Dodaj do ulubionych

Jak walczyć z agresywnymi zachowaniami?

24.06.17, 12:25
Pojawiły się nagle, jakieś pół roku temu. W szkole potężny problem. Na szczęście nie chodzi o bójki, ale w grę już wchodzi rzucanie przedmiotami, typu przyrządy szkolne. Czy w Warszawie znajdę gdzieś terapię, na której z dziećmi ćwiczy się panowanie nad sobą? Czy jest jakaś specjalna terapie, czy TUS wystarczy? Gdzie iść na TUS? Co polecacie?
Edytor zaawansowany
  • 24.06.17, 12:43
    Przede wszystkim szukać przyczyn. Kiedy występują tego typu zachowania, w jakich okolicznościach, co konkretnie je prowokuje. Dopóki tego nie wiecie, wszelkie treningi panowania nad sobą to w najlepszym wypadku półśrodki.

--
    Wodospady, fontanny, witraże - mój blog o życiu z małym Aspim.
  • 24.06.17, 21:43
    Dokladnie. Najpierw trzeba znalezc przyczyne. To jest podstawa.
  • 25.06.17, 22:55
    Sama nie wiem, ale podejrzewam szkołę. Być może nawet specjalne działanie wychowawczyni. Pozbyła się juz z klasy jednego problematycznego chłopca, teraz probuje swoich sztuczek na nas. Takie odnoszę wrażenie. Koniec roku szkolnego, to ciągłe uwagi w dzienniczku ze skargami. Jakbym mogla cokolwiek poradzić. Chodzimy na różne terapie, tlumaczę mu i proszę żeby byl spokojny, ale w szkole wystarczy ze ktos go zdenerwuje i koniec. A dzieci mu dokuczają.
  • 27.06.17, 17:33
    niestety trudno jest stwierdzić przyczyny agresji u dzieci autystycznych...dla mnie to zawsze jest zaskoczeniem?...a Twój syn nie powie co sprawia że jest agresywny?

--
    "ludzie mają dwa oblicza,to które chcemy zobaczyć i to które chcą nam pokazać."
  • 24.06.17, 21:59
    www.poradnikautystyczny.pl/post/artykuly/agresja

--
    Wsparcie dla Misia - chłopca z Zespołem Aspergera

Poradnik Autystyczny - wszystko co chcesz wiedzieć o autyzmie a wstydzisz się zapytać

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.