąć, nawet przy anginie, zarówno u dziecka, jak u mnie - bez jednego grama homeopatii ;)
  • 29.05.17, 21:37
    Tak, homeopatia jest wspaniała. Szczgólnie niezastąpiona w leczeniu infekcji.
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,21880627,7-letni-chlopiec-zmarl-na-zapalenie-ucha-dziecko-leczono-homeopatycznie.html#MTstream
  • 05.06.17, 19:02
    Homeopatia pomaga na infekcje, bo większość infekcji sama mija, leczonych czy nie.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.