Dodaj do ulubionych

Dowóz dziecia

08.06.17, 23:15
Nasza gmina wysłała pracowników na szkolenie którego efektem jest zmiana zasad zwrotu za dowóz do szkoły.
Do tej pory płacili za dowóz i powrót rodzica z powrotem czyli kilometraż razy 4. Obecnie powołują się na przepis który mówi o dowozie niepełnosprawnego w wąskiej interpretacji- czyli jam matka wraca to nie dowozi wię c płacą kilometraż razy 2
Jak jest u was?
Czy można ten przepis interpretować korzystniej?
Jak gmina dowozi wynajętym transportem to i tak kosztuje ich to dużo więcej, my jednak nie możemy na razie korzystać z takiej opcji.
Edytor zaawansowany
  • 08.06.17, 23:52
    Niestety to dobra wola gminy ze daja w 4 strony przepis mowi wyraźnie ze gmina zapewnia przewoz i opieke podczas przewozu do szkoly i z powrotem w mojej gminie sa busy ktore woza dzieci ja mam indywidualny przewoz mozesz wnioskowac o zwrot kosztów opieki tylko ze musisz z kimś spisac umowe bo ty nie mozesz pobierać wynagrodzenia za opieke nad dzieckiem i wtedy będziesz miała pełny zwrot
  • 08.06.17, 23:56
    Ale jak to? Ja wożę i zatrudniam kogoś do opieki ? To u nas nie jest przyjęte- albo rodzic wozi sam albo gmina.
  • 09.06.17, 00:05
    Na papierze masz mame siostre czy kogos na kogo mozesz to zrobic moja znajoma tak zrobila bo gmina placi 500 zl na miesiac za 30 km w jedna strone a za opieke 15 zl na h
  • 09.06.17, 00:40
    Ja ze swoja gmina prawie poszlam do sadu bo chcieli mojego syna wsadzic do busa a ja nie chciałam sie zgodzić i mam indywidualny przewoz ale musiałam opłacić prawnika niestety gminy interpretuja przepisy jak im korzystniej
  • 10.06.17, 20:18
    Czy może ktoś ma płacone razy cztery ? czyli czy ma opłacany powrót po odwiezieniu i przyjazd po dziecko.
  • 10.06.17, 20:43
    A bylas na rozmowie z wojtem bo to od niego wszystko zalezy
  • 18.06.17, 01:54
    Przyznam, że szukałam tego.
    Bo ja jeżdżę dzien w dzień dość daleko i mi wychodzi ok. 100 km dziennie.
    Szukałam, szukałam. Cos znalazłam pamietam nawet. Ale był to wyrok sądu rejonowego i na to się powołac nie można (nie mamy prawa kazusowego).

I kicha. Też mi zwracają za 2 razy. Tak jakbym tam jechała i czekała te parę ładnych godzin

--
    Wsparcie dla Misia - chłopca z Zespołem Aspergera

Poradnik Autystyczny - wszystko co chcesz wiedzieć o autyzmie a wstydzisz się zapytać
  • 18.06.17, 19:17
    Ja znam dobrze temat bo calkiem niedawno targalam sie z swoja gmina tylko u mnie bylo troche inaczej bo ja jezdzilam wynajetym samochodem z kierowca bo nie mam prawka gmina zakupila busy i chciala zeby moj syn jezdzil busem a ja nie chcialam sie zgodzic jest wyrok sądu najwyższego w podobnej sprawie i na niego się powolalam następnie wystapilam do gminy o opieke do przewozu tez jest na to wyrok sadu administracyjnygo i dostałam w 4 strony mozecie tylko dostac powołując sie na ten punkt ze gmina nie zapewnia opieki do przewozu ps to ze wozicicie dzieci prywatnymi samochodami nie zwalnia z tego obowiązku
  • 18.06.17, 21:15
    Wyjaśnij szczegóły bo nie bardzo rozumiem. Czy dostajesz za paliwo / ryczałt/ cztery razy czy liczą ci jakoś tę opiekę?
  • 19.06.17, 11:33
    Ja mam kierowcę z samochodem + decyzje na opieke podczas przewozu czyli jak zechce mogę przestac jezdzic i dadza mi opiekunkę moj kierowca dostaje 0.83 gr za km w 4 strony plus wynagrodzenie za prace 10 zl na h co miesiąc biore zaświadczenie o frekwencji i fakturę zanosze do gminy i gmina ja opłaca
  • 19.06.17, 10:24
    A możesz dac numer tego wyroku?

--

Poradnik Autystyczny - wszystko co chcesz wiedzieć o autyzmie a wstydzisz się zapytać
  • 19.06.17, 21:46
    www.orzeczenia-nsa.pl/wyrok/iii-sa-lu-194-11/oswiata/20be68.html mojepanstwo.pl/dane/sn_orzeczenia/8999,iii-czp-133-10 jest jeszcze wiele innych
  • 19.06.17, 22:25
    Nie mam dziecka upośledzonego w stopniu głębokim

--

• 19.06.17, 22:54
    Ja tez nie przypis o uu dotyczy tylko jak przewoz organizuje gmina nie jak sama jezdzisz
  • 19.06.17, 23:16
    Tu padło pytanie o zwrot kosztów razy 4.
    Więc pytanie jest na jakiej podstawie?

--

• 20.06.17, 00:25
    Niestety na to nie ma zadnego paragrafu bo to kwestia dobrej woli mozna probowac cos ugrać powołując sie na fakt ze opieke podczas przewozu zapewniasz ty i oni w ten sposób oszczedzaja napewno taniej bedzie dac w 4 strony niz zapewnic opieke
  • 20.06.17, 01:34
    No to u nas genialnie zapewniają opiekę.
    6:15 podjedzie bus i koniec. Dziecko zaczyna lekcje o 9:30. Do tego czasu dziecko będzie podróżowac po stolicy rozwożąc przy okazji inne dzieci, chociaż jego szkołą jest najbliżej.
    Jeśli ja go dowożę to wstaje o 7:40.
    Jest różnica.

Próbowałam różnych argumentów.
    Ale nei działa. Dobrej woli też nie ma. Co więcej - jeśli rodzice nie mają własnego samochodu zwrot nie obowiązuje. Bo u nas muszą podawać że dowożą własnym autem, niektórzy nawet podają numer rejestracyjny

--

• 20.06.17, 01:40
    Acha, zwykle jest tak, że wnosząc do zwrot kosztów podpisuje się odpowiednie dokumenty zawierające mniej więcej taką klauzulę:

Wniosek o zwrot kosztów przejazdu ucznia niepełnosprawnego prywatnym samochodem wraz z wymaganymi załącznikami mogą składać w Urzędzie Gminy w ……… rodzice, opiekunowie, opiekunowie prawni dzieci tylko przypadku, gdy:
    1) brak jest możliwości objęcia dziecka systemem dowozów szkolnych lub środkami komunikacji publicznej, lub występuje uzasadniony stan zdrowia dziecka, który uniemożliwia mu samodzielne poruszanie się,
    2) dowożenie i opiekę zapewnia rodzic, opiekun lub opiekun prawny dziecka,
    3) dziecko dowożone jest prywatnym samochodem rodzica, opiekuna, opiekuna prawnego.

--

• 20.06.17, 10:45
    Mozesz skorzystac z punktu 2 spisac z kims umowe na sprawowanie opieki bo ty nie mozesz wziasc za to pieniedzy wziasc zwrot za paliwo i bedziesz miala prawie 100 % zwrot ru masz wyrok w podobnej sprawie Wyrok WSA w Lublinie z 8 września 2011 r., III SA/Lu 194/2011

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.