Dodaj do ulubionych

"Indywidualna" terapia w szkole

22.09.17, 17:19
Dzień dobry, mam pytanie odnośnie zapisów poradni w orzeczeniu dla autystki. Moja córka ma wpisane we wskazaniach terapię indywidualną zarówno logopedyczną, pedagogiczną, psychologiczną jak i SI. Szkoła integracyjna zapewnia jej te terapie ale wszystkie w grupie 2-3os. Moja córka najlepiej pracuje 1 na 1 stąd też takie zalecenia. Myślicie że mam szanse wywalczyć to w szkole? Od jednej z terapeutek usłyszałam że nie mam co próbować bo mają za mało godzin i za dużo dzieci. Ale z drugiej strony dla mojej córki to fikcja nie terapia. Proszę o porady co napisać i do kogo napisać. Słyszałam że u dyrekcji nic nie wskóram.
Edytor zaawansowany
  • 03.10.17, 12:39
    Pisać do organu prowadzącego szkołę. Skoro jest napisane indywidualna, to na tym bazować. I żądać, a nie prosić.
  • 10.10.17, 19:28
    Pisać na początku do dyrekcji z prośba o potwierdzenie kopii dokumentu ze wpłynęło. Jeżeli nic nie pomoże zawiadomić kuratorium. Taka terapia w grupie dla twojegod dziecka to jest marnowanie czasu. Skoro ma w zapisie indywidualna terapie szkoła musi ja zapewnić.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.