Dodaj do ulubionych

kształcenie specjalne w szkole ogólnodostępnej

Moje dziecko ma zaburzenia ze spektrum autyzmu. Jest wysokofunkcjonujące, inteligentne, nie stwarza większych problemów podczas zajęć przedszkolnych. Wydaje mi się, że może sobie radzić bez nauczyciela wspomagającego w szkole ogólnodostępnej, natomiast wskazana byłoby dla niego integracja sensoryczna, eeg-biofeedback, i trening umiejętności społecznych. Czy poradnia psychologiczno-pedagogiczna może wpisać tego rodzaju zalecenia w orzeczeniu o potrzebie kształcenia specjalnego? Potem będzie dalszy problem: publiczna szkoła ogólnodostępna tego typu zajęć nie poprowadzi, więc czy może wskazać placówkę, która by je realizowała? Dowozem na zajęcia mogę zająć się osobiście. Pewnie tego typu zajęcia zrealizowałaby szkoła specjalna, ale dziecko jest bardziej niż przeciętnie inteligentne i w jakimś tam stopniu komunikatywne, więc nadaje się do integracji z dziećmi z okolicy.
Edytor zaawansowany
  • 08.05.17, 17:05
    Teoretycznie mogłabyś się umówić ze szkołą, że tego typu zajęcia ci sfinansują z orzeczenia (o ile w orzeczeniu będą wpisane - i jak n SI jeszcze można liczyć i TUS, tk na biofeedback raczej nie widziałam, żeby wpisywali), na podstawie faktur za takie zajęcia, ale trzeba to ustalić indywidualnie ze szkołą i w praktyce - jest bardzo mała szansa, że szkoła publiczna na to pójdzie, zwłaszcza w świetle zeszłorocznych zmian w przepisach.
  • 08.05.17, 17:07
    Ale jeśli masz to w orzeczeniu, to idź do szkoły i zapytaj.
  • 14.05.17, 19:47
    Moje dziecko chodzi do masowej szkoły. Ma nauczyciela wspomagającego ale nie o pomoc w nauce chodzi a emocje. Z subwencji mamy opłącane zajęcia rewalidacyjne -3 godz,tygodniowo.Był logopeda prze lata ale juz nie potrzebujemy. Natomiast mamy terapie SI. O Orzeczeniu PPP nie wpisuje raczej takich zajęć jak TUS-mamy w innym miejscu niż szkoła.Eeg-biofeedback to samo. Teoretycznie szkoła ma obowiązek realizacji wszystkich zaleceń PPP .W praktyce jest różnie. My mamy szczęście,że trafilismy na pełne zrozumienia i empatii grono pedagogiczne.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.