Dodaj do ulubionych

Działanie PPP- jak oceniacie?

08.10.17, 18:11
Jak oceniacie, opinie, orzeczenia wystawiane przez "wasze" Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne? Są rzetelne, pomocne? A jak oceniacie terapię proponowaną w ramach Poradni? Jest interesująca oferta, dobrze prowadzone zajęcia? W recenzjach podawajcie proszę miasto, żebyśmy mogli stworzyć mapę dobrych i złych Poradni.

Sama zacznę- Poznań

Różni specjaliści. Ja bardzo sobie cenię Ewę Szymańską, kiedyś Rafała Rudzika, Katarzynę Wojciechowską. Szybko reagują w sytuacjach alarmowych. Przeprowadzają dobre szkolenia dla placówek. Wiem, że rodzice są bardzo zadowoleni z wwr tam prowadzonego ale sama nigdy nie korzystałam. Co do wystawionych opinii i orzeczeń nie mam zastrzeżeń.
Edytor zaawansowany
 • katriel 08.10.17, 22:10
  Wrocław (PPP na Czajkowskiego, wyspecjalizowana w autyzmie). Bardzo fajna psycholog - Marczewska-Stręk. Słucha uważnie, wpisuje w orzeczenie to co jest potrzebne.
  Z logopedą stamtąd doświadczenie mam kiepskie, z pedagogami nie mam żadnego. Z żadnych terapii nie korzystałam, bo mamy tam za daleko.  --
  An adventure is only an inconvenience rightly considered.
  (G.K.Chesterton)
 • aerra 09.10.17, 13:19
  Półkole w Krakowie

  Bardzo fajna psycholog dr Joanna Cichorz-Sadowska
  z logopedą mieliśmy zajęcia z panią mgr Katarzyną Zdebską-Olesińską - i też mogę polecić.
  Obie panie fajnie złapały kontakt z moim dzieckiem, pani Joanna naprawdę uważanie słuchała zarówno nas, jak i dziecka (co niestety nie jest standardem nawet u psychologów). Widać było, że dostosowują zarówno terapię, jak zwyczajnie podejście indywidualnie do dziecka.
  Z resztą zespołu konsultacyjnego i orzekającego nie miałam styczności poza początkową wizytą (i nawet nie pamiętam, kto jeszcze brał w niej udział, chociaż pewnie w papierach jest), więc tutaj nie jestem w stanie się wypowiedzieć.
  Natomiast o dr Grymku (psychiatra) mam raczej nieciekawe zdanie, ale być może się coś zmieniło - myśmy byli u niego na samym początku jego współpracy z Półkolem i z tego co wiem, to wtedy nie miał on za dużo do czynienia z dziećmi z ZA czy autyzmem (zresztą Półkole jest placówką ogólną, nie specjalizuje się w spektrum), za to miał (i chyba nadal ma) duże doświadczenie w takiej klinicznej psychiatrii dzieci i młodzieży, wymagającej pobytu w szpitalu/ośrodku.
  Co do wwr, to korzystaliśmy z niego tam krótko, bo najbardziej zależało nam na SI, a tego (przynajmniej wtedy) nie mieli w ofercie, teraz nie wiem.

  Na Zaciszu natomiast (Effatha) mam zupełnie odwrotne wrażenia - świetni psychiatrzy, natomiast ten zespół konsultacyjny (psycholog, oligofrenopedagog, logopeda) do którego jesteśmy przydzieleni, hmmm... cóż, panie działają bardzo schematycznie, owszem, mają tak ogólnie doświadczenie z ZA, ale nad podejściem indywidualnym to mogłyby popracować. Mi często nie dają dość do słowa, źle reagują na najdrobniejsze uwagi (one są specjalistkami, a ja mam słuchać, bo jestem tylko rodzicem). Przy czym być może mamy po prostu pecha - zespołów jest tam sporo, ale nie można się przenosić (przynajmniej dopóki nie przeleci cała "tura"), więc nie wiem jak w innych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.