Dodaj do ulubionych

Subwencja oświatowa na dziecko ze spektrum autyzmu

04.10.17, 13:10
W SZKOLE.
Czy to prawda, że uległa zmniejszeniu? Czy ktoś zna podstawę prawną do naliczania takiej subwencji dla dziecka w szkole?
Edytor zaawansowany
  • 05.10.17, 09:03
    Nie, nie uległa zmniejszeniu. Podstawa prawna wysokości subwencji: rozporządzenie w sprawie podziału części oświatowej subwencji ogólnej dla jedn samorządu terytorialnego w 2017 r. Waga dla autyzmu/ ZA to nadal jest 9,5 x kwota bazowa (standard oświatowy A) - 5357 zł w 2017 r. W każdej gminie kwota bazowa jest inna (zależy m.in. od liczby mieszkańców, czy to gmina wiejska). Dokładną kwotę bazową można poznać występując do gminy z wnioskiem o udostępnienie kopii metryczki subwencji oświatowej na rok 2017, na podstawie ustawie o dostępie do informacji publicznej.
    Z danych z metryczki wylicza się realną wysokość stawki podstawowej, a potem mnoży to razy 9,5. Ale nawet bez tych zabiegów można spokojnie stwierdzić, że dodatkowa subwencja to ok. 50 tys zł rocznie.
    Oczywiście szkoła nie dostaje tych pieniędzy, bo one idą do gminy, nie są dotacją imienną i gmina ma dużą swobodę w ich wydatkowaniu
  • 05.10.17, 15:44
    Zbieram informacje dla kogoś, kto chce umieścić dziecko w szkole niepublicznej. Dyrektorka tej placówki powiedziała, że dla dziecka ze spektrum autyzmu subwencja jest większa miesięcznie o około 100 zł. Pani z takiego wiejskiego odpowiednika wydziału Oświaty (nie pamietam w tej chwili nazwy) ponoć potwierdziła. Mnie się to wydało bardzo dziwne. Dziękuję za pomoc!
  • 05.10.17, 18:12
    No to powiedz ile np. wynosi na Ursynowie w Warszawie.
    I czy znasz jakąś gminę wiejską - ile tam wynosi

--
    Wsparcie dla Misia - chłopca z Zespołem Aspergera

Poradnik Autystyczny - wszystko co chcesz wiedzieć o autyzmie a wstydzisz się zapytać
  • 05.10.17, 19:15
    Madziulec, głupia nie jesteś, poszukaj sobie, Google znasz.
    Co do gmin wiejskich - znam wiele, żadnej nie miałam potrzeby ostatnio pytać. Jak jesteś ciekawa to wyżej masz instrukcję co zrobić, żeby się dowiedzieć :)
  • 05.10.17, 21:04
    No właśnie nie ma w google.
    A na "Usrynów" mi nie po drodze, a Ty tam mieszkasz. Więc dlatego wybrałam to, a nie np. Bielany czy Prage Północ.

--
    Wsparcie dla Misia - chłopca z Zespołem Aspergera

Poradnik Autystyczny - wszystko co chcesz wiedzieć o autyzmie a wstydzisz się zapytać
  • 05.10.17, 13:43
    Zmniejszeniu nie uległa, aga_sama zresztą napisała wszystko co i jak, ja tylko dodam, że jest większy nacisk, żeby rozliczać placówki z realnie wydanych pieniędzy - i to zależy od gminy jakie wydatki uwzględni a jakich nie. Kończą się czasy, że z subwencji można było opłacić rachunek za ogrzewanie w szkole (słyszałam o takim przypadku), czy 300 ryz papieru ksero.
    U nas z tego co wiem, nasza szkoła co miesiąc przedstawia w gminie rozliczenie wydatków na moje dziecko. Kombinują, a jakże, ale dla mnie istotne jest głównie to, że trzymają się umowy zawartej z nami i te zajęcia, które w umowie mamy są realizowane i nie ma z tym problemu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.