Dodaj do ulubionych

W której fundacji macie subkonto?

29.06.17, 22:55
Witam,
Składam wniosek o wydanie orzeczenia o niepelnosprawnosci. Koszt terapii jest ogromny i jeśli chciałabym zapewnić dziecku całościową terapie to jej koszt przewyższałby możliwości. ..😕
Myślę i skorzystaniu z możliwości zbierania 1%.
Podpowiedzcie gdzie najkorzystniej założyć konto?
Czy zawsze muszę najpierw zapłacić ja za zajęcia, a potem fundacja zwróci czy gdzieś fundacja płaci od razu?
Czy za leki i suplementy typu eyeq jest zwracane?
Czy za pomoce typu książki, ćwiczenia itp jest zwracane?
Która fundacje polecacie i jak się do tego zabrać?
Edytor zaawansowany
  • 02.07.17, 14:30
    Z perspektywy lat dochodze do wniosku, że każdy ma inne potrzeby mimo, że nam się wydaje, że te potrzeby sa bardzo zbieżne.
    Zakładałam na poczatku w fundacji Siletnio konto dla Miśka. Byłam bardzo zadowolona. Ogólnie koszyk refundacji był bardzo duzy i refundacja bardzo szybka. Co więcej czasem pieniądze mogły iśc na turnus prosto z subkonta jako przedpłata zamiast mojej wpłaty i potme refundacji, a nie we wszystkich fundacjach jest to stosowane. Ale Silentio się generalnie zbiesiło i jest problem. W sensie prowadzi to teraz obcokrajowiec i słyszałam, że sa duuuuże problemy.

Potem JiM. Tu pierwszy punkt to brak PISEMNEJ umowy. Wszystko jest wirtualne. Czyli zakładasz konto właściwie dla diabli wiedza kogo. Co więcej wiem, że są konta dla osób mieszkających za granica, a więc nie mających orzeczenia. Fundacja ma w regulaminie zapis, że niewykorzystane środki MOGĄ przepaść na rzecz fundacji. To bardzo niewygodny zapis, bo gdy nei zbierasz wielkich sum to każde sto złotych sie liczy i jeśli chcesz wykorzystać to na większy zakup to zapomnij, przepada.

Mam w Słoneczku. Jak dotąd dośc fajna fundacja. Podoba mi się np. organizacja zbiórek publicznych. Korzystałam bodajże 2 razy. Szybko zdobywają pozwolenia. Ale np. Zdążyć z pomocą na zbiórki daje jeszcze puszki więc jest lepsza.

Za leki i suplementy podobno najlepiej ze Zdążyć z Pomoca - najszerszy koszyk refundacji. Oczywiście musi być zaświadczenie od lekarza.

www.poradnikautystyczny.pl/post/co-po-diagnozie/zakladanie_subkonta - tu opisałam jak zakładac subkonto, ale też gdzie prócz tego szukać pomocy

Aha. Popatrz bo może dana fundacja działa niedaleko i może prowadzi bezpłatne zajęcia.Czasem tak jest

--
    Wsparcie dla Misia - chłopca z Zespołem Aspergera

Poradnik Autystyczny - wszystko co chcesz wiedzieć o autyzmie a wstydzisz się zapytać
  • 02.07.17, 17:20
    Dziękuję bardzo za te informacje.
    Poczytam zaraz 😊
  • 09.08.17, 14:02
    W "Zdążyć z pomocą" nie bardzo przemawia do mnie to, że dajemy im pełne prawa do wizerunku naszego dziecka. Mogą z tym zdjęciem robić co chcą i zamieszczać gdzie chcą.
    Chyba zdecyduję się na "Słoneczko"
  • 11.08.17, 12:55
    Zdążyc Z Pomocą bardzo długo refunduje

--
    Wsparcie dla Misia - chłopca z Zespołem Aspergera

Poradnik Autystyczny - wszystko co chcesz wiedzieć o autyzmie a wstydzisz się zapytać

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.